Jak dobrać czapkę do kształtu twarzy

Zimą warto nosić ciepłą czapkę, ponieważ głowa to miejsce, z którego tracimy najwięcej ciepła.  Osoby, które rezygnują z nakrycia głowy, częściej borykają się z jej bólem czy zapaleniem zatok. Łatwiej też marzną i stają się podatne na różnego rodzaju infekcje, w tym grypę. Jak dobrać czapkę do kształtu twarzy?

Wiele kobiet unika czapki ze względów estetycznych. Po pierwsze, nakrycia głowy niszczą fryzurę i powodują elektryzowanie włosów. Po drugie, wiele z nas uważa, że w czapce wygląda wyjątkowo nietwarzowo. Klucz do sukcesu tkwi jednak w odpowiednio dobranej czapce. Ta powinna pasować do naszego kształtu twarzy.

Jakie mamy kształty twarzy?

Za idealny kształt twarzy uchodzi owal. Osoby, które go posiadają, mają stosunkowo wąską żuchwę, wąskie czoło, ich twarz jest dłuższa niż szersza. Kwadrat to kształt twarzy, przy którym szerokość i długość twarzy jest mniej więcej taka sama. Prostokąt to twarz dłuższa niż szersza, w której zarówno czoło, jak i żuchwa są stosunkowo szerokie. Trójkątna twarz to taka, gdzie czoło jest wysokie, żuchwa stosunkowo wąska, a twarz wyraźnie zwęża się ku dołowi. Natomiast okrągła to taka, której długość i szerokość są tej samej długości, a twarz jest bardziej obła.

Jak dobrać czapkę do kształtu twarzy? Twarz owalna

Osobom, które mają twarz owalną, sprzyja większość fasonów czapek. Mogą one nosić zarówno kaszkiety, jak i kapelusze z rondem. Takim osobom pasują też obcisłe czapki, jak i te przypominające turban. Jedyne co, osoby o twarzy owalnej muszą unikać czapek z pionowymi pasami, które dodatkowo wydłużają twarz, prowadząc do jej zniekształcenia. Niewskazane są także wielkie, sterczące czapy, ponieważ one także dodają buzi zbędnej długości.

Jak dobrać czapkę do twarzy kwadratowej?

Tutaj warto wysmuklić twarz, sięgając po czapkę asymetryczną typu turban. Przypomina ona odwrócony dekolt kopertowy, przez co ładnie wyszczupla  czoło. U osób z twarzą kwadratową fajnie  może sprawdzić się też beret czy kaszkiet, który można tak ułożyć, aby wysmuklał buzię.

Jaka czapka do twarzy okrągłej?

Tutaj także staramy się wysmuklić twarz, możemy ją nieco wydłużyć, jeśli sięgniemy po dłuższą, odstającą czapkę. Dobrze sprawdzą się te z pomponem. Tutaj jednak czapka nie powinna być zbyt mięsista, doda nam bowiem objętości i sprawi, że nasza twarz nadal będzie prezentowała się dosyć ciężko.

Jaka czapka dla twarzy prostokątnej?

Tutaj warto zwęzić nieco szerokie czoło. Najlepiej, gdy czapka będzie nachodziła na połowę czoła, wówczas to od razu wyda się mniejsze. Tutaj raczej unikamy odstających czap z pomponem, ponieważ one dodatkowo wydłużają buzię.

Jaka czapka pasuje do twarzy trójkątnej?

Przy twarzy trójkątnej chcemy trochę zwęzić czoło. W tym celu warto sięgnąć po czapkę obcisłą. Warto też zastanowić się nad czapką typu turban, ponieważ ładnie wysmukla czoło.