Dbaj o zdrowie Zdrowie

Diabetegen – nowe możliwości dla Twojej skóry

diabetegen-nowe-mozliwosci-dla-twojej-skory

Diabetegen to przełom medycyny w leczeniu ran przewlekłych. Przewlekłych czyli jakich?

Rany przewlekłe

Rana przewlekła to każde owrzodzenie albo ubytek skóry, utrzymujący się przez dłuższy okres czasu, spowodowany przez określony stan chorobowy lub też często powtarzający się, nawracający. Mówi się przeważnie o trzech podstawowych rodzajach ran przewlekłych: owrzodzenie stopy w przebiegu cukrzycy typu II, odleżyny bądź owrzodzenia goleni, które dzielimy na owrzodzenia żylne i owrzodzenie tętnicze.

Wszystkim rodzajom ran przewlekłych towarzyszy z reguły silny ból (z wyjątkiem neuropatii cukrzycowej). Innym szczególnie przykrym efektem jest nieprzyjemny zapach, który stanowi istotne wyzwanie stojące przed lekarzami i pielęgniarkami. Jego źródłem jest zakażenie tkanek martwiczych skóry, tkanki podskórnej, mięśni, niekiedy kości. Rana przewlekła jest źródłem cierpień fizycznych oraz psychicznych pacjentów, upośledzając ich funkcje społeczne oraz skazując na wstyd, wyobcowanie, poczucie winy i samotność.

Jak leczyć?

Bezpośrednim celem leczenia rany przewlekłej jest spowodowanie wygojenia rany i przerwanie cierpień pacjenta, jednak najważniejszym skutkiem udanej terapii powinien być powrót chorego do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jest to tym bardziej istotne, że ostatnimi laty w dziedzinie leczenia ran dokonał się znaczny postęp za sprawą preparatów nowej generacji.

Przełom w leczeniu

Takim właśnie produktem jest krem Diabetegen – jest to nowej generacji dermokosmetyk wspomagający regenerację tkankową. Skład produktu zawiera substancję czynną – bioatywne Colostrum Bovinum bogate w czynniki odpornościowe i wzrostowe zaliczane do cytokin, enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych, pochodne aminokwasów, substancje bakteriostatyczne, lizozym leukocyty a także, wyjątkowo łatwo przyswajalne, o dużej koncentracji witaminy oraz związki mineralne. Preparat zawiera także substancje pomocnicze takie jak alantoina, panthenol, srebro koloidalne i witaminę E.

Diabetegen względu na wysoką zawartość laktoferyny i laktoproksydazy oraz srebra koloidalnego doskonale oczyszcza podłoże oraz reguluje środowisko bakteriostatyczne. Dzięki zawartości cytokin mlecznych przyspiesza gojenie się ran, poprawia nawilżenie i odżywienie skóry, stymuluje podziały warstwy twórczej naskórka oraz jego prawidłowy wzrost. Duża zawartość czynników wzrostu stymuluje powstawanie nowej tkanki. Obecność srebra koloidalnego działa silnie bakteriobójczo. Dodatkowe składniki jak alantoina, panthenol oraz witamina E wspomagają proces gojenia oraz łagodzą zmiany zapalne.

Działa regenerująco na naskórek, nawilża, działa antyseptycznie, ogranicza pogłębianie i ropienie ran , wyraźnie sprzyja normalizacji procesów gojenia rany. Stosowane zewnętrznie działa przeciwzapalnie. Zwiększa nawodnienie tkanek oraz powoduje rozluźnienie struktury kolagenu – co w efekcie zmiękcza zmiany i powoduje ich stopniową regresję. Wykazuje także aktywność przeciwalergiczną.

Wskazaniami do użytkowania Diabetegenu są:

  • zespół stopy cukrzycowej( w tym także neuropatie),
  • owrzodzenia (w tym owrzodzenia troficzne podudzia),
  • odleżyny, trudno gojące się rany (w tym także zmiany poparzeniowe),
  • zmiany grzybicze,
  • wykwity gronkowca,
  • zapalenia atopowe i łojotokowe skóry.

Gojenie się ran

Prawidłowe gojenie się ran jest ściśle kontrolowanym stanem równowagi pomiędzy procesem destrukcyjnym niezbędnym do pozbycia się zniszczonej tkanki a procesem naprawy, który prowadzi do uformowania nowej tkanki. Wyróżnia się wiele rodzajów ran przewlekłych, ale wszystkie z biochemicznego punktu widzenia uważane są za jednakowe, ponieważ charakteryzują się przedłużoną fazą zapalną, która wywołuje podwyższenie poziomu proteaz oraz obniżenie aktywności czynnika wzrostu. Ten wzrost aktywności proteolitycznej i następującą po nim degradację czynników wzrostu uznaje się odpowiedzialnymi za destrukcję tkanki występującą w ranach przewlekłych. Z tego powodu tak ważne jest stosowanie deromokosmetyku Diabetegen, dzięki któremu uzupełnimy niezbędne czynniki wzrostu i substraty odżywcze, a także skutecznie wspomożemy leczenie rany.

Współczesna medycyna

Dzięki opracowaniu odpowiednich standardów postępowania oraz odpowiedniej profilaktyce jest w stanie skutecznie wspomagać proces gojenia się nawet najbardziej problematycznych ran. Niezwykle ważną rolę w procesie gojenia ran odgrywa właściwa pielęgnacja oraz dostarczanie tlenu, czynników wzrostu i substratów odżywczych. Podczas leczenia ran należy również pamiętać o zwalczaniu bólu oraz komforcie psychicznym chorego. Te wszystkie elementy znajdziemy w kremie Diabetegen.

Więcej informacji na stronie www.genoscope.pl

Genoscope

Komentarze (11)

pati25

9 lat temu

Co za cudowny lek.Ile cennych właściwości.Nie było potrzeby aby go stosować ale jeżeli zaistnieje taka potrzeba (lepiej żeby nie) to zastosuję

issis

10 lat temu

Bardzo się cieszę, że powstał taki krem. Nie wątpliwie oparzenia (tym bardziej w widocznych miejscach)są bardzo krępujące i obniżają samoocenę. Do niedawna maści, które działały na takie rany były bardzo drogie i zazwyczaj wydawane na receptę chirurga plastycznego. Teraz jest to dostępne dla wszystkich co jest wspaniałe! 🙂

esme

10 lat temu

Miałam (nie) przyjemność stosować tego typu krem na rany na stopach . Chodzenie na boso po aswalcie gdy temperatura powietrza wynosiła 30-35 stopni okazalo sie bardzo bolesne w skutkach , pojawily sie nie tylko pecherze ale takze wszystko podeszlo ropa… paskudztwo. Do lazienki idac na pietach plakalam z bolu. Stosowalam rożne kremy , nawet takie na oparzenia, ale dopiero maść do ran przewlekłych (nie pamiętam nazwy ) która siostra przywiozła z Niemiec mi pomogla sie wylizac.

m4rt4

10 lat temu

Wszystko pięknie napisane, aż chce się kupić… tylko właśnie pytanie czy jest ta maść skuteczna. Oby maść była tak samo skuteczna jak reklama:) Ktoś wie może ile kosztuje?

drobina

10 lat temu

Ciekawy artykuł. Diabetegen rzeczywiście może się okazać doskonałym środkiem w leczeniu trudno gojących się ran.

dulcynea

10 lat temu

Miałam do czynienia z trudnogojącą się raną podudzia u mojej cioci . Wiem ile trudu i systematyczności kosztuje jej zaleczenie. Cieszę się ,że pojawił się taki specyfik ,a szczególnie jeśli rzeczywiście jest skuteczny.Dziękujęi za informację.

summer

10 lat temu

Wiktoria – bez urazy – a po co przechowywać w apteczce lek na przewlekłe rany? Jak Ci się będzie wydawało, że rana się zbyt wolno goi, to sobie kupisz, albo lepiej poradzić się lekarza w takim przypadku, a nie trzymać taki (niezbyt tani) krem na wszelki wypadek w apteczce;). Chyba, że się akurat ma któreś z wymienionych schorzeń.

W tytule jest literówka w nazwie – w tekście artykułu jest ok;)

Zostaw komentarz