Miłość i związki

Czego faceci od nas oczekują, a rzadko to otrzymują?

czego pragną faceci

Mężczyzn często traktujemy jak przybyszy z innej planety, nie potrafimy ich czasem zrozumieć, co prowadzi do licznych nieporozumień.  Czego faceci od nas oczekują, a rzadko to otrzymują? Uwaga, ten tekst może wydać ci się naprawdę zaskakujący.

Dlaczego nie poderwiesz faceta na bycie zołzą?

Pamiętasz poradnik Dlaczego mężczyźni kochają zołzy? To swego czasu był prawdziwy bestseller, kobiety na całym świecie zaczytywały się w nim.  Niestety, ukazał on nam fałszywy obraz rzeczywistości. Autorka wzywała kobiety do zachowania typowej zołzy. Chłód i dystans, jakim miałyśmy obdarzać mężczyzn, miał ich przybliżać do nas.  Oczywiście to w większości przypadków się nie sprawdza. Mało który facet jest takim desperatem, aby latać za kobietą, która go nie darzy szacunkiem.  Złe zachowanie nie sprawia, że druga osoba podejmuje wyzwanie, ale prowadzi do tego, że ona się do nas zraża.  Zastanów się, czy chciałabyś, aby ktoś cię cały czas źle traktował. Czy  poczułabyś się zmotywowana, czy raczej dotknięta jego nieprzyjemnym zachowaniem? O facecie, który traktuje kobietę tak, jak radzą w wyżej wspomnianym poradniku, mówi się, że jest pozbawionym uczuć draniem. Bądźmy sprawiedliwe i traktujmy mężczyzn tak, jak same byśmy tego chciały.

Czułość to nie tylko męska inicjatywa

Zapewne uważasz tak jak większość kobiet, że przytulanie, pocałunek, trzymanie za rękę czy seks to przynajmniej na początku znajomości wyłącznie męska inicjatywa. Kobieta nie powinna z nią wychodzić, bo faceci nie przepadają za czułością i w takich sytuacjach uważają, że nadeszła pora, aby się ewakuować przed kobietą bluszczem. Poza tym nie chcą być osaczani i traktowani w ten sposób zwłaszcza w towarzystwie innych osób.

Tymczasem mężczyźni oczekują, że będziemy bardziej wyemancypowane także w sprawach związkowych, nie tylko społeczno-ekonomicznych.  Okazuje się, że wielu facetom brakuje tego, aby to kobieta wyszła z inicjatywą przytulania, całowania czy dotyku. Gdy nie otrzymują tych form czułości, czują się niekochani i traktowani w sposób lekceważący. Nawet jeśli zapewniasz ich o swoim uczuciu, twoje słowa wydają im się kłamliwe. Pamiętaj, że faceci bardziej od wielkich słów wolą czyny, w których ukryta jest miłość.   Aby on poczuł się kochany, to ty sama musisz wyjść z inicjatywą przytulania. Nie odpowiadać w ten sposób na jego gesty, bo taka odpowiedź jest traktowana nieco inaczej.

Zaproś go czasem na randkę

Mężczyźni marzą też o tym, aby kobiety czasem zaprosiły ich na randkę. Wiemy, że to męska domena, przynajmniej w opinii naszych mam i babć, ale facet chce poczuć, że nam na nim zależy. Dlatego nie bój się okazywać pozytywnych uczuć.  Tak samo, gdy go pragniesz, to mu to zasygnalizuj. Każdy facet chce czuć się kochany i pożądany. Doceń to, że trafił ci się taki przystojny i kochany skarb.

Czy on zareaguje agresją, gdy go przytulę?

Kobiety często popełniają kluczowy błąd, bo nie potrafią rozgryźć mężczyzny. Gdy on stoi obok, jest poważny, to nie wiemy, czy jest na nas zły, czy potrzebuje czułości. W rezultacie wiele z nas chcąc uniknąć agresji, woli nic z tym nie robić, przeczekać kryzys. Tymczasem okazuje się, że wielu mężczyzn w ten sposób  czeka, aż kobieta sama wyjdzie z inicjatywą czułości. A gdy to nie następuje, on naprawdę się wkurza.

Warto zaryzykować i wychodzić  częściej z inicjatywą, aby mężczyzna czuł się wartościowy i kochany.  W najgorszym przypadku nas ofuka, bo żaden normalny facet nie zareaguje na to większą agresją. Przynajmniej nie powinien, tak twierdzą mężczyźni.

Dodaj komentarz