bezpieczna-jesien-w-samochodzie

Według statystyk Komendy Głównej Policji w czasie tegorocznych wakacji na polskich drogach doszło do prawie 7000 wypadków. Gwałtownie zmieniające się pogoda i niewystarczająca widoczność, charakterystyczne dla jesieni – mogą zwiększyć te czarne zestawienia.

Dla bezpieczeństwa jazdy ważne jest nie tylko dostosowanie prędkości do sytuacji na trasie, ale również zadbanie o komfort widzenia kierowcy. Pomogą w tym odpowiednio dobrane soczewki okularowe.

Nie po oczach!

Kierowcy doskonale znają problem oślepiających świateł samochodów jadących z naprzeciwka czy też odblasków, wywoływanych przez asfalt i inne gładkie powierzchnie. Ochronić mogą nas przed tym odpowiednio dobrane okulary.

– W trudnych warunkach dobrze sprawdzają się szkła z powłoką antyrefleksyjną – podpowiada Łukasz Bieliński, specjalista ds. uszlachetniania próżniowego soczewek w firmie JZO – Redukują one niepożądane odblaski światła na powierzchni soczewek okularowych – np. te spowodowane przez reflektory innego pojazdu lub nawierzchnię jezdni. Zapewnia to lepszą widoczność oraz zwiększenie kontrastu. Dzięki temu widzimy wyraźniej, bez oślepiających refleksów, a do tego oczy

Komunikat drogówki

Zestawienie Policji wskazuje, że najmniej kolizji ma miejsce w godz. 0.00-5.00
Jednak już w godz. 18.00-0.00 zarejestrowano ponad 24 proc. wypadków z całego roku.
W porze nocnej co roku rejestruje się też największy współczynnik ofiar śmiertelnych – głównie pieszych, potrąconych przez samochód*.

Informacja prasowa