Encyklopedia menopauzy Menopauza

Czy wiesz co to są fitoestrogeny?

czy-wiesz-co-to-sa-fitoestrogeny

Fitoestrogeny to związki roślinne, przypominające swoją budową estrogeny. Ze względu na podobieństwo do ludzkich hormonów, mogą je zastępować w okresie ich niedoboru.

Szczególnie dobroczynny wpływ mają na organizm kobiet przechodzących menopauzę. Fitoestrogeny łagodzą dolegliwości wywołane spadkiem poziomu hormonów, takie jak nadmierna senność, uderzenia gorąca czy spadek libido. Ponieważ nie wywołują skutków ubocznych, stanowią doskonałą alternatywę dla hormonalnej terapii zastępczej.

Jednym z rodzajów fitoestrogenów są lignany lniane, które znaleźć można między innymi w nasionach siemienia lnianego czy pełnoziarnistych produktach. Ponieważ ilość tego składnika przyjmowana wraz z jedzeniem jest zbyt mała, dobrze jest sięgać po skoncentrowane preparaty je zawierające.

Szczególnie wartym uwagi jest preparat Ligunin®, zawierający w porcji aż 50mg lignanów lnianych. Ze względu na swoją wysoką skuteczność, Ligunin® został nagrodzony w 2012 roku Nagrodą Profesorów Farmacji. Dzięki właściwościom przeciwutleniającym lignanów lnianych, preparat ten jest polecany również w profilaktyce chorób serca oraz miażdżycy. Regularnie stosowany Ligunin® pozwoli cieszyć się lepszym samopoczuciem w trakcie menopauzy.

Oleofarm

Komentarze (5)

pati25

7 lat temu

Na rynku jest wiele preparatów z fitoestrogenami.I bardzo vggobrze.Bo są one pomocne w okresie menopauzy.A kobiety,które nie chcą stosoać terapii HTZ mogą sięgnąć po fitoestrogeny

elle@elle

7 lat temu

Jak to dobrze ze wynaleziono roslinne hormony-fitoestrogeny,alternatywa dla czystej chemii ktorej niektorzy brac nie mogą.

stazyz

7 lat temu

Len gości u nas codziennie:) Dosypuję go do jogurtu, do chleba, który wypiekam. I cieszymy się jego dobroczynnymi właściwościami na nasz organizm:):-X

filodendron

7 lat temu

Len jest bardzo zdrowy, a szczególnie pożyteczny dla kobiet w okresie menopauzy, dzięki zawartym w nim składnikom., likwidującym nieprzyjemne objawy . Len uważam za składnik bardzo bezpieczny ,czasem boję sie róznych ziół- traktuję je jako niezbadane do końca – ale lnu się nie boję i jadam go codziennie. Dobrze,ze sa z niego tabletki,dzieki temu jest latwy w użyciu.

Zostaw komentarz