cofnij-uplyw-czasu-dzieki-adivive

Każdy marzy o tym, aby powstrzymać upływ czasu. Mimo naszych najszczerszych chęci, jest to jednak niemożliwe. Z biegiem lat dochodzi w naszym ciele do miejscowego zaniku tkanki tłuszczowej, czyli do lipodystrofii. Skutkuje ona utratą elastyczności skóry, bruzdami i zmarszczkami.

Mamy wrażanie, że nasza twarz „zapada się”. Opadające policzki, worki pod oczami oraz brak regularnego owalu twarzy sprawia, że wyglądamy na znacznie starsze niż w rzeczywistości. Jednak zmiany te dotyczą nie tylko twarzy, lecz także i ciała. Kobiece piersi w wyniku starzenia się skóry lub karmienia tracą jędrność oraz pierwotny kształt. Jest to problem wielu kobiet, przyczyniający się do powstawania głębokich kompleksów. Panie przejmują się również kształtem swoich pośladków. Obecnie panuje moda na uniesione, jędrne pośladki, które kobiety próbują uzyskać, wylewając siódme poty w klubach fitness. Matka Natura czasami potrzebuje pomocy, dlatego też wiele osób decyduje się na różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Mimo ogromnych wysiłków, nie są w stanie uzyskać one upragnionego wyglądu.

Niedoceniana autotransplantacja

Wszelkiego rodzaju ubytki są uzupełnianie poprzez wstrzykiwanie, wszczepianie lub autotransplantację materiału wypełniającego w konkretną partię ciała. Może być to np. silikonowy implant, toksyna botulinowa, kwas hialuronowy lub też materiał pozyskany z naszego własnego organizmu. Ten ostatni eliminuje ryzyko odrzucenia przez ciało obcej substancji oraz wystąpienia reakcji alergicznej.

Autotransplantacja to przeszczep tkanek zachodzący w obrębie tego samego ciała, który polega na pobraniu materiału z miejsca, gdzie występuje w nadmiarze i przeszczepieniu w miejsce, gdzie pojawiają się jego braki. Sprawdza się nie tylko w przypadku osób, które uległy np. poważnym wypadkom samochodowym, ale również u ludzi, którzy pragną poprawić swój wygląd.

Komórki macierzyste eliksirem młodości

Medycyna stale poszukuje nowych ścieżek rozwoju. Odkrycia lekarzy oraz naukowców przyczyniają się do powstawania zaawansowanych urządzeń oraz innowacyjnych metod przeprowadzania poszczególnych zabiegów. Jedną z nich jest autotransplantacja naszych komórek macierzystych za pomocą urządzenia Adivive™.

Adivive™ wyróżnia się tym, że w wyniku separacji eliminuje stare komórki tłuszczowe, które nie mają szansy przyjąć się i w końcowej frakcji, którą przeszczepiamy są jedynie młode najsilniejsze komórki tłuszczowe oraz komórki macierzyste.

Zabieg ten polega na pobraniu tkanki własnej, bogatej w najbardziej wartościowe i najmłodsze komórki tłuszczowe oraz w komórki macierzyste, a następnie przeszczepieniu ich w wybrane partie ciała. Komórki macierzyste w połączeniu z komórkami tłuszczowymi nazywane są eliksirem młodości, ponieważ stymulują skórę do intensywnej regeneracji i odbudowy. Mają one zdolność do samoodnowy, dzięki czemu nie tylko uzupełniają nieestetyczne ubytki w strukturze tkanki (przeszczepiony tłuszcz również je uzupełnia), lecz mobilizują ją do tworzenia nowych komórek. Dzięki czemu uzyskujemy poprawę jędrności i napięcia skóry oraz wygładzenie jej struktury.

SkinClinic