Moda

Czy warto kupować ubrania w second handach?

Czy warto kupować ubrania w second handach

Second handy istnieją na polskim rynku już od długiego czasu. Od samego początku mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Czy warto kupować w sklepach z odzieżą używaną?

Jeszcze dekadę temu second handy były postrzegane jako placówki przeznaczone dla mniej majętnej części społeczeństwa, a kupowanie w nich nie było powodem do dumy. Dziś ta sytuacja zmieniła się diametralnie. Ciucholandy cieszą się ogromną popularnością wśród kobiet, a kupowanie w nich jest wyrazem świadomości ekologicznej i konsumpcyjnej.

Second hand online – tanio przede wszystkim

Jeszcze do niedawna second hand kojarzył się ze sklepem stacjonarnym, w którym znajdowały się góry (dosłownie!) ubrań i dodatków, wśród których można było buszować i przebierać. Dziś nadal placówki stacjonarne cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ale wiele z nich przeniosło się do internetu. Sprzedaż online daje bowiem znacznie więcej możliwości właścicielowi na dotarcie do nowych klientów, a klientom – na znalezienie świetnych strojów i akcesoriów.

Najważniejszą zaletą sklepów oferujących ciuchy używane jest z pewnością niska cena. Secondhand gwarantuje niezwykle atrakcyjne ceny za dobrej jakości, oryginalne produkty. 5 złotych za efektowną spódniczkę? A może 8 zł za ciepły sweter lub 30 zł za kurtkę w świetnym stanie? Takie ceny w ciucholandach są na porządku dziennym. Dzięki temu możesz za stosunkowo niewielkie pieniądze wymienić niemal całą garderobę.

Markowa odzież używana – sklep internetowy

Sklep internetowy z odzieżą używaną pozwala zakupić ubrania popularnych marek. Są to zazwyczaj ubrania z tzw. sieciówek, takich jak H&M, ZARA czy Reserved, ale nierzadko trafić można na prawdziwe perełki od projektantów. Zakup torebki, kosmetyczki, bluzki czy marynarki do Christiana Diora, marki Gucci, a nawet Chanel wcale nie należą do rzadkości. Rzecz jasna trudno oczekiwać, że w sklepie kupisz za grosze produkt z najnowszej kolekcji, ale ubrania czy dodatki z poprzednich sezonów są dość częste. Nierzadko znaleźć można też marki, które nie są oficjalnie dostępne w Polsce.

Zakupy w ciucholandach są więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują oryginalnych ubrań i akcesoriów. Atutem owych sklepów jest też możliwość znalezienia ubrań wyjątkowych, jedynych w swoim rodzaju. Second handy oferują bowiem niemal wyłącznie ciuchy, akcesoria czy dodatki w pojedynczych egzemplarzach.

Sklepy dla tych, dla których ekologia jest ważna

Czy wiesz, że do wyprodukowania zwykłego t-shirtu potrzeba aż 2500 litrów wody, a do produkcji jeansów niemal 8000 litrów? Dzięki zakupom w second handach nie tylko dajesz ubraniom „drugie życie”, ale także pokazujesz, jak troszczysz się o Ziemię. Dzięki tobie owe jeansy albo koszulka nie trafią do kontenera na śmieci, a potem na wysypisko lub do spalarni, ale posłużą jeszcze przez pewien czas. W ten sposób pozwolisz zaoszczędzić mnóstwo wody do produkcji ubrań, a także zapobiegniesz powiększaniu się wysypisk na już i tak mocno zanieczyszczonej planecie.

Dodaj komentarz