sygnały wskazujące na zdradę

Kiedy stoimy na ślubnym kobiercu i ślubujemy sobie miłość, aż po grób, zazwyczaj szczerze wierzymy w prawdziwość wypowiadanych słów. Uczucie, które nas łączy, sprawia, że patrzymy na świat przez różowe okulary i nie dostrzegamy potencjalnych zagrożeń. W miarę upływu czasu wiele kobiet zadaje sobie jednak pytanie: czy mój mąż mnie zdradza?

Istnieją różne powody, dla których w naszej głowie pojawiają się wątpliwości.  Nie zawsze jednak nasze obawy mają racjonalne przesłanki. Należy odróżnić chorobliwą zazdrość od niepokojących sygnałów, których nie wolno lekceważyć.  Co powinno wzbudzić w nas niepokój, a czym nie powinnyśmy zaprzątać sobie głowy?

 

Mój mąż nie chce uprawiać seksu…

Choć w obiegowej opinii pokutuje przekonanie, że mężczyzna ma zawsze ochotę na seks, nie jest to prawdą. Owszem, panowie na ogół mają wyższe libido niż ich partnerki, ale czasem też tracą zainteresowanie erotyczną sferą życia. Trudno wymagać od swojego ukochanego pełnej gotowości w każdej sytuacji. Nie zawsze jest to możliwe, ponieważ  nasze libido kształtuje szereg różnych czynników. Gdy mąż nie chce uprawiać seksu, zastanów się, czy w ostatnim czasie nie przeżywa trudnych chwil. Może ma problemy w pracy albo wdraża się w nowe zadania, które wiążą się z awansem? Nawał zobowiązań zawodowych i towarzyszące mu przemęczenie mogą skutecznie odebrać ochotę na łóżkowe igraszki. Dopóki  abstynencja seksualna partnera jest tylko chwilowym zjawiskiem, a nic innego nie budzi naszego niepokoju, nie mamy powodów do obaw.  Jeśli jednak mąż pomimo upływu czasu odmawia zbliżeń, warto z nim o tym szczerze porozmawiać. Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, bardzo często nie radzą sobie z kłopotami natury zdrowotnej. Zamiast skonsultować je ze specjalistą, miesiącami, a nawet latami, ukrywają je przed całym światem.   Jeśli natomiast widzisz, że oprócz niechęci do łóżkowych igraszek, twój mąż stał się ostatnio bardzo tajemniczy, w twojej głowie powinno włączyć się pomarańczowe światło. Oczywiście jego zachowanie nie musi świadczyć o skoku w bok, ale może sygnalizować problemy. Bacznie obserwuj swojego partnera, ale go nie prześladuj. Nikt nie jest idealnym kłamcą, jeśli twój mąż cię oszukuje, prawda prędzej czy później i tak wyjdzie na jaw. Wystarczy uwaga i skupienie. Twój mąż miał w piątek po południu odwiedzić chorą matkę, a  na wyciągu ze wspólnego konta widzisz, że w tym czasie robił zakupy w innej miejscowości? To może być dowód jego niewierności, a z pewnością kłamstwa.

Twój mąż znika na całe dnie…

Zanim oskarżysz męża o zdradę, zastanów się, dlaczego nie chce ci powiedzieć, gdzie spędza całe dnie. Może unika szczerej rozmowy, ponieważ  wie, że nie zrozumiesz jego pasji? Jeśli w przeszłości próbowałaś zawłaszczyć jego przestrzeń i krytycznym okiem spoglądałaś na jego kumpli, istnieje spore prawdopodobieństwo, że ukrywa przed tobą prawdę, ponieważ w ten sposób pragnie uniknąć kłótni.  Jeśli partner znika na całe dnie, warto spróbować z nim porozmawiać o zaistniałym problemie. Postaraj się go nie oskarżać, tylko wysłuchać. Spokojnym głosem zapytaj, co ostatnio pochłania jego czas i czy jest jakiś problem, w którego rozwiązaniu mogłabyś mu pomóc. Jeśli odpowiednio poprowadzisz rozmowę, a twój mąż nie ma niczego na sumieniu, powinnaś z niego wyciągnąć prawdę.  Jeśli okaże się, że pomimo twoich protestów wciąż wychodzi z kolegami na piwo czy ryby, nie krytykuj go. Pamiętaj, że małżeństwo nie oznacza utraty tożsamości i każda ze stron ma prawo do własnych przyjaźni.  Atakując męża za spotkania z kolegą, nic nie zyskasz, a możesz wiele stracić.  Krytyka sprawi, że w przyszłości partner z pewnością nie będzie cię informował o towarzyskich wypadach.

niewierny mąż

Mój mąż mnie okłamuje

Kłamstwo powinno wzbudzić twój niepokój.  Choć nie stanowi jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy mój mąż mnie zdradza, niewątpliwie świadczy o braku zaufaniu w związku.  Dopóki kłamstwa dotyczą rzeczy drobnych, zazwyczaj przymykamy oczy. Niestety, nasza bierna postawa sprzyja pogłębianiu się problemu. Warto zastanowić, dlaczego twój mąż ukrywa przed tobą prawdę.  Rozpocznij od rachunku sumienia. Czy w przeszłości zdradziłaś jego sekret?  A może źle reagujesz na wszystkie krytyczne uwagi pod swoim adresem i kłamstwo pozwala twojemu mężowi uniknąć kłótni?  Jeśli widzisz, że w twoim małżeństwie dzieje się źle, a twój partner często znika w toalecie wraz z telefonem, zachowaj czujność. Kłamstwo i tajemnice, niestety, bardzo często idą w parze ze zdradą.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy mój mąż mnie zdradza. 100-procentową pewność daje nam tylko przyłapanie partnera na gorącym uczynku.  Niemniej istnieją pewne symptomy, które powinny uruchomić w naszej głowie lampkę ostrzegawczą. Napływające sygnały  należy traktować jako powód do wnikliwej obserwacji partnera. Nie należy jednak mylić zachowywania czujności z permanentnym śledzeniem kroków ukochanego. Przechwytywanie cudzej korespondencji nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wszak zaufanie w związku stanowi podstawę udanego małżeństwa.

Marlena Skóra