Medycyna estetyczna Zmarszczki

Fitness twarzy – trening antyzmarszczkowy

fitness-twarzy-trening-antyzmarszczkowy

Fitness twarzy to naturalna metoda, dzięki której możemy kształtować owal i rysy twarzy. Poprzez ćwiczenia podejmujemy walkę ze zmarszczkami od wewnątrz, wzmacniając głębiej położone struktury, w tym mięśnie mimiczne.

Fitness twarzy – skuteczność

Wbrew pozorom gimnastyka twarzy ma długą historię. Pierwsze schematy w większości rozciągały mięśnie. Dzisiaj poszukujemy głównie równowagi pomiędzy ich wzmacnianiem i relaksacją. Nowoczesne propozycje opierają się przede wszystkim na ćwiczeniach izometrycznych i oporowych. Skutkiem czego ma być przyrost włókien mięśniowych i usprawnienie cyrkulacji krwi i limfy, co w konsekwencji wpływa na prawidłowe napięcie skóry i poprawę jej wyglądu.

Jeśli chcesz cieszyć się efektami, trzymaj się kilku wskazówek:
1. Tak jak każdy trening, fitness twarzy wymaga systematyczności i cierpliwości. Wystarczy 10 minut dziennie. Po pierwszym miesiącu możesz zmniejszyć liczbę sesji do 2-3 razy w tygodniu.
2. Ćwicz, obserwując odbicie w lustrze. To niezbędne na początku przygody z gimnastyką twarzy.
W ten sposób będziesz kontrolowała ułożenie palców i pracę mięśni przy pokonywaniu oporu.
3. Pamiętaj o zachowaniu prawidłowej postawy ciała podczas ćwiczeń. Umiejętność prawidłowego ustawiania ciała ma niezaprzeczalny wpływ na naszą sylwetkę, jej symetrię i stabilizację kręgosłupa. W przypadku braku aktywności fizycznej słabną mięśnie i ścięgna, sylwetka ,,kurczy się’’, skóra wiotczeje i poddaje się sile ciążenia.
4. Po treningu zafunduj sobie krótką sesję relaksacyjną. Zrelaksowane ciało, to również piękniejsza, pozbawiona napięcia twarz.

Szczegółowe informacje dotyczące tych zasad znajdziesz na blogu: fitnesstwarzy.blog.pl

Magdalena Rodak-Dębowska

Gimnastyka twarzy to naturalna metoda, dzięki której możemy kształtować owal i rysy twarzy. Poprzez ćwiczenia podejmujemy walkę ze zmarszczkami od wewnątrz, wzmacniając głębiej położone struktury, w tym mięśnie mimiczne.

Trzy proste ćwiczenia, każde na inną partię twarzy.

Wygładzanie czoła

Oprzyj palce wskazujące tuż ponad brwiami. Delikatnie ściągnij skórę w dół. Następnie, pokonując opór palców, szeroko otwórz oczy i policz do pięciu. Wykonaj 10 powtórzeń.

Walka z kurzymi łapkami

Kciuki oprzyj centymetr od zewnętrznych kącików oczu. Pozostałe palce połóż na czole. Bardzo delikatnie odciągnij skórę na zewnątrz. Następnie mruż oczy bez zamykania, do końca pokonując opór kciuków. Powtórz 10 razy.

„Nie” dla podwójnego podbródka i zmarszczek na szyi

Skrzyżuj ramiona i dłonie oprzyj na barkach. Powoli skręć głowę w bok i delikatnie unieś brodę do góry. Ułóż usta w dzióbek i policz do pięciu. Wykonaj to samo na drugą stronę.
Powtórz w obie strony jeszcze dwa razy.

Magdalena Rodak-Dębowska – instruktorka fitness, szkoleniowiec IFAA, autorka programu Active Face.
Prowadzi blog: fitnesstwarzy.blog.pl

Magdalena Rodak-Dębowska

Komentarze (4)

drobina

9 lat temu

Ja już nawet nie próbuję zmierzyć się z tymi ćwiczeniami, bo z góry wiem, że zabraknie mi cierpliwO:)ści:-X

Danusiate

9 lat temu

Ja mam zwykle słomiane zapały, ale może warto tak na Nowy Rok spróbować być bardziej systematyczną 🙂 Pierwszą sesję ćwiczeń mam za sobą 🙂

pati25

9 lat temu

Przez 3 tygocnie ćwiczyłam mięśnie twarzy.Potem straciłam chęci.Brak czasu,Muszę znowu zabrać się za fitness twarzy,bo warto.

drobina

10 lat temu

Fajny artykuł, ciekawe rady. Wiele razy przymierzałam się do treningu twarzy. Zdarzyło mi się poćwiczyć kilka razy, ale brakuje mi cierpliwości:-X Z lustrem też próbowałam, ale jak spoglądałam na tą babkę po drugiej stronie, która robi dziwaczne miny, to mi się chciało śmiać i było po ćwiczeniach(devil):P

Zostaw komentarz