Kultura Styl życia

Bo nadal cię kocham – Magdalena Kordel

Bo nadal cię kocham – Magdalena Kordel

Malownicze to seria książek autorstwa Magdaleny Kordel, która spotkała się z ogromną sympatią czytelników. Dla wszystkich, którzy czekali na dalsze losy Magdy i Leontyny, mamy dobrą wiadomość. Właśnie ukazał się kolejny tom z cyklu. Bo nadal cię kocham to powieść świąteczna, której główną bohaterką jest Leontyna. Jakie niespodzianki los postawił na drodze tej sympatycznej, pełnej energii starszej pani?

Blaski i cienie macierzyństwa

Magda ledwo daje radę pogodzić obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym. Odkąd urodziła się Zofia Marianna, a trójka adoptowanych dzieci zamieszkała wraz z nią, kobieta ma sporo obowiązków. Do tego stara się zarobić na rodzinę, pracując w księgarni. Jest to możliwe dzięki wynajęciu niani do opieki nad malutką córeczką. Nic dziwnego, że Magda przez większość czasu jest zmęczona i zapomniała o Leontynie, swojej dalszej krewnej.

Zaniedbany Kuferek źródłem niepokoju

Gdy pewnej nocy stara się, aby Zofia Marianna wreszcie usnęła, jej adoptowana córka zwraca uwagę na fakt, iż w Kuferku ostatnio źle się dzieje. Nie kusi piękną, świąteczną wystawą, choć Boże Narodzenie za pasem. Na dodatek jest w nim dość ponuro. Magda uświadamia sobie, że dawno nie zaglądała do Leontyny i nie wie, co dzieje się w jej życiu.  Zaczyna martwić się o starszą kobietę i ma nadzieję, że jej grzech zaniedbania nie będzie miał daleko idących konsekwencji.

Leontyna unikająca listonosza

Tymczasem Leontyna przeżywa gorszy okres w swoim życiu. Brakuje jej sił i energii do działania. Kiepsko sypia, a gdy udaje jej się zmrużyć oko, budzi się z powodu koszmarów. Na dodatek musi uciekać przed listonoszem, który nieustannie dostarcza jej tajemnicze listy z zagranicy. Z tego powodu Kuferek jest często zamknięty. Kto pisze listy do Leontyny i czego od niej chce? Dlaczego ta korespondencja tak bardzo niepokoi starszą panią?

Nowa mieszkanka Malowniczego

Bo nadal cię kocham to nie tylko trudna historia z życia Leontyny, ale też wiele pogodnych aspektów, o których nie sposób zapomnieć. Starszej pani udaje się odnaleźć osobę z przeszłości, za którą bardzo tęskniła, co z kolei pomaga jej wyjść z emocjonalnego letargu. To właśnie ta nowa bohaterka sprawia, że akcja tej trudnej powieści momentami staje się lekka i radosna.

Pełna ciepła i wzruszeń historia starszych ludzi

Bo nadal cię kocham to trudna, ale zarazem niezwykle wzruszająca historia. Pewne rzeczy trudno zrozumieć osobom, które nie przeżyły wojny, nie pogrzebały swoich nadziei etc. Magdalena Kordel po raz kolejny w niezwykle przemyślany sposób wprowadziła motyw Bożego Narodzenia do życia swoich bohaterów, którzy na co dzień borykają się z problemami. W jej książkach nic nie dzieje się bez powodu, wszystko ma swój sens. Bo nadal cię kocham niesie ogromną nadzieję, choć przybliża też ból, który towarzyszy Leontynie. Takie są właśnie książki Magdaleny Kordel, choć poruszają trudną tematykę, to jednocześnie pokazują, że dopóki żyjemy, wciąż mamy szansę na happy end.

Idealny prezent gwiazdkowy

Jeśli szukacie prezentu gwiazdkowego dla bliskiej osoby, która lubi literaturę obyczajową, to najnowsza powieść Magdaleny Kordel stanowi idealne rozwiązanie. Bo nadal cię kocham warto poprzedzić lekturą Tajemnicy bzów i podarować obie książki w pakiecie. Choć ukazane w nich historie nie są łatwe, to bije z nich wyjątkowe ciepło za sprawą głównych bohaterów.

Komentarze (4)

Goplana

4 tygodnie temu

Zaintrygowały mnie dalsze losy Leosi. Uwielbiam tę bohaterkę, zresztą bohaterów Magdaleny Kordel nie da się nie lubić.

Zostaw komentarz