Dermapen czy mezoterapia
Grafika dostarczona przez partnera

Klasyczna mezoterapia jest znakomitym sposobem na odmłodzenie, odświeżenie, wygładzenie i ujędrnienie skóry. Podobnie zresztą działa DERMAPEN4®, który to zabieg także wykonujemy w naszym gabinecie Biogenica. Co zatem wybrać? W jakich przypadkach standardowa mezoterapia będzie lepsza niż frakcjonowanie mikroigłowe? Czym się różnią i na jakich zasadach działają? Dermapen czy mezoterapia – sprawdź, co mówią nasi eksperci!

Spis treści:

  • Dermapen czy mezoterapia – co warto o nich wiedzieć?
  • Mezoterapia igłowa – dla kogo, w czym pomaga, jak przebiega?
  • Dermapen – najważniejsze informacje

Dermapen czy mezoterapia – co warto o nich wiedzieć?

Mezoterapia od wielu lat jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Przynosi bowiem wyjątkowe rezultaty – pozwala w szybki sposób dostarczyć w głąb skóry liczne składniki aktywne, dzięki czemu mogą one oddziaływać na skórę od wewnątrz. Co istotne z perspektywy pytania: Dermapen czy mezoterapia, jest kilka rodzajów mezoterapii, a Dermapen jest… jednym z nich! 

Jako podstawową traktuje się mezoterapię igłową, dostępną np. w Biogenica w Poznaniu. W jej przebiegu określone substancje są podawane punktowo, przy pomocy cienkiej igły. Innym rodzajem jest mezoterapia bezigłowa, której podstawą jest zjawisko elektroporacji. Skutkuje ono zwiększoną przepuszczalnością błon komórkowych, co pozwala znacznie lepiej i szybciej wchłaniać się składnikom aktywnym, niż przy użyciu zwykłego, aplikowanego powierzchownie kremu czy serum. 

Trzecim rodzajem jest zaś frakcjonowanie mikroigłowe Dermapen. W naszej klinice korzystamy z platformy mikronakłuwania DERMAPEN4®, która to jest urządzeniem najnowszej generacji. Każdorazowo uzupełnia się je w specjalne cartridge z 16 mikroigłami  – to właśnie przy ich pomocy do skóry podaje się wspierające skórę substancje. Co więcej warto wiedzieć o wszystkich tych metodach i co wybrać – Dermapen czy mezoterapię?

Mezoterapia igłowa – dla kogo, w czym pomaga, jak przebiega?

Mezoterapia igłowa zyskała popularność m.in. dlatego, że jest niezwykle wszechstronna. Jest odpowiedzią na chociażby takie problemy, jak: łysienie, cellulit, rozstępy, zwiotczenie skóry twarzy, cienie pod oczami czy pozbawiona blasku, szara cera. 

Co jest pod tym względem szczególnie istotne (i m.in. właśnie z tego wynika mnogość wskazań do mezoterapii), przy jej zastosowaniu można podać bardzo różne koktajle substancji. Część z nich bogata jest np. w witaminę C i krzemionkę, inne w kwas nukleinowy czy kwas hialuronowy. Poza tym można znaleźć w nich także: aminokwasy, mikroelementy, polifenole, antyoksydanty i inne. Popularna jest również mezoterapia z użyciem osocza bogatopłytkowego, która jest znakomitym wsparciem m.in. w procesie wygajania ran czy łagodzenia widoczności blizn. 

Co jeszcze warto wiedzieć o mezoterapii igłowej?

  • Jeden zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a cała terapia opiera się na serii 3-12 sesji (w zależności od indywidualnego przypadku).
  • Skóra po mezoterapii jest odżywiona, nawilżona, gładka i ujędrniona. Zmarszczki ulegają spłyceniu, a cera zyskuje zdrowy koloryt i blask. Zminimalizowany jest też cellulit, zaś mezoterapia skóry głowy wspiera porost włosów oraz poprawia ich gęstość i wspomniane już odżywienie.
  • Mezoterapia to zabieg, który specjaliści z naszego gabinetu jak najbardziej uważają za bezpieczny. Zwłaszcza w momencie, gdy podczas konsultacji wstępnej omówione zostaną wszystkie ewentualne przeciwwskazania – tego typu rozmowa jest dla nas podstawą! Po samym zabiegu mogą zaś wystąpić małe krwiaki w miejscach iniekcji, lecz po kilku dniach zwykle samoistnie zanikają (jeśli stosowane są wskazane przez specjalistów kosmetyki, a także przestrzegane inne zalecenia pozabiegowe).

Dermapen – najważniejsze informacje

Jeśli zaś chodzi o Dermapen, wskazuje się na jego dużą skuteczność, komfort zabiegowy oraz minimalizację skutków ubocznych do minimum. Wspomniane wyżej drobne krwiaki czy siniaki, które nieraz pojawiają się po mezoterapii igłowej, w tym przypadku są rzadkością. Pojawiają się co prawda drobniutkie strupki i zaczerwienienie, ale zwykle po 48 godzinach są tylko wspomnieniem.

Skąd takie możliwości? Urządzenie DERMAPEN4® pozwala bowiem na wykonanie nawet 1920 mikronakłuć na minutę! Takich parametrów w żaden sposób nie jest w stanie osiągnąć standardowa mezoterapia (w przypadku mezoterapii igłowej uzyskujemy maksymalnie kilkaset nakłuć w ciągu całego zabiegu). Co więcej, jako że wszystko odbywa się w zautomatyzowany sposób, jest to technologia bardzo wydajna. Pozwala też na pełną kontrolę nad głębokością iniekcji, która jest regulowana w zależności od indywidualnych potrzeb pacjentów i pacjentek. Jeśli zaś chodzi o bezpieczeństwo, urządzenie jest w pełni sterylne – cartridge z igłami są jednorazowe. Co więcej, nie zawierają niklu i chromu, co pozwala podejść do zabiegu także osobom uczulonym na wymienione tu metale. 

A jakie substancje aktywne można podać przy pomocy Dermapenu? Nie ma w zasadzie ograniczeń! Są to wszystkie te same składniki, które zostały wymienione przy opisie mezoterapii (z osoczem bogatopłytkowym włącznie). 

Co zatem wybrać – Dermapen czy mezoterapię igłową? Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń podczas konsultacji. Pod uwagę bierze się wtedy m.in. rodzaj problemu, z jakim zgłasza się do nas pacjent lub pacjentka, typ skóry etc. 

Chcesz skonsultować z naszym specjalistą z gabinetu BIOGENICA, który zabieg będzie najlepszy w Twoim przypadku? Zapraszamy – jesteśmy dla Ciebie: https://www.biogenica.pl/kontakt