Dbaj o ciało Uroda

Depilacja intymna w domowym zaciszu

depilacja-intymna-w-domowym-zaciszu

Usuwanie włosków z okolic intymnych cieszy się dużą popularnością. Jak wybrać właściwy sposób depilacji?

Niektóre kobiety pozbywają się niechcianego owłosienia w domowym zaciszu, inne z kolei odwiedzają kosmetyczkę. Bikini brazylijskie warto zlecić specjaliście.

Metody depilacji w domowym zaciszu

Rynek kosmetyczny oferuje różne rozwiązania, które pozwalają usunąć zbędne owłosienie. Firmy oferują skuteczne kremy, wosk i depilatory. Każda kobieta może wybrać metodę adekwatną do swoich potrzeb.

Kremy do depilacji intymnej

Kremy do depilacji intymnej cieszą się dużą popularnością. Przed przystąpieniem do zabiegu powinnyśmy wykonać próbę uczuleniową. Składniki aktywne, zawarte w tego typu preparatach, czasem wykazują właściwości drażniące. Decydując się na krem do depilacji intymnej, musimy liczyć się ze specyficznym zapachem. Krem nanosimy na skórę za pomocą szpatułki, a po czasie wskazanym przez producenta zbieramy go wraz z włoskami. Wykonując zabieg, należy zachować ostrożność, ponieważ kosmetyk może dostać się do błon śluzowych. Efekt depilacji utrzymuje się przez tydzień.

Paski z woskiem

Paski z woskiem często budzą obawy. Kobiety obawiają się bólu, który może towarzyszyć tej formie depilacji. Z tej metody mogą skorzystać panie, których włoski mają 0,5-1 cm długości. Paski przyklejamy do skóry, po czym zrywamy je energicznym ruchem pod włos.

Irmina

Usuwanie włosków z okolic intymnych cieszy się dużą popularnością. Jak wybrać właściwy sposób depilacji?

Wosk na ciepło z roll-onem

Zabieg rozpoczynamy od podgrzania wosku. Następnie musimy poczekać, aż jego temperatura spadnie. Nakładając gorący wosk, ryzykujemy dotkliwym poparzeniem skóry. Ostudzony nakładamy na skórę przy użyciu roll-ona, po czym przyklejamy pasek, który odrywamy energicznie. Za sprawą depilacji woskiem cieszymy się gładką skórą przez 3-4 tygodnie.

Depilator elektryczny

Depilator elektryczny budzi sprzeczne uczucia. Stosunek do tego urządzenia zależy od wrażliwości osobniczej. Niektóre panie, używając depilatora elektrycznego, odczuwają silny ból. Czasem zakup urządzenia z nasadką chłodząca rozwiązuje problem. W związku z tym, iż depilator elektryczny wyrywa włoski wraz z cebulkami, pożądany efekt utrzymuje się przez 3-4 tygodnie.

Maszynki jednorazowe

Wiele kobiet chętnie korzysta z jednorazowych maszynek. Usuwając wystający fragment włosków przy użyciu żyletki, nie odczuwamy bólu. Największą wadą tej metody jest ostra szczecinka, która pojawia się po 2-3 dniach. Odrastające włoski podrażniają skórę, co przekłada się na uciążliwe swędzenie i pieczenie.

Wybierając metodę depilacji, należy uwzględnić swoje preferencje i wrażliwość osobniczą. Kremy do depilacji raczej nie zdadzą egzaminu u alergiczek. Z kolei właścicielki kruchych naczynek krwionośnych powinny unikać rozgrzanego wosku.

Irmina

Komentarze (7)

elle@elle

5 lat temu

chyba duza popularnscia ciesza sie damskie maszynki Venus od Gilette i inne ,ale to w domu a poza ja goraco polecam u kosmetyczki laserowa depilacje ,ma sie efekt naa pol roku i warto dac te 1oozl za to zeby miec na dluzszy czas spokoj :)))

pati25

5 lat temu

Mamy różne metody depilacji .I każda z kobiet znajdzie dla siebie tą odpowiednią.Stossowałam już kremy,a teraz maszynkę jednorazową.Chcę wypróbować wosk

szaramyszka26

6 lat temu

Do depilacji używam zwykłej maszynki i płynu do higieny intymnej. Staram się usunąć jak najwięcej włosków aby zawsze być przygotowaną na każdą ewentualność.[Od redakcji: Komentarz edytowany z powodu złamania regulaminu]

Mindi

6 lat temu

Nie mam jednej stałej metody depilacji, stosuję najczęściej depilator elektryczny, moja skóra się przyzwyczaiła i mnie nie boli. Ale kremy stosuję w okolicach bikinii a maszynkę jednorazową w awaryjnych sytuacjach 🙂

drobina

6 lat temu

Każda z nas ma swoje sposoby depilacji. Niektórym paniom odpowiada gorący wosk, innym maszynka elektryczna, jeszcze innym maszynka jednorazowa:-X Preferuję bezbolesną metodę, czyli jednorazowe maszynki:-X

Emilly27k

6 lat temu

Moim zdaniem kobieca pielęgnacja intymna jest ważna, ale nie każda kobieta stosuje tej samej metody do ich usuwania. Wiadomo,że lepiej czujemy się wypielęgnowane.:)))

Zostaw komentarz