Seks Stop z rutyną!

Czy fantazje erotyczne są normalne?

fantazje erotyczne

Choć wiele z nas ma problem, aby otwarcie rozmawiać na temat seksu, swoich pragnień i potrzeb, chętnie snujemy fantazje erotyczne. Mają one wiele zalet – przede wszystkim nic nie kosztują i nikt nie musi o nich wiedzieć.  Czy fantazje erotyczne są normalne?

Fantazje seksualne dla wielu z nas stanowią powód do wstydu. Tymczasem nie należy ich traktować w ten sposób, ponieważ wzbogacają nasze życie i stanowią źródło przyjemności. Nasze problemy z podejściem do fantazji erotycznych najczęściej zostały wyniesione w domu. O ile mężczyzn zazwyczaj nikt nie karcił za myśli dotyczące seksualnych igraszek, o tyle kobietom nierzadko wmawiano, że przyzwoita kobieta  nie poddaje się takim marzeniom.  Warto jednak pamiętać, iż fantazje erotyczne są czymś absolutnie normalnym i warto czasem zdradzić swojemu partnerowi niektóre z nich.

Czy fantazje erotyczne są normalne? Tak, jeśli zachowasz zdrowy rozsądek!

Fantazje erotyczne można zaakceptować i traktować jako źródło ciekawych inspiracji, można też próbować  o nich nie myśleć. Warto jednak pamiętać, że przed swoimi potrzebami seksualnymi nie uciekniemy. Te prędzej czy później do nas powrócą np. w postaci odważnych snów. Jakie fantazje najczęściej snujemy? Rozpalają nas myśli o trójkącie, dzikiej orgii, seksie z nieznajomym, erotycznych igraszkach w miejscu publicznym i pocałunku z osobą tej samej płci.  W związku z tym, iż przed tymi myślami nie można uciec, warto się z nimi oswoić. To, że mając męża, marzysz o dzikim seksie z nieznajomym w firmowej windzie, nie oznacza, że go zdradzasz. Daj sobie prawo do erotycznych  pragnień, a przekonasz się, że wcale nie  chcesz znaleźć innego kochanka, ale wprowadzić zmiany w małżeńskiej sypialni.  Czasem wystarczy niewiele – możesz umówić się ze stałym partnerem, że będziecie udawać nieznajomych i dla odmiany kochać się w łazience.

Co mówią o nas fantazje erotyczne?

Fantazje erotyczne, choć w wielu kręgach wciąż stanowią temat tabu, wiele mówią o naszej osobowości i potrzebach. Choć na ogół zakłada się, że osoby odważne, które dziarsko idą przez życie, częściej marzą o sięganiu po zakazane owoce – seksie z nieznajomym, spotkaniu swingersów,  rzeczywistość jest bardziej złożona. W powiedzeniu „cicha woda brzegi rwie” jest sporo prawdy. Osoby introwertyczne, zamknięte w sobie bardzo często mają odważne marzenia, których nie powstydziłby się niejeden autor powieści erotycznych.

Warto jednak pamiętać, iż fantazje erotyczne nie są czymś, co należy interpretować dosłownie.  Musisz nauczyć się odnajdywać głębię we własnych pragnieniach. Czy naprawdę  chciałabyś pocałować koleżankę z pracy? Niekoniecznie, możesz tęsknić za delikatnością i zmysłowością. Wystarczy, że zasugerujesz swojemu partnerowi wprowadzenie paru zmian i zerwanie z rutyną, a zobaczysz, że poczujesz się zaspokojona.

fantazje seksualne

Niebezpieczne fantazje seksualne…

Czy fantazje erotyczne są normalne? Tak, pod warunkiem, że nie zapominamy, iż są tylko wytworem naszej wyobraźni i nie staramy się ich wszystkich zrealizować. Ponadto należy rozróżnić nietypowe, aczkolwiek niekrzywdzące nikogo pragnienia od tych, które mogą ranić, a nawet łamać prawo. Osoby dorosłe, które marzą o seksie z 13-latką, mogą mieć skłonności pedofilskie i wymagać leczenia. Podobny problem wiąże się z podduszaniem partnera, podczas takich igraszek łatwo można posunąć się o krok za daleko i naprawdę wyrządzić komuś krzywdę.  Nawet jeśli nasze pragnienia nie mają nic wspólnego z dewiacją, realizacja ich wszystkich może ściągnąć na nas poważne problemy. Seks z nieznajomym, gdy mamy  męża, może doprowadzić do rozpadu wieloletniego małżeństwa. Z kolei spotkania swingersów, podczas których nie używa się prezerwatyw, mogą zakończyć się chorobą weneryczną, a nawet zakażeniem wirusem HIV. Warto o tym pamiętać, zanim zaczniemy bezmyślnie hołdować wszystkim swoim zachciankom.

Choć seks stanowi ważny element naszego życia, nie powinien stanowić głównej osi naszego życia. Gdy zaspokajanie potrzeb seksualnych staje się naszym nadrzędnym celem, łatwo można się zatracić. Na uzależnieniu od seksu można wiele stracić. Przede wszystkim cierpi na nim nasze życie towarzyskie, rodzinne i zawodowe.  Fantazje erotyczne stanowią źródło ciekawych inspiracji, jednak tylko od nas zależy, w jaki sposób je wykorzystamy. Możemy użyć ich do wzbogacenia i  urozmaicenia życia seksualnego z wieloletnim partnerem, możemy też całkowicie się w nich zatracić i zniszczyć wszystko, co budowaliśmy przez lata.

Irmina Cieślik

Dodaj komentarz