Twoje kosmetyki Uroda

Hormony a starzenie się skóry

hormony-a-starzenie-sie-skory

Hormony zajmują ważne miejsce w życiu kobiety. Koncentrujemy uwagę na działaniu układu hormonalnego właśnie dlatego, że odgrywa on determinującą rolę w organizmie przez całe życie. Każda zmiana stężenia hormonów wywołuje określone następstwa w całym ustroju, a w okresie menopauzy wpływa także na jakość i wygląd skóry.

Menopauza – zmiany hormonalne

Wyodrębnia się dwa hormony żeńskie: estrogen i progesteron, a także hormony męskie – androgeny. Obok wspólnego oddziaływania na system rozrodczy, estrogeny i progesteron spełniają również inne ważne funkcje.
• Począwszy od okresu pokwitania, estrogeny odgrywają zasadniczą rolę w procesie dojrzewania organizmu i formowania się zewnętrznych żeńskich cech płciowych, uczestniczą w budowaniu tkanki kostnej, chronią układ sercowo-naczyniowy, wywierają korzystny wpływ na ogólny stan i jakość skóry.
• Progesteron, poza kontrolą procesów płciowych, uczestniczy także w regulacji ciepłoty ciała.

Hormonalnozależne starzenie się skóry – procesy o rozpoznanej specyfice!

Struktura skóry podlega wpływowi żeńskich hormonów płciowych oraz ogólniejszym zmianom biologicznym związanym z procesem starzenia. W okresie menopauzy skóra staje się cieńsza, wrażliwsza i bardziej podatna na urazy. Fizjologicznym objawem hormonalnego starzenia się skóry jest ścieńczenie naskórka i skóry właściwej z jednoczesnym zgrubieniem zewnętrznej warstwy rogowej. Ta szczególna zmiana struktury tkanki skórnej następuje wskutek znacznego spowolnienia procesów regeneracyjnych i spadku aktywności podstawowych komórek skóry:

  • keratynocytów
  • fibroblastów
  • melanocytów.

Do widocznych objawów starzenia należą:

  • Znaczna suchość skóry uwarunkowana spadkiem liczby keratynocytów, ubytkiem ceramidów tworzących elastyczny cement międzykomórkowy, pogorszeniem jakości płaszcza hydro-lipidowego.
  • Wyraźna utrata jędrności wywołana ubytkiem liczebnym i osłabieniem działania fibroblastów, co powoduje degenerację włókien elastyny i 30-procentowy spadek produkcji kolagenu w ciągu 5 lat po ustaniu hormonalnej funkcji jajników.
  • Brunatne przebarwienia będące rezultatem zaburzenia funkcji komórek pigmentowych (melanocytów) i zanikania keratynocytów, a w następstwie – nierównomiernej dystrybucji wytwarzanej melaniny.

Kosmetyki – niezbędny atrybut dobrego samopoczucia

Niezależnie od ewentualnego włączenia HTZ, podstawowym środkiem zaradczym wobec efektów hormonozależnego starzenia się skóry pozostają w kosmetyce kremy pielęgnacyjne. Ich stosowanie pozwala łagodzić charakterystyczne widoczne na skórze oznaki menopauzy (przesuszenie, utrata jędrności, zmarszczki lub brunatne przebarwienia) i daje kobietom komfort, jakiego nie mogą zapewnić preparaty doustne.
W laboratoriach przemysłu kosmetycznego wypracowano wiele formuł stanowiących niezbędne uzupełnienie dla wszelkiego rodzaju terapii doustnych:

W laboratoriach przemysłu kosmetycznego wypracowano wiele formuł stanowiących niezbędne uzupełnienie dla wszelkiego rodzaju terapii doustnych:

  • Pierwsze preparaty pielęgnacyjne stworzone w latach 90. miały przede wszystkim przywracać równowagę lipidową skóry poprzez suplementację nienasyconych kwasów tłuszczowych i swoistych lipidów skóry, zapobiegających jej przesuszaniu.
  • W roku 1996 Laboratoria LIERAC podjęły pionierski projekt wykreowania jednolitej, swoistej i oryginalnej formuły przeciw efektom hormonozależnego starzenia się skóry – tak powstał zastrzeżony czynnik cytonacre sp®. Związek nie zawiera roślinnych estrogenów, lecz wykazuje porównywalne, hormonopodobne właściwości pobudzające (hormon-like).

Z myślą o swoich wiernych klientkach w grupie 50+,LIERAC unowocześnia linię kosmetyków ARKÉSKIN, proponując kompleksową substytucyjną formułę spowalniającą procesy starzenia ARKÉSKIN+.

Seria 3 kosmetyków skomponowana tak, aby skutecznie hamować typowe oznaki hormonozależnego starzenia się skóry. Formuła preparatów kosmetycznych ARKÉSKIN+ zawiera niespotykane dotąd połączenie czynnika cytonacre sp® i wyciągu z kasztanów jadalnych. Te naturalne składniki odbudowują strukturę tkanek skóry i wzmacniają spoistość powłok naskórka, dzięki czemu wzrasta ochrona głębszych warstw skóry. Zawarte w kosmetykach substancje czynne wtórnie stymulują wygasającą aktywność trzech podstawowych typów komórek skóry i na nowo pobudzają syntezę ceramidów. Skóra odzyskuje wygląd i właściwości z okresu przed menopauzą: optymalne nawilżenie, zwiększoną jędrność i jednolitą barwę. Wzbogacone delikatną nutą zapachową preparaty zapewniają uczucie komfortu skóry zaraz po nałożeniu.

LIERAC

Komentarze (10)

pati25

8 lat temu

Czy ten krem jest wart swojej ceny?Nie wiadomo.Gdyby rzeczywiście miał dobre opinie i miał przynieś takie efekty jak obiecuje producent to kto wie

dulcynea

8 lat temu

Szkoda ,że nie każdy może sobie na taki krem pozwolić.
Nie zawsze wierzę do końca w działanie kosmetyków,w to co obiecują.
Aczkolwiek w moim wieku kosmetyki muszą być z troszkę wyższej półki,by naprawdę dobrze działały.

drobina

8 lat temu

No nie! Za taką cenę nie zaryzykowała bym kupna tego kremu – dla mnie to zbyt duży wydatek. Nawet gdybym wysupłała jakiś dodatkowy grosz, to po prostu najzwyczajniej w świecie żal by mi było wydać taką kasę. Może to faktycznie dobry krem, ale póki co, nie będzie mi dane przekonać się o tym (chyba że go wygram w jakimś konkursiku?).

piszanka48

8 lat temu

Może to i dobry krem. Nie przeczę. Ale cena jego jest zawrotna. Niestety mnie na niego absolutnie nie stać. A może któraś z Was zna odpowiednik tańszy? Pozdrawiam.

wiktoria73

8 lat temu

Pewnie, że czasu nie oszukamy, zresztą niepoważne byłoby w dojrzałym wieku udawać nastolatkę, ale poprawić swój wygląd zawsze możemy i chcemy.

ell@

8 lat temu

Przeczytałam z zainteresowaniem i baaaardzo zaintrygował mnie ten tajemniczy czynnik cytonacre sp®
Gdyby nie powakacyjny kryzys finansowy 😉 pewnie zafundowałabym sobie serię ARKÉSKIN+, ale na razie wolę nie wchodzić do sklepów i nie pogłębiać debetu 🙂
Drobino, myślę, że mamy duży wpływ na to, jaki efekt na nas wywiera upływający czas. Tryb życia, różne aktywności i odpowiednie kosmetyki mają zdecydowane oddziaływanie na nasze samopoczucie, zdrowie i wygląd.

pati25

8 lat temu

Sprawdziłam dzisiaj ceny na allegro
LIERAC ARKESKIN+ FLUIDE 50ml-83,99
LIERAC ARKESKIN+ RICHE 50ml-93,90
LIERAC ARKESKIN+ skóra sucha 50 ml + 15 ml GRATIS-93,80

Gdyby był konkurs to chętnie wzięłabym udział

pati25

8 lat temu

Ciekawy artykuł.Opis tych kosmetyków ARKÉSKIN+ brzmi zachęcająco.Ciekawe tylko czy w 100% są takie skuteczne,mają takie działanie hamujące starzenie się skóry.Bo każda kobieta chciałaby miec taki kosmetyk.Na pewno ja tak.

linet

8 lat temu

Jesli działanie Areskinu+ przywraca skórze własciwości sprzed menopauzy, to bez obaw możemy patrzeć w menopauzalną przyszłość:). Do tego czasu trzeba tylko zgromadzić odpowiednie oszczędności na zakup tej linii kosmetyków i powiedzieć „żegnaj” hormonalnemu starzeniu skóry.
Tak zrobię:)

Zostaw komentarz