fitoterapia-a-menopauza

Wzrost zainteresowania naturalnymi rozwiązaniami w leczeniu objawów menopauzy spowodował, że przemysł spożywczy (w szczególności ten zajmujący się suplementacją diety) zaczął wypuszczać na rynek alternatywy dla farmaceutycznych estrogenów.

Doświadczony fitoterapeuta ma za sobą minimum trzy- lub czteroletnie szkolenie oraz powinien być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami naukowymi. Jest więc w stanie ci doradzić, co można ze sobą łączyć, a czego nie.

Naturalna, alternatywna medyczna opiera się na holistycznym podejściu do człowieka – innymi słowy, zajmuje się człowiekiem jako całością, traktuje organizm jako układ wpływających na siebie trybików. Jeśli jedna część się rozreguluje – wpływa to na inne oraz w efekcie na pracę całego organizmu.

Lekarze medycyny konwencjonalnej niestety często zapominają czy nawet ignorują takie czynniki jak stan psychiczny pacjenta, skupiając się jedynie na źródle przypadłości. Tymczasem nasze samopoczucie oraz stan duchowy są kluczowymi czynnikami w niwelowaniu objawów menopauzy, bez względu na to czy wybierzemy suplementację naturalną czy farmaceutyki.

Agnieszka