Co zabija pożądanie w związku

Wiele osób skarży się na to, że z czasem pożądanie w związku zanika. Seksu jest coraz mniej i staje się on coraz mniej satysfakcjonujący. Dlaczego tak się dzieje? Co zabija pożądanie w związku?

Brak dbałości o wygląd

Czasem, gdy partnerzy są ze sobą blisko, uważają, że tak już będzie na zawsze.  Wówczas wkrada się pokusa, aby pozwolić sobie na większy luz i mniej dbać o wygląd zewnętrzny. To poważny błąd, ponieważ większość z nas jest wzrokowcami. Gdy druga osoba chodzi z tłustymi włosami, w starym T-shircie, dziurawych spodniach etc., to staje się aseksualna. Pożądanie samo wygasa. Warto dbać o wygląd zewnętrzny niezależnie od stażu w związku.

Nuda zabija związek po cichu

Czasem partnerzy razem robią wszystko –spotykają się ze znajomymi, chodzą na zakupy etc. To sprzyja szybkiemu wypaleniu się uczucia. Znamy się jak łyse konie, bliżej nam do przyjaciół niż kochanków. Związek potrzebuje odrobiny tajemniczości, którą buduje niezależność każdego z partnerów. Jeśli on jedzie do kumpla, a ona do przyjaciółki, to jest większa szansa, że pozostaną dla siebie zagadką, coś będzie ich do siebie ciągnęło.

Brak komplementów i starań o drugą osobę

To problem, na który skarżą się głównie kobiety. Gdy znika magiczna atmosfera, on nie prawi komplementów jak dawniej, nie urządza romantycznych randek i w ogóle nie okazuje zainteresowania, to ona nie ma ochoty na seks. Panie lubią, gdy facet, niezależnie od stażu w związku, wciąż o nie zabiega.

Oschłość drugiej osoby po seksie

Jeśli jedna ze stron po seksie jest oschła, oddaje się swoim sprawom, a druga pragnie bliskości, to następuje konflikt interesów. Osoba, która pragnie bliskości, nie czuje żadnej ekscytacji na myśl o seksie, bo czuje się traktowana jak przedmiot, który ktoś sobie używa, kiedy chce i zaczyna się buntować.

Konflikty w związku

Często pożądanie zabijają też konflikty w związku. Wszystko jedno, czy chodzi o spóźnialstwo, czy częste odwiedzanie matki, to jest to kwestia sporna, która budzi silne emocje i zabija pożądanie. Tak dzieje się zwłaszcza wtedy, gdy jedna ze stron czuje się poszkodowana czy lekceważona.

Krzywe akcje, flirt z innymi osobami

Niektórzy chcą używać sobie życia, będąc w związku. Gdy partner widzi, że druga osoba flirtuje z innymi  osobami, wzbiera w nim niezadowolenie. Taka osoba z czasem traci całą swoją atrakcyjność i przestaje być pociągająca w jakikolwiek sposób.