Zdrowie

E-recepta a tabletki antykoncepcyjne – o tym warto wiedzieć

E-recepta a tabletki antykoncepcyjne

Pixabay

E-recepta stała się ostatnio niezwykle popularnym sposobem na pozyskiwanie leków. Sposobem, który sprawdza się również w przypadku tabletek antykoncepcyjnych, głównie ze względu na sprawność tej formy kontaktu z lekarzem oraz pełną dyskrecję. Co warto wiedzieć na temat e-recepty na środki antykoncepcyjne?

Przychodnie oraz wiele gabinetów prywatnych zawiesiły swoją działalność na czas pandemii. Choć było to mocno uciążliwe, z czasem okazało się, że i taka sytuacja może mieć swoje plusy. Oczywiście żadna konsultacja online nie jest w stanie zastąpić regularnych badań, jednak w podbramkowych sytuacjach, gdy szybko i sprawnie chcemy zdobyć niezbędne leki, recepta online jest bardzo wygodną i dobrą opcją.

E-recepta na tabletki antykoncepcyjne – jak to działa?

E-recepta to termin, z którym w ostatnim czasie zdążyliśmy się oswoić. Uściślijmy – chodzi o elektroniczne wydanie zwykłej, papierowej recepty, którą otrzymujemy od lekarza podczas wizyty w gabinecie stacjonarnym. Konsultacje online to sposób na to, by otrzymać receptę w najszybszy możliwy sposób, bez wychodzenia z domu. Jak to zrobić?

Jednym ze sposobów jest skorzystanie z platformy haloDoctor, gdzie dostępni są lekarze-specjaliści, którzy mogą wystawić e-receptę na każdy potrzebny lek. Oczywiście jedynie w uzasadnionych przypadkach i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. E-receptę możemy otrzymać w formie SMS-a, mailowo (plik PDF), a także po zalogowaniu w internetowym koncie pacjenta. A zatem można powiedzieć, że wszystko odbywa się jak w przypadku recepty papierowej, ale internetowe konto pacjenta, poczta mailowa czy telefon komórkowy w pełni wystarczą, by pójść do apteki i sprawnie wykupić potrzebne leki.

Nie brakuje pacjentek, które podczas konsultacji online proszę o e-receptę na tabletki antykoncepcyjne. Jeśli wiesz, że wkrótce twoje tabletki się skończą, a chcesz uniknąć stania w długiej kolejce, telefonów do rejestracji i niepotrzebnego stresu, umów się na wizytę online z ginekologiem. Ten przeprowadzi szczegółowy wywiad, dotyczący stanu zdrowia pacjentki, aktywności seksualnej itd. Taki wywiad jest konieczny, ponieważ bez niego lekarz może przepisać niewłaściwy lek.

Tabletki antykoncepcyjne – co warto wiedzieć?

Nie wiesz, czy tabletki antykoncepcyjne są bezpieczne i obawiasz się działania przepisanych leków? Tabletki antykoncepcyjne są bezpieczne i skuteczne dla kobiety, o ile stosuje je zgodnie z zaleceniami lekarza. Dlatego tak ważne jest, by przepisane leki były dobrane na podstawie szczerej rozmowy z pacjentką.

Pigułki antykoncepcyjne są stosowane przez miliony kobiet na świecie. Hamują owulację, przez co są bardzo skuteczne, jeśli kobieta chce uniknąć zajścia w ciążę. Przy tym mają też kilka innych dodatkowych zalet, m.in. wpływają na poprawę cery.

Konsultacje online – jak sprawnie dostać receptę na tabletki antykoncepcyjne?

Dzięki haloDoctor możesz otrzymać receptę na pigułki antykoncepcyjne szybciej, niż sądzisz. Wystarczy kwadrans rozmowy z lekarzem, a potem możesz udać się do apteki po wykupienie tabletek. Co ważne, zrealizować e-receptę możesz w dowolnej aptece w kraju.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości na temat stosowania antykoncepcji, koniecznie omów je z lekarzem podczas konsultacji. Pamiętaj, że najważniejsza jest troska o Twoje zdrowie i komfort. Nie bój się zadawać pytań i otwarcie mówić o sprawach, które Cię nurtują.

Komentarze (2)

wiolusia

11 miesięcy temu

Pamiętam, jak koleżanka szukała ginekologa, który przepisze jej ellaOne. Teraz taka sytuacja nie ma już miejsca, bo wystarczy zajrzeć do internetu i zapisać się na e-wizytę.

Rosia58

11 miesięcy temu

Myślę, że to bardzo pomaga kobietom. Nie rozumiem, jak ginekolog można kobiecie odmówić antykoncepcji. Jeśli wiara mu nie pozwala jej przepisywać, to niech zostanie ortopedą lub dermatologiem.

Zostaw komentarz