Kultura Styl życia

W masce jej do twarzy – Patrycja Strzałkowska

W masce jej do twarzy

Patrycja Strzałkowska w powieści W masce jej do twarzy porusza wiele ważnych i aktualnych tematów. Znajdziemy tutaj także cenne porady i garść inspiracji. Jaką historię tym razem przygotowała dla nas pisarka?

Pandemia COVID-19, która zmieniła nasze życie

Powieść W masce jej do twarzy rozpoczyna się od krótkiego wprowadzenia. Patrycja Strzałkowska pokrótce omawia, czym jest COVID-19 i jak wpłynął na życie całego świata. Opisuje drogi przenoszenia wirusa oraz to, skąd przybył i jak sparaliżował nasze codzienne życie. Pandemia koronawirusa wciąż trwa i nie widać jej końca, autorka skupiła się jednak na młodych ludziach, których plany posypały się z powodu tego budzącego postrach patogenu. Alisa i Artur planowali ślub w marcu, ale pandemia zmusiła ich do przełożenia uroczystości na późniejszy termin. Nikt nie jest im jednak w stanie zagwarantować, że ślub i wesele odbędą się w grudniu. Wspólne przebywanie w domu uzmysławia obojgu, jak wiele kwestii ich dzieli. To problem, który dotknął wiele rodzin. Na co dzień każdy miał własne sprawy, dzieci chodziły do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne. Rodzice widywali się z przyjaciółmi. Wszyscy spotykali się dopiero wieczorem. Na początku pandemii byliśmy zmuszeni dzielić ze sobą wspólną przestrzeń, co prowadziło do wielu konfliktów. Wyszły bowiem na jaw różnice w spędzaniu wolnego czasu oraz irytujące zwyczaje pozostałych domowników.

Przygotowania do ślubu – garść porad dla przyszłych panien młodych

W powieści W masce jej do twarzy znajdziemy także opisy towarzyszące przygotowaniom do ślubu, który dla wielu osób stanowi najważniejszy dzień w życiu. Można potraktować te fragmenty jako inspirację, zwłaszcza gdy samemu tę uroczystość ma się dopiero przed sobą. Dla wielu osób ślub stanowi źródło stresu. Warto wiedzieć, jak podejść do przygotowań, aby dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Oczekiwanie dziecka

Przyjaciółka Alisy, Aleksandra, jest w ciąży. Jak wiadomo, stan błogosławiony  niesie ze sobą różne problemy i dolegliwości. Patrycja Strzałkowska opisuje prawdziwe oblicze ciąży. Udziela też praktycznych porad, z których mogą skorzystać kobiety spodziewające się dziecka.

Pikantne sceny erotyczne

Powieść W masce jej do twarzy nie mogła zostać pozbawiona scen erotycznych. Czytelniczki Patrycji Strzałkowskiej przyzwyczaiły się już do tego, że autorka zwykła dostarczać garść pikantnych inspiracji. Tak jest także w tym przypadku. Jeśli masz dosyć rutyny w sypialni, możesz przegnać ją, korzystając z niniejszej powieści jako źródła inspiracji.

 

W masce jej do twarzy to książka, której tematyka jest bardzo na czasie. W połączeniu z lekkim piórem autorki tworzy lekturę przyjemną w odbiorze, którą czyta się naprawdę szybko.  To książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie – kobieta ciężarna, przyszła panna młoda, osoba zmęczona pandemią i para szukająca erotycznych inspiracji.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz