Zdrowie

Ginekologia estetyczna i plastyczna – co warto wiedzieć?

Ginekologia estetyczna

Pixabay

Jeszcze do niedawna sprawy dotyczące sfer intymnych były tematem tabu. Wszystko, co dotyczyło tych miejsc ciała, było ukrywane, a o wszelkich niedogodnościach i problemach nie wiedziała najlepsza przyjaciółka, a nawet lekarz. Panie, u których pojawiały się problemy czy to natury fizjologicznej, czy estetycznej uważały, że tak już musi być, a wszelkie próby porozmawiania z kimś na ten temat wprawiały w zakłopotanie. Dopiero popularyzacja takich dziedzin jak ginekologia plastyczna i estetyczna otworzyła drzwi do oddawaniu się zabiegom przez panie. W związku ze zwiększającą się liczbą gabinetów ginekologii estetycznej temat ten w końcu przestał wzbudzać wielkie emocje, a zabiegi w okolicach intymnych stały się tak popularne jak np. zabiegi wykonywane na twarz. Kto skorzysta z takich usług? Co warto wiedzieć na temat ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna – moda czy potrzeba?

Współczesna ginekologia to nie tylko moda, oferująca znaczne poprawienie wyglądu miejsc intymnych kobiet, lecz przede wszystkim zapobieganie i leczenie problemów, z którymi boryka się duży odsetek kobiet. Dolegliwości te sprawiają duży dyskomfort, a w dłuższej perspektywie mogą wywoływać infekcje i poważne choroby. Ginekologia estetyczna i plastyczna pomaga m.in. w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, rekonstrukcji błony dziewiczej oraz w sytuacjach suchości pochwy. Bardzo popularnym zabiegiem jest także rewitalizacja warg sromowych i plastyka pochwy.

Bardzo istotnym efektem zabiegów z tej dziedziny ginekologii jest poprawa przyjemności podczas seksu, oraz odmłodzenie miejsc intymnych.

Szeroki zakres zabiegów nowoczesnych gabinetów pozwala na wyeliminowanie wielu problemów, które skutecznie uprzykrzają życie kobiet niezależnie od wieku. Wykonywane zabiegi są praktycznie bezbolesne i bezinwazyjne, a najczęściej nie wymagają nawet hospitalizacji.

Zabiegi ginekologii estetycznej wykonywane są zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, a jego pozytywne skutki odczują panie po okresie menopauzy, gdyż następuje poprawa nawilżenia pochwy, oraz powraca naturalne pH tej okolicy. Dzięki temu pieczenie, ból i dyskomfort podczas współżycia przestaje być odczuwalny, a ilość podrażnień oraz infekcji redukowana jest do minimum, co umożliwia czerpanie przyjemności z życia seksualnego.

Kiedy warto skorzystać z ginekologii estetycznej?

Okres menopauzy, naturalne porody, to tylko nieliczne z wielu sytuacji, gdzie dochodzi do pogorszenia funkcjonowania zmian w strefach intymnych. Nierzadko ważnym czynnikiem jest także sama budowa ciała i uwarunkowania genetyczne. Niemniej jednak w wyżej wymienionych sytuacjach panie zaczynają odczuwać coraz mniejszą przyjemność z życia seksualnego. Z pomocą przychodzą zabiegi ginekologii estetycznej, które poprawiają jakość ich funkcji seksualnych. Jakie jeszcze korzyści można odczuć, decydując się na usługi gabinetów oferujących plastykę warg sromowych?

  • Podwyższenie libido,
  • Poprawa wyglądu miejsc, które zostały oszpecone przy nacięciu krocza,
  • Leczenie nietrzymania moczu podczas wysiłku i w spoczynku,
  • Zmniejszyć wargi sromowe lub je powiększyć,
  • Eliminacja bólu podczas stosunku,
  • Eliminacja suchości bądź rozciągliwości pochwy.

Zalety zabiegów estetycznych

Niewątpliwie każda kobieta, w mniejszym lub większym stopniu posiada kompleksy ze względu na wygląd swoich stref intymnych. Wpływają one na pogorszenie samooceny i poczucia piękna. Jeżeli są to zmiany tymczasowe np. trądzik, często wystarczy jedynie konsultacja z dermatologiem.

Jednak w przypadku trwałych zmian, samo wdrożenie pielęgnacji nie wystarczy. Wówczas z pomocą przychodzą salony medycyny estetycznej, które mogą sprawić, że każda z nas poczuje się pięknie na nowo.

Tak samo, jak udajemy się do chirurga w celu korekcji krzywego nosa, niesymetrycznych i niepełnych ust, tak samo możemy zdecydować się na poprawę wyglądu stref intymnych. Pomoże to poczuć się pewnie w każdej sytuacji, a w skrajnych przypadkach nawet pozwoli normalnie funkcjonować.

Nikt z nas nie jest doskonały i każdy ma swoje niedoskonałości. Kompleksy tyczą się każdej części ciała, nawet tych niewidocznych na pierwszy rzut oka. Nie ma nic złego w poprawianiu urody, szczególnie jeżeli nie możemy nauczyć się żyć z pewnymi defektami. Umówienie się na konsultację w salonie ginekologii estetycznej np. na Śląsku w Katowicach może być pierwszym krokiem ku pozytywnym zmianom w życiu.

Jakie korzyści dają zabiegi ginekologii estetycznej?

W zależności od zabiegu możemy osiągnąć różne efekty. Popularnymi zabiegami z zakresu ginekologii estetycznej są:

  • Ultradźwięki, które są idealne dla kobiet borykającymi się ze zbyt luźną lub suchą pochwą,
  • Laser ginekologiczny – dla kobiet, które mają problem z wysiłkowym nietrzymaniem moczu lub luźnością pochwy,
  • Labioplastyka – w przypadku chęci zmniejszenia warg sromowych mniejszych, oraz gdy występie problem z ich asymetrią
  • Kwas hialuronowy – ma wiele zastosowań, w tym przypadku dobrze sprawdza się w przypadku utraty elastyczności skóry w okolicach intymnych, suchość pochwy wiotkość warg sromowych. zlikwidowania bólu po zszyciu krocza, zwiększenia objętości warg sromowych większych, a także poradzenia sobie z zespołem luźnego wejścia do pochwy. Kwas jest świetną substancją, która pomaga, gdy wymagany jest zabieg liftingu krocza.

Komentarze (2)

wiolusia

11 miesięcy temu

Ja uważam, że jeśli ktoś ma jakiś defekt, którego w sobie nie akceptuje, to może skorzystać z usług ginekologii estetycznej.

Zostaw komentarz