hity-dla-urody-kolagen

Kolagen jest jednym z najważniejszych budulców naszej skóry . Przeciętnie każda z nas posiada około 30% kolagenu w masie całkowitej białka i aż 70% w strukturze skóry.

Białko tkanki łącznej, znane pod nazwą kolagenu, spełnia bardzo odpowiedzialne zadanie, jeśli chodzi o kondycję cery. Sprężystość, jędrność, właściwe nawilżenie oraz ciągła odnowa komórek to właśnie główne działania wspomnianej substancji.

Niestety, z wiekiem zaczynamy cierpieć na deficyt kolagenu, co jest główną przyczyną marszczenia się skóry. Charakterystyka tego białka skłoniła zatem naukowców i kosmetologów do pozyskiwania najpełniejszej jego formy z naturalnych ekstraktów.

Kolagen odpowiedzialny jest za usuwanie zmarszczek, blizn, przebarwień, trądziku, pajączków, pęknięć naczynek krwionośnych itp. Dzięki tak uniwersalnemu działaniu jest bardzo efektywny przy zabiegach odmładzania skóry dojrzałej, w niechirurgicznym liftingu twarzy, po operacjach plastycznych, a nawet przy chorobach dziąseł, paradontozie czy anginie.

Jak wybrać dobry kosmetyk z kolagenem?

Wśród wielu produktów kosmetycznych, jakie oferuje nam dzisiaj rynek, starajmy się kupować te najbardziej naturalne – bez składników zapachowych czy konserwantów, przebadane dermatologicznie, aby nie powodowały uczuleń.
Kosmetyki z kolagenem najlepsze rezultaty przynoszą w postaci żelowej oraz gdy są stosowane na delikatne partie ciała jak twarz, dekolt. Nie tylko wizualnie odmładzają skórę, ale działając u samych podstaw skóry, opóźniają jej starzenie.

Agnieszka