Moda

Elementy garderoby, które warto kupować stacjonarnie

Elementy garderoby, które warto kupować stacjonarnie

Popularność sklepów internetowych oferujących odzież wzrasta regularnie. Polki coraz częściej zamawiają sukienki online. Ma to wiele zalet. Ubrania kupione przez internet zawsze można zwrócić pod warunkiem, że ich nie uszkodziłyśmy i posiadają metkę. Nie zawsze jednak zwroty są darmowe, pieniądze szybko przelewane z powrotem na nasze konto. Przedstawiamy elementy garderoby, które warto kupować stacjonarnie.

Spodnie warto przymierzyć w sklepie

Spodnie to dość specyficzny element naszej garderoby. Musi dobrze leżeć w pasie, jeśli mamy do czynienia z modelem z wysokim stanem. Ponadto spodnie powinny podkreślać pośladki, a nie je spłaszczać, co dzieje się w przypadku źle skrojonych jeansów. Należy też pamiętać o odpowiedniej długości, nie każda z nas preferuje spodnie 7/8. Jesienią i zimą lepiej sprawdzają się te o normalnej długości. Ponadto warto mieć na uwadze fakt, że spodnie nie powinny się nigdzie wpijać, a tym bardziej nie mogą podkreślać naszego krocza. Jest to nieestetyczne i niewygodne. Gdy mierzymy spodnie stacjonarnie, to często widzimy, jak wiele par nam nie pasuje. Zamawiając jeansy przez internet, ryzykujemy, że te mogą na nas kiepsko leżeć. A nie każda z nas ma czas na zwracanie ubrań z powrotem do sklepu.

Buty – ich wygodę oceń w sklepie stacjonarnym

Zakup butów jest równie problematyczny jak spodni. Te powinny być nie tylko w odpowiednim rozmiarze, ale też muszą charakteryzować się wygodą podczas noszenia. Niestety, zamawianie butów przez internet to jedna wielka niewiadoma. Możemy otrzymać buty, które są za małe lub za duże na nasze stopy. Poza tym mogą okazać się za szerokie lub za wąskie, niedopasowane do naszego podbicia, źle poklejone etc. Do tego dochodzi jeszcze komfort noszenia. Czasem jakiś element obuwia wpija się w skórę stopy, powodując ból czy pieczenie. Zdarza się też, że buty są wykonane ze zbyt twardego tworzywa.

Staniki lepiej przymierzyć w sklepie

W sklepie stacjonarnym warto też kupować staniki, ponieważ wówczas możemy je przymierzyć i sprawdzić, czy nie są za małe lub za duże. Czy biustonosz dobrze zbiera piersi i nigdzie nas nie ciśnie, nie wbija się w żebra, nie jest za szeroki w obwodzie lub za wąski.  Stanik stanikowi nierówny, nawet jeśli chodzi o tę samą firmę bieliźnianą. Nawet gdy zawsze biustonosz 65 C leżał na nas jak ulał, może się okazać, że tym razem spłaszczał piersi i powodował, że te wypływają bokiem. Dużo zależy bowiem od fasonu stanika, tego, czy zawiera dodatkowe wypełnienia etc.

Spódnica bez gumki wymaga przymierzenia w sklepie

Ze spódnicami jest podobnie jak ze spodniami. O ile te z gumką zazwyczaj dobrze leżą, o tyle te z materiałowym paskiem lubią zsuwać się z pasa lub bioder. Czasem nawet dwie spódnice w tym samym rozmiarze różnią się między sobą szerokością, wystarczy je do siebie przyłożyć, by dostrzec różnicę.

Długość body oraz komfort noszenia warto sprawdzić w przymierzalni

Body to także dość specyficzny element garderoby. Jest dużo wygodniejsze od noszenia T-shirtu, ponieważ nie wałkuje się w spodniach czy w spódnicy. Czasem jednak body jest za krótkie, a rzadko zdarza się możliwość regulacji zapięcia na dole, w odcinku pełniącym rolę majtek. Niektóre marki słyną z tego, że nawet dziewczyny o średnim wzroście skarżą się na przykrótkawe body. Warto zatem przymierzyć egzemplarz, który wpadł nam w oko. Co nam po body, którego nie będziemy w stanie zapiąć?

Dodaj komentarz