Twoje kosmetyki Uroda

Hormony a starzenie się skóry

hormony-a-starzenie-sie-skory

Hormony zajmują ważne miejsce w życiu kobiety. Koncentrujemy uwagę na działaniu układu hormonalnego właśnie dlatego, że odgrywa on determinującą rolę w organizmie przez całe życie. Każda zmiana stężenia hormonów wywołuje określone następstwa w całym ustroju, a w okresie menopauzy wpływa także na jakość i wygląd skóry.

Menopauza – zmiany hormonalne

Wyodrębnia się dwa hormony żeńskie: estrogen i progesteron, a także hormony męskie – androgeny. Obok wspólnego oddziaływania na system rozrodczy, estrogeny i progesteron spełniają również inne ważne funkcje.
• Począwszy od okresu pokwitania, estrogeny odgrywają zasadniczą rolę w procesie dojrzewania organizmu i formowania się zewnętrznych żeńskich cech płciowych, uczestniczą w budowaniu tkanki kostnej, chronią układ sercowo-naczyniowy, wywierają korzystny wpływ na ogólny stan i jakość skóry.
• Progesteron, poza kontrolą procesów płciowych, uczestniczy także w regulacji ciepłoty ciała.

Hormonalnozależne starzenie się skóry – procesy o rozpoznanej specyfice!

Struktura skóry podlega wpływowi żeńskich hormonów płciowych oraz ogólniejszym zmianom biologicznym związanym z procesem starzenia. W okresie menopauzy skóra staje się cieńsza, wrażliwsza i bardziej podatna na urazy. Fizjologicznym objawem hormonalnego starzenia się skóry jest ścieńczenie naskórka i skóry właściwej z jednoczesnym zgrubieniem zewnętrznej warstwy rogowej. Ta szczególna zmiana struktury tkanki skórnej następuje wskutek znacznego spowolnienia procesów regeneracyjnych i spadku aktywności podstawowych komórek skóry:

  • keratynocytów
  • fibroblastów
  • melanocytów.

Do widocznych objawów starzenia należą:

  • Znaczna suchość skóry uwarunkowana spadkiem liczby keratynocytów, ubytkiem ceramidów tworzących elastyczny cement międzykomórkowy, pogorszeniem jakości płaszcza hydro-lipidowego.
  • Wyraźna utrata jędrności wywołana ubytkiem liczebnym i osłabieniem działania fibroblastów, co powoduje degenerację włókien elastyny i 30-procentowy spadek produkcji kolagenu w ciągu 5 lat po ustaniu hormonalnej funkcji jajników.
  • Brunatne przebarwienia będące rezultatem zaburzenia funkcji komórek pigmentowych (melanocytów) i zanikania keratynocytów, a w następstwie – nierównomiernej dystrybucji wytwarzanej melaniny.

Kosmetyki – niezbędny atrybut dobrego samopoczucia

Niezależnie od ewentualnego włączenia HTZ, podstawowym środkiem zaradczym wobec efektów hormonozależnego starzenia się skóry pozostają w kosmetyce kremy pielęgnacyjne. Ich stosowanie pozwala łagodzić charakterystyczne widoczne na skórze oznaki menopauzy (przesuszenie, utrata jędrności, zmarszczki lub brunatne przebarwienia) i daje kobietom komfort, jakiego nie mogą zapewnić preparaty doustne.
W laboratoriach przemysłu kosmetycznego wypracowano wiele formuł stanowiących niezbędne uzupełnienie dla wszelkiego rodzaju terapii doustnych:

W laboratoriach przemysłu kosmetycznego wypracowano wiele formuł stanowiących niezbędne uzupełnienie dla wszelkiego rodzaju terapii doustnych:

  • Pierwsze preparaty pielęgnacyjne stworzone w latach 90. miały przede wszystkim przywracać równowagę lipidową skóry poprzez suplementację nienasyconych kwasów tłuszczowych i swoistych lipidów skóry, zapobiegających jej przesuszaniu.
  • W roku 1996 Laboratoria LIERAC podjęły pionierski projekt wykreowania jednolitej, swoistej i oryginalnej formuły przeciw efektom hormonozależnego starzenia się skóry – tak powstał zastrzeżony czynnik cytonacre sp®. Związek nie zawiera roślinnych estrogenów, lecz wykazuje porównywalne, hormonopodobne właściwości pobudzające (hormon-like).

Z myślą o swoich wiernych klientkach w grupie 50+,LIERAC unowocześnia linię kosmetyków ARKÉSKIN, proponując kompleksową substytucyjną formułę spowalniającą procesy starzenia ARKÉSKIN+.

Seria 3 kosmetyków skomponowana tak, aby skutecznie hamować typowe oznaki hormonozależnego starzenia się skóry. Formuła preparatów kosmetycznych ARKÉSKIN+ zawiera niespotykane dotąd połączenie czynnika cytonacre sp® i wyciągu z kasztanów jadalnych. Te naturalne składniki odbudowują strukturę tkanek skóry i wzmacniają spoistość powłok naskórka, dzięki czemu wzrasta ochrona głębszych warstw skóry. Zawarte w kosmetykach substancje czynne wtórnie stymulują wygasającą aktywność trzech podstawowych typów komórek skóry i na nowo pobudzają syntezę ceramidów. Skóra odzyskuje wygląd i właściwości z okresu przed menopauzą: optymalne nawilżenie, zwiększoną jędrność i jednolitą barwę. Wzbogacone delikatną nutą zapachową preparaty zapewniają uczucie komfortu skóry zaraz po nałożeniu.

LIERAC

Komentarze (10)

pati25

12 lat temu

Czy ten krem jest wart swojej ceny?Nie wiadomo.Gdyby rzeczywiście miał dobre opinie i miał przynieś takie efekty jak obiecuje producent to kto wie

dulcynea

12 lat temu

Szkoda ,że nie każdy może sobie na taki krem pozwolić.
Nie zawsze wierzę do końca w działanie kosmetyków,w to co obiecują.
Aczkolwiek w moim wieku kosmetyki muszą być z troszkę wyższej półki,by naprawdę dobrze działały.

drobina

12 lat temu

No nie! Za taką cenę nie zaryzykowała bym kupna tego kremu – dla mnie to zbyt duży wydatek. Nawet gdybym wysupłała jakiś dodatkowy grosz, to po prostu najzwyczajniej w świecie żal by mi było wydać taką kasę. Może to faktycznie dobry krem, ale póki co, nie będzie mi dane przekonać się o tym (chyba że go wygram w jakimś konkursiku?).

piszanka48

12 lat temu

Może to i dobry krem. Nie przeczę. Ale cena jego jest zawrotna. Niestety mnie na niego absolutnie nie stać. A może któraś z Was zna odpowiednik tańszy? Pozdrawiam.

wiktoria73

12 lat temu

Pewnie, że czasu nie oszukamy, zresztą niepoważne byłoby w dojrzałym wieku udawać nastolatkę, ale poprawić swój wygląd zawsze możemy i chcemy.

ell@

12 lat temu

Przeczytałam z zainteresowaniem i baaaardzo zaintrygował mnie ten tajemniczy czynnik cytonacre sp®
Gdyby nie powakacyjny kryzys finansowy 😉 pewnie zafundowałabym sobie serię ARKÉSKIN+, ale na razie wolę nie wchodzić do sklepów i nie pogłębiać debetu 🙂
Drobino, myślę, że mamy duży wpływ na to, jaki efekt na nas wywiera upływający czas. Tryb życia, różne aktywności i odpowiednie kosmetyki mają zdecydowane oddziaływanie na nasze samopoczucie, zdrowie i wygląd.

pati25

12 lat temu

Sprawdziłam dzisiaj ceny na allegro
LIERAC ARKESKIN+ FLUIDE 50ml-83,99
LIERAC ARKESKIN+ RICHE 50ml-93,90
LIERAC ARKESKIN+ skóra sucha 50 ml + 15 ml GRATIS-93,80

Gdyby był konkurs to chętnie wzięłabym udział

pati25

12 lat temu

Ciekawy artykuł.Opis tych kosmetyków ARKÉSKIN+ brzmi zachęcająco.Ciekawe tylko czy w 100% są takie skuteczne,mają takie działanie hamujące starzenie się skóry.Bo każda kobieta chciałaby miec taki kosmetyk.Na pewno ja tak.

linet

12 lat temu

Jesli działanie Areskinu+ przywraca skórze własciwości sprzed menopauzy, to bez obaw możemy patrzeć w menopauzalną przyszłość:). Do tego czasu trzeba tylko zgromadzić odpowiednie oszczędności na zakup tej linii kosmetyków i powiedzieć „żegnaj” hormonalnemu starzeniu skóry.
Tak zrobię:)

Zostaw komentarz