choroby-ukladu-oddechowego-a-menopauza

Dużo mówi się o odpowiedniej diecie, spożywaniu odpowiedniego pożywienia a w mediach górują tematy związane z chorobami układów pokarmowego i krwionośnego. Niemal każdy w dzisiejszych czasach potrafi wykazać się niebagatelną wiedzą o spożywanych przez niego pokarmach lecz mało kto potrafi powiedzieć coś o roli prawidłowego oddychania i higieny układu oddechowego.

Bez jedzenia człowiek jest zdolny wytrzymać nawet kilka tygodni, bez picia wody kilka dni, ale bez oddechu zaledwie parę minut. Prawidłowy czyli pełny, swobodny i powolny oddech z zaangażowaniem przepony nie jest jednak możliwy do zrealizowania u wielu ludzi, szczególnie po 40. roku życia.

Powodem jest zaniedbanie higieny układu oddechowego i doprowadzenie swojego organizmu do rozwoju wielu chorób. Zaniedbanie tej higieny zazwyczaj objawia się nieprawidłową dietą, brakiem umiejętności prawidłowego oddychania, stresem a także przyjmowaniem używek i narażaniem się m. in. w ten sposób na zachwianie harmonii zdrowotnej w organizmie.

Anna J