ABC menopauzy Menopauza

Izoflawony – nieocenione wsparcie dla kobiet w okresie menopauzy

izoflawony-nieocenione-wsparcie-dla-kobiet-w-okresie-menopauzy

Menopauza to trudny i bardzo ważny czas dla kobiety. Nieocenione wsparcie dla kobiet w tym okresie zapewnią izoflawony.

Menopauza – okres zmian

Menopauza to czas, kiedy w organizmie kobiety zachodzą różne zmiany. Uderzenia gorąca czy zmiany nastrojów mogą znacząco wpływać na życie rodzinne i zawodowe. Przekwitanie objawia się różnie. Niektóre z pań, nawet nie zauważają sygnałów, które świadczą o menopauzie i bardzo łagodnie przechodzą ten okres.

Izoflawony – nieocenione wsparcie dla kobiet

Izoflawony to pewnego rodzaju naturalne hormony. Należą do fitoestrogenów, czyli substancji roślinnych. Prowadzą one do reakcji komórkowych. Suplementacja izoflawonami zmniejsza występowanie uderzeń gorąca oraz zwiększa gęstość mineralną kości. Poziom można porównać do stanu przy terapii hormonalnej. Wpływa także na redukcję tkanki tłuszczowej. Działą pozytywnie na wiele objawów menopauzy takich jak nadmierna potliwość czy stany depresyjne. Związki te działają korzystnie także na układ krążenia i cały metabolizm. Posiadają właściwości antyoksydacyjne. To dobra alternatywa dla wielu leków, które zawsze niosą ryzyko skutków ubocznych. Substancje naturalne, takie jak izoflawony są bezpieczniejsze a równie skuteczne jak środki farmakologiczne.

Izoflawony – soja i rośliny strączkowe

Bogatym źródłem izoflawonów jest soja i inne rośliny strączkowe. Odpowiednia dieta, bogata w białko sojowe korzystnie wpłynie na zdrowie i pracę organizmu kobiety w okresie menopauzy. Codzienne spożycie soi, zniweluje objawy zespołu klimakteryjnego. Dieta powinna ograniczać spożycie soli, cukrów oraz alkoholu. Tylko zbilansowany dobór składników pozwoli na zachowanie równowagi. Soja i rośliny strączkowe, zawierające izoflawony, stanowiąc element diety, będą korzystnie wpływać nie tylko na zdrowie fizyczne ale także dobre samopoczucie.

Izoflawony są alternatywą dla hormonów. Substancje pochodzenia roślinnego mają skuteczne działanie na objawy menopauzy. Kobiety mogą stosować tego typu środki, zamiast terapii hormonalnej. Odpowiednia dawka izoflawonów pozwoli na przejście tego trudnego, dla wielu kobiet okresu.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

8 lat temu

To dobrze,że istnieją takie naturalne izoflawony,które mogą pomóc kobietom w okresie menopauzy.Lubię kotlety sojowe orraz warzywa strączkowe

Tess

8 lat temu

Nie znam sojowych dań, nigdy nie robiłam bo kiedyś tego się nie znało. A potem mój mąż nie lubił jeść nieznanych dań. Ponieważ to naturalny sposób to zachęcam kobiety aby próbowały. Sama staram się jeść w sezonie dużo fasolki 🙂

elle@elle

8 lat temu

o soji slyszalam juz od dawna ,w ogole warzywa strakowe sa bardzo zdrowe i trzeba je spozywac chociaz raz w tygodniu :)))

sirena46

8 lat temu

Izoflawony są nieocenione szczególnie dla pań, które nie mogą lub nie chcą stosować HTZ. Mają jednak silne objawy menopauzy i chcą sobie jakoś pomóc. Stosowałam i mogę polecić pomagają i są naturalne, a to bardzo duży plus :-X

Zostaw komentarz