Miłość i związki

Dlaczego kobiety nie lubią, gdy facet dzwoni do nich i nie jest trzeźwy?

rozmowa z pijanym facetem

Mężczyznom wydaje się, że gdy wypiją parę kielonków, to łatwiej będzie porozmawiać. Owszem, po paru głębszych człowiek się rozluźnia. Ale warto czasem nabrać trochę odwagi i wybrać numer lub napisać na trzeźwo. Dlaczego kobiety nie lubią, gdy facet dzwoni do nich i nie jest trzeźwy?

Nie ma szans na normalną rozmowę

Bo z kimś, kto jest podpity, nie da się sensownie porozmawiać. Tacy ludzie z reguły trwają przy swoim i nie chcą iść na kompromis, pomimo sensownych argumentów.  W ogóle wyolbrzymiają rzeczy, które nie mają żadnego znaczenia. Doszukują się drugiego dna tam, gdzie go nie ma. Szansa na normalną, merytoryczną rozmowę przy jednoczesnym otwarciu na argumenty drugiej strony jest wówczas, gdy obydwoje jesteście trzeźwi.

Przypomina im o traumatycznych wydarzeniach

Teraz pomyśl, jak na twoje zachowanie zareaguje kobieta, którą w przeszłości ktoś skrzywdził, która całe dzieciństwo bała się ojca awanturującego się po pijaku. Swoim telefonem pod wpływem wzbudzasz w niej tylko strach.  Ona przypomina sobie o całym złu, jakie ją spotkało. O ojcu awanturującym się do rana, który sobie wkręcił jakąś pierdołę i zaparcie się jej trzymał. O jego chorych imaginacjach, które psuły spokój całej rodziny. O jego wrzaskach, upokorzeniach i braku możliwości dogadania się co do najbardziej racjonalnych spraw, bo w jego głowie kiełkowała chora wizja. Czy wiesz, ile jej napsuł krwi? Ile razy bała się, że zrobi jej krzywdę, bo ubzdurał sobie, że zalała mu pilot od telewizora? Wiesz, jak bała się agresji? A teraz ty dzwonisz po pijaku i zaczynasz zachowywać się w niepokojący sposób.  Nigdy nie wiesz, jakie traumy drzemią w kobiecie. W Polsce pije się zdecydowanie za dużo i za często. Przodujemy w niechlubnych rankingach dotyczącym spożycia wódki.  Prawdopodobieństwo,  że jej ojciec lub były pił i się awanturował, jest zatem wysokie.  Kobieta rozumie, że chcesz napić się okazjonalnie i w rozsądnych ilościach. Ale jeśli widzi, że dzwonisz do niej na początku tygodnia i jesteś pijany, nie znosisz sprzeciwu i szukasz zaczepki, to naprawdę nie odbiera tego dobrze. Zaczyna się bać, że w niczym nie ustępujesz jej ojcu i wyjdzie z ciebie podobny tyran.

Boją się agresji i przemocy

Wielu facetów po pijaku staje się nadzwyczaj agresywnych, a kobiety tego się boją.  Nic dziwnego, że nie lubią, gdy wydzwaniasz do nich w stanie wskazującym na spożycie i jeszcze się czepiasz, jesteś nieprzyjemny.

Boją się, że będzie je do czegoś zmuszał

Spotkanie z facetem, który jest pijany, to samobójstwo. Trzeba mieć naprawdę pstro w głowie i zgubić gdzieś instynkt samozachowawczy, by  umówić się z pijanym mężczyzną. Nigdy nie wiadomo, czy nie puszczą mu hamulce i się od niego nie oberwie, nie zostanie przymuszoną do  takiego rodzaju seksu, na który nie ma się najmniejszej ochoty.

Dodaj komentarz