dieta-bananowa-kiedy-warto-ja-stosowac

Dietetycy zasypują nas różnymi dietami. Jedną z nich jest dieta bananowa. Kiedy warto ją stosować?

Banany – sposób na odchudzanie

Banany są cennym źródłem kalorii i witamin. Skutecznie zaspokajają głód na długi czas. Zawierają beta karoten, pierwiastki i roślinne białko. To niezwykle smaczne i niedrogie owoce. Ukryte w nich minerały takie jak magnez, cynk, żelazo i potas są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Owoce te wzmacniają układ nerwowy i wspomagają proces odnowy komórek .

Dieta bananowa – dla kogo najlepsza?

Dieta bananowa jest idealna dla osób, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Jest ona niskotłuszczowa i niskobiałkowa. Nie jest polecana osobom otyłym. Podejmujący się takiego żywienia, musi być zdrowy, ponieważ tego typu dieta nie jest w stanie dostarczyć organizmowi wszystkich potrzebnych składników odżywczych i witamin.

Dieta bananowa

Dieta oparta na bananach, ma różne oblicza. Wyróżnia się dietę śniadaniową, trzydniową oraz całodniową. Taki rodzaj żywienia nie powinien być stosowany dłużej niż przez tydzień. Jest prosta i daje skuteczne efekty w postaci mniejszej wagi ciała.

Śniadaniowa
Ten rodzaj polega na jedzeniu bananów tylko na śniadanie. Należy popijać je przegotowaną wodą. Przez resztę dnia można spożywać dowolne posiłku, unikając alkoholu, słodyczy i nabiału. Nie można jeść po godzinie 20:00. Tę dietę można wyjątkowo stosować przez miesiąc. Efektem może być spadek wagi nawet do 7 kilogramów.

Trzydniowa
Bananowa dieta trzydniowa, jak sama nazwa wskazuje musi być stosowana przez trzy dni. W tym czasie, należy spożywać po 3 banany dziennie, popijając je 3 szklankami mleka. Organizm trzeba dodatkowo nawadniać wodą mineralną. W ciągu trzech dni, można zrzucić 3 kilogramy.

Całodniowa
Dieta całodniowa oparta jest na jedzeniu musli z bananów na śniadanie, obiad i kolację. W tym wypadku na podwieczorek można zjeść jabłko. Musli powinno zawierać takie składniki jak płatki owsiane, jogurt naturalny oraz miód. Należy wypijać 1,5 litra wody dziennie. Odżywiając się w ten sposób, możemy pozbyć się nawet 7 zbędnych kilogramów.

Dieta bananowa ma zarówno przeciwników i zwolenników. Na pewno należy do tych przyjemniejszych sposobów odchudzania. W połączeniu z aktywnością fizyczną może przynieść oczekiwane rezultaty. Jeśli więc uwielbiamy banany, warto wypróbować owocową dietę bananową, aby móc cieszyć się szczupłą i zgrabną sylwetką.

Katarzyna Antos