Fitness Sfera mentalna

Body&Mind idealne na jesień!

body-mind-idealne-na-jesien

Chłodne wieczory nie zachęcają do wychodzenia z domu, zwłaszcza kiedy dodatkowo pada i jest pochmurnp. Kilogramów przybywa, a my coraz głębiej chowamy się pod ciepłą kołdrą…

Kiedy zaczyna brakować słońca i temperatury oscylują zaledwie wokół kilku stopni na plusie, czujemy się coraz bardziej przemęczeni i ospali. Unikamy wychodzenia z mieszkania, a złe samopoczucie rekompensujemy pochłanianiem ulubionych czekoladek. W większości zaprzestajemy aktywności fizycznej, tymczasem w okresie jesiennym stanowi ona doskonałą profilaktykę przeciw przeziębieniu, grypie i zimowej chandrze.

Odzyskaj harmonię

Ogromnym powodzeniem cieszą się w okresie jesienno-zimowym z form prozdrowotnych. Harmonizują one

Stretching jest metodą, której celem jest poprawa elastyczności mięśni oraz zwiększenie zakresu ruchomości stawów. To potwierdzony naukowo sposób na utrzymanie sprawności ruchowej przez wiele lat. Doskonale redukuje napięcie mięśniowe i psychiczne oraz zapobiega kontuzjom.

Pilates, to treningiem całego ciała oraz relaksem duszy łączący w sobie elementy tai-chi, baletu, gimnastyki oraz jogi! Trening taki wpływa na poprawę funkcjonowania kręgosłupa, polepsza gibkość oraz równowagę i koordynację całego ciała.

Joga, będąca formą indywidualnej praktyki, której celem jest uzyskanie wewnętrznej harmonii poprzeć ćwiczenia fizyczne. Ten wywodzący się ze starożytnych Indii system wpływa głównie na koordynację ruchową oraz układ stawowy, stopniowo pogłębiając zakres jego pracy.

Natalia Herzog

Chłodne wieczory nie zachęcają do wychodzenia z domu, zwłaszcza kiedy dodatkowo pada i jest pochmurnp. Kilogramów przybywa, a my coraz głębiej chowamy się pod ciepłą kołdrą…

BodyART, zawierający elementy jogi, fizjoterapii, japońskiej DO IN oraz pracy nad technikami poprawnego oddychania. Ta niesamowicie relaksująca i odprężająca technika, której głównym celem jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania ciała poprzez siłę funkcjonalną i trening stabilizujący system ruchowy człowieka.

Cykl Zdrowy Kręgosłup, to zajęcia stanowiące antidotum na dolegliwości bólowe kręgosłupa. Zajęcia polegają na wzmocnieniu mięśni pleców oraz brzucha. W trakcie jego trwania korzysta się bardzo często z piłeczek overball, które mobilizują do pracy mięśnie głęboko położone oraz odciążają kręgosłup.

Taniec, który jest chyba najbardziej powszechną i przyjemną formą ruchu. Zajęcia ognistej salsy czy też dostojnego walca angielskiego nie tylko pobudzają mięśnie do pracy, ale też pomagają na co dzień pielęgnować swoją kobiecość . Taniec zapewni nam pożądaną przez wiele kobiet grację oraz upłynni ruchy.

Sensitive Cycling, to trening na rowerku stacjonarnym. Wyprostowana kierownica oraz wygodne siodełko sprawiają, że podczas jazdy kręgosłup może bez przeszkód przyjąć wygodną pozycję. Zajęcia te polecane są osobą z duża nadwagę ponieważ są idealnym wprowadzeniem do bardziej zaawansowanych form aktywności fizycznej.

Ćwicz regularnie

Trenerzy podają, że najkorzystniej jest uczęszczać na tego typu zajęcia przynajmniej 3 razy w tygodniu. Wszystko jest podyktowane naszym stanem zdrowia. Jednak nie ukrywajmy – nie każdy może pozwolić sobie na takie zajęcia w ekskluzywnym klubie fitness. Dlatego dokładnie zapoznajmy się z ofertą w naszym mieście, a z pewnością znajdziemy przynajmniej jedne zajęcia, które przypadną nam do gustu również ze względu na stosunkowo niski koszt.

Natalia Herzog

Komentarze (2)

pati25

9 lat temu

Duża jest oferta ćwiczeń.Sensitive Cycling ćwiczę już bardzo długo.Ale z proponowanych ćwiczeń podoba mi się pilates i stretching,które wzmacniają kręgosłup,poprawiają elastyczność mięśni,stawów.

Mindi

9 lat temu

Z opisanych zajęć najlepsze dla mnie wydają się zajęcia Zdrowy Kręgosłup. Nawracają bóle w okolicy kręgosłupa a mięśnie brzucha zawsze potrzebują wzmocnienia 😉

Zostaw komentarz