depilacja-intymna-w-domowym-zaciszu

Usuwanie włosków z okolic intymnych cieszy się dużą popularnością. Jak wybrać właściwy sposób depilacji?

Niektóre kobiety pozbywają się niechcianego owłosienia w domowym zaciszu, inne z kolei odwiedzają kosmetyczkę. Bikini brazylijskie warto zlecić specjaliście.

Metody depilacji w domowym zaciszu

Rynek kosmetyczny oferuje różne rozwiązania, które pozwalają usunąć zbędne owłosienie. Firmy oferują skuteczne kremy, wosk i depilatory. Każda kobieta może wybrać metodę adekwatną do swoich potrzeb.

Kremy do depilacji intymnej

Kremy do depilacji intymnej cieszą się dużą popularnością. Przed przystąpieniem do zabiegu powinnyśmy wykonać próbę uczuleniową. Składniki aktywne, zawarte w tego typu preparatach, czasem wykazują właściwości drażniące. Decydując się na krem do depilacji intymnej, musimy liczyć się ze specyficznym zapachem. Krem nanosimy na skórę za pomocą szpatułki, a po czasie wskazanym przez producenta zbieramy go wraz z włoskami. Wykonując zabieg, należy zachować ostrożność, ponieważ kosmetyk może dostać się do błon śluzowych. Efekt depilacji utrzymuje się przez tydzień.

Paski z woskiem

Paski z woskiem często budzą obawy. Kobiety obawiają się bólu, który może towarzyszyć tej formie depilacji. Z tej metody mogą skorzystać panie, których włoski mają 0,5-1 cm długości. Paski przyklejamy do skóry, po czym zrywamy je energicznym ruchem pod włos.

Irmina