jak pielęgnować skórę nóg

Zrobiło się gorąco, więc chętniej pokazujemy zgrabne nogi. Skóra nóg bywa wrażliwa, szczególnie, gdy poddajemy ją różnym zabiegom, w tym depilacji. Jak pielęgnować skórę nóg?

Pokaż nogi

Aby pokazać nogi, najpierw trzeba zadbać o ich wygląd. By były piękne i gładki, potrzebują odrobiny pielęgnacji. Dbanie o skórę nóg zapewni nam ich atrakcyjny wygląd, czy to na plaży, czy na miejskim deptaku. Nie możemy zapominać o depilacji oraz innych zabiegach, które regularnie przeprowadzane, zadbają o naszą skórę. A wtedy żaden facet nie będzie w stanie oderwać wzroku od naszych nóg. Pozostaje więc tylko skompletować odpowiedni zestaw kosmetyków i właściwie je wykorzystać. Do dzieła, lato czeka, więc najwyższy czas pokazać nogi!

Skóra po depilacji

Depilacja podrażnia skórę. Często po goleniu pozostają na niej czerwone kropki, co jest efektem zbyt mocnego nacisku maszynki na ciało czy wrażliwej skóry, skłonnej do podrażnień. Wskazuje nam to także tendencję do wrastania włosków. Posiadaczki ciemnych włosów doskonale znają problem dość widocznego owłosienia i konieczność jego usuwania. Warto używać maszynki z jednym ostrzem lub z nakładkami łagodzącymi, które ułatwiają poślizg i minimalizują podrażnienia skórne. Skórę po depilacji najlepiej zabezpieczyć kosmetykiem łagodzącym, z dodatkiem srebra, które działa również odkażająco. W okresie letnim najlepiej używać balsamów z ochroną przeciwsłoneczną, by słońce dodatkowo nie podrażniło ciała. Uszkodzoną w wyniku depilacji skórę nóg możemy przemyć naparem z ziół, np. z rumianku, co także złagodzi obrzęk. Rozwiązaniem na problem owłosionych nóg będzie depilacja laserowa. Tego typu usuwanie zapewni nam gładkość na długi czas, bez konieczności codziennego używania maszynki do golenia. Depilacja laserowa jest kosztowna, ale bardzo komfortowa, szczególnie w okresie letnim, kiedy odsłaniamy nasze nogi.

Peeling czy maska?

Najlepiej jedno i drugie, ponieważ warto złuszczać obumarły naskórek, by zyskać gładkie i jędrne nogi. Skóra potrzebuje także odpowiedniej dawki nawilżenia, ponieważ może być wysuszona przez depilację czy opalanie. Peeling najlepiej wykonać raz w tygodniu, koniecznie przed depilacją, co zmiękczy włoski. Domowa maska z peelingiem będzie idealnym kosmetykiem dla skóry naszych nóg, Przygotujemy ją z mielonej kawy i cynamonu. Wraz z kilkoma łyżkami oliwy stworzymy peeling, który nakładamy na skórę, na 10 minut. Masujemy ciało okrężnymi ruchami i zmywamy letnią wodą. pielęgnacjaGotowe kosmetyki tego typu są dostępne również w drogeriach, więc jeśli nie mamy czasu czy ochoty na zrobienie własnego produktu, sięgnijmy po te gotowe. Pamiętajmy, by peelingu nie wykonywać na skórze tuż po goleniu. Drobinki mogłyby podrażnić skórę i spowodować rumień.

By nasze nogi były jedwabiście gładkie i pięknie się prezentowały, latem postawmy na balsamy z drobinkami, które odbijają światło słoneczne. Nogi będą wyglądały niczym u bogini, a my zrobimy furorę w każdym wakacyjnym kurorcie.

Katarzyna Antos