fitness-twarzy-trening-antyzmarszczkowy

Fitness twarzy to naturalna metoda, dzięki której możemy kształtować owal i rysy twarzy. Poprzez ćwiczenia podejmujemy walkę ze zmarszczkami od wewnątrz, wzmacniając głębiej położone struktury, w tym mięśnie mimiczne.

Fitness twarzy – skuteczność

Wbrew pozorom gimnastyka twarzy ma długą historię. Pierwsze schematy w większości rozciągały mięśnie. Dzisiaj poszukujemy głównie równowagi pomiędzy ich wzmacnianiem i relaksacją. Nowoczesne propozycje opierają się przede wszystkim na ćwiczeniach izometrycznych i oporowych. Skutkiem czego ma być przyrost włókien mięśniowych i usprawnienie cyrkulacji krwi i limfy, co w konsekwencji wpływa na prawidłowe napięcie skóry i poprawę jej wyglądu.

Jeśli chcesz cieszyć się efektami, trzymaj się kilku wskazówek:
1. Tak jak każdy trening, fitness twarzy wymaga systematyczności i cierpliwości. Wystarczy 10 minut dziennie. Po pierwszym miesiącu możesz zmniejszyć liczbę sesji do 2-3 razy w tygodniu.
2. Ćwicz, obserwując odbicie w lustrze. To niezbędne na początku przygody z gimnastyką twarzy.
W ten sposób będziesz kontrolowała ułożenie palców i pracę mięśni przy pokonywaniu oporu.
3. Pamiętaj o zachowaniu prawidłowej postawy ciała podczas ćwiczeń. Umiejętność prawidłowego ustawiania ciała ma niezaprzeczalny wpływ na naszą sylwetkę, jej symetrię i stabilizację kręgosłupa. W przypadku braku aktywności fizycznej słabną mięśnie i ścięgna, sylwetka ,,kurczy się’’, skóra wiotczeje i poddaje się sile ciążenia.
4. Po treningu zafunduj sobie krótką sesję relaksacyjną. Zrelaksowane ciało, to również piękniejsza, pozbawiona napięcia twarz.

Szczegółowe informacje dotyczące tych zasad znajdziesz na blogu: fitnesstwarzy.blog.pl

Magdalena Rodak-Dębowska