czym-malowac-aby-nie-zmalowac

Sztuka makijażu to niewątpliwie wyzwanie dla niej jednej z pań. Oprócz prawidłowo skomponowanych i dopasowanych kosmetyków, w naszej kosmetyczce nie powinno zabraknąć odpowiednich akcesoriów, w których mnogości łatwo się pogubić

Spróbujmy wymienić te najważniejsze, bez których prawidłowy makijaż nie ma racji bytu.

Pędzelki…
To chyba najszersza kategoria akcesoriów do malowania. Używamy je zarówno do nałożenia cieni jak i podkreślenia kości policzkowych za pomocą różu.
Każda z Pań powinna koniecznie zaopatrzyć się w:
Pędzel do pudru – jego kształt jest owalny i płaski. Zazwyczaj są to akcesoria o dużych rozmiarach, aby łatwo nakładać kosmetyki na twarzy.
Pędzel do różu – jest mniejszy od poprzednio opisywanego ponieważ aplikuje kosmetyki na małej części twarzy.
Pędzelek do cieni – jego wielkość jest uzależniona od wielkości powieki. Więc dobór tego akcesoria jest sprawą bardzo indywidualną. Należy jednak zawsze pamiętać aby wybrany przez nas pędzelek miał zaokrąglaną końcówkę.
Pędzelek do ust – najważniejszym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy wyborze tego elementu, jest jego odpowiednia twardość. Tylko pędzelek plaski i sztywny pomoże nam równomiernie i prawidłowo nałożyć szminkę na usta.

A na oczy…
W idealnie podkreślonych oczach pomogą nam:
Szczoteczka do brwi – rozczesze i nada prawidłowy kształt naszym brwiom.
Zalotka – jest niezbędna kiedy zależy nam na efekcie wydłużonych rzęs. Należy jednak pamiętać, że jej częste stosowanie osłabia ich kondycję. Jeżeli bardzo zależy nam aby codziennie z niej korzystać, polecamy dostępne na rynku termo zalotki, w łagodniejszy sposób traktujące nasze rzęsy.
Szczoteczka do rzęs – jest niezbędna jeżeli tusz jakiego używamy pozostawia grudki i niedoskonałości. Pomoże nam skutecznie się ich pozbyć i optymalnie wydłuży rzęsy.

Gąbki, gąbeczki…
Jest ich cała masa. O różnych kształtach i grubościach. Plaska i okrągła gąbeczka pomoże nam równomiernie nałożyć każdy rodzaj pudru. Popularna, w kształcie trójkąta, świetnie dotrze do najmniejszych zakamarków twarzy, aplikując odpowiednie ilości podkładu.

Duże, małe, okrągłe, szpiczaste… te i wiele określeń możemy przyporządkować do akcesoriów potrzebnych nam do wykonania perfekcyjnego makijażu. Nie starajmy się jednak dorównać wielkością naszego zaopatrzenia w tego typu przybory, profesjonalnym wizażystą, ponieważ gwarantuję że nie wiele to wniesie do naszego wyglądu.

Anna 14-stek