Porady Uroda

Cofnij upływ czasu dzięki Adivive™

cofnij-uplyw-czasu-dzieki-adivive

Każdy marzy o tym, aby powstrzymać upływ czasu. Mimo naszych najszczerszych chęci, jest to jednak niemożliwe. Z biegiem lat dochodzi w naszym ciele do miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej, czyli do lipodystrofii. Skutkuje ona utratą elastyczności skóry, bruzdami i zmarszczkami.

Mamy wrażanie, że nasza twarz „zapada się”. Opadające policzki, worki pod oczami oraz brak regularnego owalu twarzy sprawia, że wyglądamy na znacznie starsze niż w rzeczywistości. Jednak zmiany te dotyczą nie tylko twarzy, lecz także i ciała. Kobiece piersi w wyniku starzenia się skóry lub karmienia tracą jędrność oraz pierwotny kształt. Jest to problem wielu kobiet, przyczyniający się do powstawania głębokich kompleksów. Panie przejmują się również kształtem swoich pośladków. Obecnie panuje moda na uniesione, jędrne pośladki, które kobiety próbują uzyskać, wylewając siódme poty w klubach fitness. Matka Natura czasami potrzebuje pomocy, dlatego też wiele osób decyduje się na różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Mimo ogromnych wysiłków, nie są w stanie uzyskać one upragnionego wyglądu.

Niedoceniana autotransplantacja

Wszelkiego rodzaju ubytki są uzupełnianie poprzez wstrzykiwanie, wszczepianie lub autotransplantację materiału wypełniającego w konkretną partię ciała. Może być to np. silikonowy implant, toksyna botulinowa, kwas hialuronowy lub też materiał pozyskany z naszego własnego organizmu. Ten ostatni eliminuje ryzyko odrzucenia przez ciało obcej substancji oraz wystąpienia reakcji alergicznej.

Autotransplantacja to przeszczep tkanek zachodzący w obrębie tego samego ciała, który polega na pobraniu materiału z miejsca, gdzie występuje w nadmiarze i przeszczepieniu w miejsce, gdzie pojawiają się jego braki. Sprawdza się nie tylko w przypadku osób, które uległy np. poważnym wypadkom samochodowym, ale również u ludzi, którzy pragną poprawić swój wygląd.

Komórki macierzyste eliksirem młodości

Medycyna stale poszukuje nowych ścieżek rozwoju. Odkrycia lekarzy oraz naukowców przyczyniają się do powstawania zaawansowanych urządzeń oraz innowacyjnych metod przeprowadzania poszczególnych zabiegów. Jedną z nich jest autotransplantacja naszych komórek macierzystych za pomocą urządzenia Adivive™.

Adivive™ wyróżnia się tym, że w wyniku separacji eliminuje stare komórki tłuszczowe, które nie mają szansy przyjąć się i w końcowej frakcji, którą przeszczepiamy są jedynie młode najsilniejsze komórki tłuszczowe oraz komórki macierzyste.

Zabieg ten polega na pobraniu tkanki własnej, bogatej w najbardziej wartościowe i najmłodsze komórki tłuszczowe oraz w komórki macierzyste, a następnie przeszczepieniu ich w wybrane partie ciała. Komórki macierzyste w połączeniu z komórkami tłuszczowymi nazywane są eliksirem młodości, ponieważ stymulują skórę do intensywnej regeneracji i odbudowy. Mają one zdolność do samoodnowy, dzięki czemu nie tylko uzupełniają nieestetyczne ubytki w strukturze tkanki (przeszczepiony tłuszcz również je uzupełnia), lecz mobilizują ją do tworzenia nowych komórek. Dzięki czemu uzyskujemy poprawę jędrności i napięcia skóry oraz wygładzenie jej struktury.

SkinClinic

Każdy marzy o tym, aby powstrzymać upływ czasu. Mimo naszych najszczerszych chęci, jest to jednak niemożliwe. Z biegiem lat dochodzi w naszym ciele do miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej, czyli do lipodystrofii. Skutkuje ona utratą elastyczności skóry, bruzdami i zmarszczkami.

Cofnij upływ czasu

Ów eliksir młodości jest pozyskiwany dzięki nowoczesnemu systemowi odseparowywania wyposażonemu w innowacyjną technologię filtrów FPU, opatentowaną przez amerykańską firmę Palomar. Materiał najczęściej jest pobierany z okolicy ud, kolan, brzucha i bioder za pomocą specjalnej strzykawki, po uprzednim podaniu pacjentowi znieczulenia miejscowego. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii otrzymujemy tłuszcz niezwykle bogaty w komórki macierzyste. Jest on wykorzystywany do wypełniana i modelowania kształtu ciała, twarzy oraz do właściwej rekonstrukcji tkanki.

Szczegóły zabiegu

Zabieg autotransplantacji Adivive™ jest bezpieczny, urządzenie odseparowuje komórki w całkowicie sterylnych warunkach. Trwa około 1,5 godziny. Jego ogromną zaletą jest to, że już jeden zabieg wystarczy, aby uzyskać upragnione efekty. Utrzymują się one przez wiele lat w praktycznie niezmienionej formie. Tuż po zabiegu skóra sprawia wrażenie wypełnionej, zaś efekt odmłodzenia pojawia się w ciągu 3 miesięcy.

Niesamowite efekty

Adivive™ gwarantuje nam efekt naturalnego wypełnienia zmarszczek i fałd wargowo nosowych. Wykorzystywany jest do wolumetrii twarzy i piersi oraz korekty asymetrii, zaś w przypadku małego biustu stanowi doskonała alternatywę dla implantów. Zabieg Adivive™ jest poprzedzony konsultacją z lekarzem. Zleca on pacjentowi wykonanie niezbędnych badań, aby móc zakwalifikować go do autotransplantacji.

Piękno ma swoją cenę – zwykło mówić stare porzekadło. Coraz częściej okazuje się to jednak nieprawdą. Wcale nie musimy poddawać się niebezpiecznym zabiegom chirurgicznym, aby trwale pozbyć się trapiących nas mankamentów urody. Wykorzystanie nowoczesnej technologii w zabiegach medycyny estetycznej sprawia, że zabiegi takie są nie tylko w większości przypadków całkowicie bezbolesne, ale również szybkie, nieinwazyjne oraz trwałe.

Więcej o zabiegu Adivive™ przeczytasz na stronie SkinClinic.

SkinClinic

Komentarze (13)

Aniołek56

9 lat temu

Choć zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny, to chyba w noc poprzedzającą odsysanie tłuszczu nie zmrużyłabym oka. Jestem straszną panikarą.

anetajack

9 lat temu

Zyśka, doskonale Cię rozumiem! Ja również kiedyś kompletnie się nie malowałam ani nawet nie uzywałam kremów! Zero kosmetyków! Dopiero po latach poszłam po rozum do głowy 🙂

Zyśka

9 lat temu

Efekt naturalny, ale czy potrzebuję tego typu zabiegów? Hmm, podejrzewam, że zmienię zdanie, gdy będę starsza. Kiedyś nie wyobrażałam sobie, że mogłabym stosować podkład. Teraz bez niego ani rusz. Trzeba jakoś zamaskować przebarwienia.

Mindi

9 lat temu

Ciekawe odkrycie naukowe, które uszczęśliwi wiele pań. Efekt obiecywany jest naturalny, jednak nie odważyłabym się na taki zabieg.

pati25

9 lat temu

Na pewno dzięki temu zabiegowi odejmiemy soobie lat,uzyskamy lepszy wygląd.Jednak mnie ta metoda nie zachęca do poddania się temu zabiegowi.Inna sprawa,gdybym np była po ciężkim wypadku i wtedy ten zabieg byłby konieczny

Rosia58

9 lat temu

Mam mieszane uczucia. Z jednej strony można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu, z drugiej strony zabieg jest jednak inwazyjny. Z pewnością temat będzie do mnie powracał. Zobaczymy, może kiedyś zmarszczki skłonią mnie do zmiany poglądów.

drobina

9 lat temu

Przeczytałam artykuł, ale tylko… przeczytałam. Nie mam przekonania do takich zabiegów i chyba nic tego nie zmieni. Może i są one bezinwazyjne, trwałe i superowe, ale nie zdecydowałabym sie na ten eliksir młodości.

Zostaw komentarz