Dieta

Dlaczego warto stosować suplementy diety z kolagenem morskim?

suplementy diety z kolagenem morskim

Rejuvenated Ltd.

Kolagen to białko, które jest naturalnie wytwarzane przez organizm człowieka. Gdy słyszymy o nim, zazwyczaj myślimy o jędrnej skórze. Rzeczywiście, wpływa on na jej sprężystość, ale na tym jego rola się nie kończy. Niestety, z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej tego składnika. W związku z tym musimy dostarczać go z zewnątrz. W naszym artykule podpowiadamy, dlaczego warto stosować suplementy diety z kolagenem morskim.

 

Spis treści:

  1. Spadek syntezy kolagenu – jak wpływa na funkcjonowanie organizmu?
  2. Niezdrowy styl życia a ubytek kolagenu
  3. Dlaczego spadek syntezy kolagenu powoduje problemy z poruszaniem się?
  4. Ubytek kolagenu a powstawanie zmarszczek
  5. Dlaczego z wiekiem cellulit staje się bardziej widoczny?
  6. Co powoduje nadmierne wypadanie włosów i ich łamliwość?
  7. Łamliwość paznokci – skąd się bierze?
  8. Jak wspomóc syntezę kolagenu?
  9. Dlaczego kolagen morski jest najlepszy?
  10. Kolagen morski w proszku Rejuvenated Collagen Shots
  11. Co daje nam suplement diety z kolagenem morskim?
  12. Dlaczego warto stosować suplementy diety z kolagenem morskim?
  13. Gdzie można zamówić wysokiej jakości kolagen morski w proszku?

Spadek syntezy kolagenu – jak wpływa na funkcjonowanie organizmu?

Kolagen pełni w organizmie człowieka wiele istotnych funkcji. Wbrew obiegowej opinii, jego działanie nie ogranicza się jedynie do zapewnienia jędrności skórze. To białko wchodzi bowiem w skład stawów, mięśni, naczyń krwionośnych, włosów i paznokci. Oddziałuje zatem na szereg procesów zachodzących w organizmie.  Niestety, od 25. roku życia synteza kolagenu co roku zmniejsza się o 1,5%. Ok. 45. roku życia organizm produkuje go o 30% mniej niż w młodości. Wówczas też obserwuje się znaczne pogorszenie stanu cery. Na twarzy, szyi i dekolcie pojawia się coraz więcej zmarszczek. Skóra traci elastyczność, dlatego też pogłębieniu ulega cellulit. Na dodatek paznokcie wykazują zwiększoną łamliwość, a włosy nadmierną tendencję do wypadania. Na domiar złego pogorszeniu ulega ruchomość stawów, pojawiają się też pierwsze objawy chorób układu krążenia.

Spadek syntezy kolagenu
Rejuvenated Ltd.

Niezdrowy styl życia a ubytek kolagenu

Choć jesteśmy zaprogramowani przez naturę do tego, aby z wiekiem wytwarzać coraz mniej kolagenu, to poprzez niezdrowy styl życia możemy dodatkowo nasilić procesy starzenia się organizmu. Tak się dzieje, gdy zbyt często sięgamy po fast foody i wysoko przetworzoną żywność. Także picie alkoholu czy palenie papierosów wpływa negatywnie na syntezę kolagenu. Do zmniejszenia produkcji tego białka przyczynia się również długotrwały stres, o który przy obecnym trybie życia nietrudno.

Dlaczego spadek syntezy kolagenu powoduje problemy z poruszaniem się?

Z wiekiem coraz częściej skarżymy się na problemy z poruszaniem się. Za ten stan rzeczy odpowiada ubytek kolagenu w torebce stawowej. Gdy jesteśmy młodzi, nasz organizm wydajnie wytwarza to białko. W rezultacie torebkę stawową wypełnia nawilżający żel, który zapobiega uszkodzeniom mechanicznym w obrębie stawów. Umożliwia też swobodne poruszanie się bez bólu. Niestety, z wiekiem organizm syntetyzuje coraz mniej kolagenu, przez co „żelu” w torebce stawowej jest zbyt mało. Spadek  lubrykacji powoduje tarcie mechaniczne powierzchni stawowych, przez co odczuwamy ból.

Ubytek kolagenu a powstawanie zmarszczek

Każda kobieta marzy o jędrnej, gładkiej skórze, która nie zdradza oznak starzenia się organizmu. Niestety, z wiekiem synteza kolagenu i elastyny znacznie spada. Są to białka, które odpowiadają za elastyczność naszej zewnętrznej powłoki ciała. Ich niedobór sprzyja powstawaniu nowych zmarszczek oraz pogłębianiu się już istniejących. Jako pierwsze pojawiają się zmarszczki mimiczne wokół oczu, z czasem formują się też zmarszczki marionetki wokół ust. Jednak wiele z nas działania anti-aging wdraża dopiero wówczas, gdy pośrodku czoła pojawia się pionowa bruzda, znana też jako lwia zmarszczka. Nie tylko dodaje ona lat, ale też sprawia, że nasza twarz nabiera groźnego wyrazu.

Ubytek kolagenu a powstawanie zmarszczek
Rejuvenated Ltd.

Dlaczego z wiekiem cellulit staje się bardziej widoczny?

Cellulit to problem, który często występuje nawet u młodych kobiet, w tym nastolatek. Naukowcy twierdzą, że ma on związek ze sposobem odkładania tkanki tłuszczowej, który został zaprogramowany genetycznie. Z wiekiem jednak widoczność cellulitu się pogłębia. Dlaczego tak się dzieje? Niestety, spadek syntezy kolagenu sprawia, że pogarsza się wytrzymałość mechaniczna skóry. Ta staje się cienka, traci też swoją elastyczność, co dodatkowo eksponuje cellulit. Wiele kobiet wpędza on w kompleksy, nic dziwnego, że staramy się z nim walczyć na różne sposoby.

Co powoduje nadmierne wypadanie włosów i ich łamliwość?

Z wiekiem zaczynamy też skarżyć się na stan włosów. Coraz trudniej przychodzi nam ich zapuszczanie. W związku z tym, iż fryzura ulega przerzedzeniu, wiele z nas decyduje się radykalne cięcie i znacznie skraca swoje kosmyki.  Niektóre kobiety pomocy szukają w gabinecie trychologicznym, wzbogacają też swoją dietę o cynk oraz kwasy omega-3. Zdrowa dieta z pewnością nie zaszkodzi naszym włosom, musimy jednak zrozumieć, że problem tkwi znacznie głębiej.  Ubytek kolagenu w organizmie wpływa negatywnie także na kondycję naszych kosmyków. To białko stanowi źródło cennych aminokwasów dla cebulek włosów. Gdy dostarczamy ich mniej, wówczas włosy stają się suche, matowe i łamliwe. Obserwuje się także ich nadmierne wypadanie. Aby powstrzymać ten niekorzystny proces, nie wystarczy jeść więcej orzechów i nasion słonecznika. Trzeba też zadbać o prawidłową syntezę kolagenu, a gdy jest to utrudnione, sięgnąć po suplementy diety z kolagenem morskim.

Łamliwość paznokci – skąd się bierze?

Kiedyś mogłaś pochwalić się długimi i mocnymi paznokciami? Na studiach nie potrzebowałaś przedłużania żelowego, bo twoja płytka prezentowała się wystarczająco efektownie? Teraz, niestety,  ich stan daleki jest od ideału. Twoje paznokcie są kruche i łamliwe. Wspomniane zmiany zachodzą wskutek ubytku kolagenu w organizmie. To właśnie to białko odpowiada za twardość i wytrzymałość mechaniczną paznokci.

Jak wspomóc syntezę kolagenu?

Pragniesz cieszyć się dobrym zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem? Musisz zadbać o zróżnicowaną i zbilansowaną dietę. W twoim menu nie może zabraknąć produktów bogatych w witaminy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe, błonnik, pełnowartościowe białko i złożone węglowodany. Wszystkie wspomniane składniki są niezbędne do prawidłowej syntezy kolagenu. Niestety, nie zawsze nasza dieta zaspokaja zapotrzebowanie organizmu na substancje odżywcze. W takiej sytuacji, aby nie dopuścić do ubytku kolagenu, należy sięgnąć po suplement diety z kolagenem morskim taki jak Rejuvenated Collagen Shots.

Jak wspomóc syntezę kolagenu
Rejuvenated Ltd.

Dlaczego kolagen morski jest najlepszy?

Choć na rynku nie brakuje produktów z hydrolizowanym kolagenem, to jego pochodzenie ma istotne znaczenie.  Suplement diety Rejuvenated Collagen Shots zawiera hydrolizowany kolagen morski, którego budowa wykazuje wysokie podobieństwo do ludzkiego kolagenu. W rezultacie charakteryzuje się on wysoką przyswajalnością. To bardzo ważne, ponieważ nie wystarczy dostarczać organizmowi kolagenu. Należy również zadbać o to, aby był on dla niego łatwo dostępny. Hydrolizowany kolagen morski wypada pod tym względem najlepiej.

Kolagen morski w proszku Rejuvenated Collagen Shots

Suplement diety Rejuvenated Collagen Shots zdobył wiele prestiżowych wyróżnień. To zasługa jego starannie przemyślanego składu.  Znajdziemy w nim:

  • 10 000 mg hydrolizowanego kolagenu morskiego;
  • kwas hialuronowy;
  • silne antyoksydanty uzyskane z jagody acai;
  • witaminy B3, B5 i C;
  • cynk;
  • miedź.
Kolagen morski w proszku Rejuvenated Collagen Shots
GazeMee.com

Co daje nam suplement diety z kolagenem morskim?

Wyjątkowe połączenie składników wchodzących w skład suplementu diety Rejuvenated Collagen Shots pobudza wytwarzanie kolagenu. To zasługa zarówno starannie przemyślanego profilu aminokwasów, jak i zawartości witaminy C, która uczestniczy w syntezie tego multifunkcyjnego białka. W rezultacie obserwuje się wzmocnienie tkanki łącznej wchodzącej w skład naczyń krwionośnych oraz zwiększenie ruchomości stawów dzięki większej ilości nawilżającego „żelu” w torebce stawowej.  Jednocześnie poprawie ulega ukrwienie skóry i jej nawilżenie. Na efekty stosowania suplementu diety Rejuvenated Collagen Shots nie trzeba czekać zbyt długo. Te pojawiają się już po kilku tygodniach kuracji.

Dlaczego warto stosować suplementy diety z kolagenem morskim?

Regularne stosowanie kolagenu w proszku Rejuvenated Collagen Shots niesie ze sobą wiele korzyści dla naszego zdrowia i urody. Produkt ten poprawia sprężystość skóry, przez co zmarszczki ulegają spłyceniu, a twarz zyskuje młody wygląd. Jednocześnie wspomaga wzrost zdrowych i lśniących włosów. Obserwuje się również zwiększenie wytrzymałości mechanicznej paznokci, przez co te nie łamią się i można je zapuścić. Suplement diety Rejuvenated Collagen Shots wspomaga też zdrowie kości i stawów, zapewniając nam możliwość poruszania się bez bólu. Zauważono, iż wspomniany produkt przyczynia się do redukcji cellulitu i rozstępów, zmiany te stają się mniej widoczne, przez co kobiety odzyskują pewność siebie. Ponadto kolagen morski w proszku wspomaga regenerację mięśni i przyczynia się do szybszego gojenia powstałych ran.  Za sprawą składników zawartych w suplemencie diety Rejuvenated Collagen Shots łatwiej można utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Produkt ten, dzięki wysokiej zawartości silnych antyoksydantów, łagodzi też stany zapalne w obrębie jelit. Co ciekawe, suplement diety Rejuvenated Collagen Shots zaleca się też kobietom, które skarżą się na dokuczliwe objawy menopauzy takie jak uderzenia gorąca czy wahania nastroju. Produkt ten bowiem skutecznie je redukuje, umożliwiając normalne funkcjonowanie.

kolagen morski w proszku
Rejuvenated Ltd.

Gdzie można zamówić wysokiej jakości kolagen morski w proszku?

Co jest dodatkową zaletą kolagenu w proszku Rejuvenated Collagen Shots? Jego konsystencja. Wiele osób ma problem z połknięciem kapsułki. Te nierzadko bywają stosunkowo duże, przez co ich zażywanie może powodować dyskomfort. Kolagen w proszku ma tę zaletę, iż można rozpuścić go w wodzie lub ulubionym soku. To znacznie ułatwia jego codzienne zażywanie.  Suplement diety Rejuvenated Collagen Shots, który zawiera najłatwiej przyswajalny kolagen morski, zamówisz w sklepie internetowym GazeMee.com. To doskonała inwestycja w zdrowie i atrakcyjny wygląd.

Dodaj komentarz