bankowanie-dna-przelom-w-walce-z-rakiem

Zastanawiałaś się kiedyś ilu chorobom można by zapobiec jeśli wiedziałoby się z wyprzedzeniem o ich pojawieniu się? Odpowiedź wydaje się być oczywista – bardzo wielu. Tylko jak to zrobić kiedy nasza kryształowa kula chwilowo ma awarię? Otóż jest sposób, a mianowicie zabezpieczenie informacji, która ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu naszego zdrowia i zapadalności na choroby – DNA. Od niedawna nie musimy już w tym celu wyjeżdżać do Stanów Zjednoczonych, czy Skandynawii.

Taka możliwość pojawiła się także w Polsce, dzięki Europejskiemu Bankowi DNA.

Jak czytamy na stronie banku DNA www.ebdna.pl usługa polecana jest każdemu. Zarówno ludziom chorym na poważne choroby nowotworowe, choroby układu krążenia, czy cukrzycę jak również młodym ludziom i dzieciom, które mogą zabezpieczyć DNA na przyszłość, gdyby takie choroby rozwinęły się u nich za kilka, kilkadziesiąt lat.

Dlaczego ludziom chorym? Ponieważ zmiany, które spowodowały chorobę często są przekazywane z rodzica na dziecko, jak to się dzieje np. w przypadku nowotworów.

Próbka matki, która choruje na raka piersi może stać się nieocenioną pomocą dla jej córki, która ma szansę dzięki niej poznać własne ryzyko, właściwie ocenić stan zdrowia a często nawet zmienić błędną diagnozę postawioną bez znajomości podłoża choroby, jak to się dzieje już dziś. Co najważniejsze ma dostęp do informacji, dzięki której może uniknąć smutnego losu pacjentów zgłaszających się do lekarza w ostatnim stadium choroby, kiedy szanse na wyleczenie drastycznie spadają. Możemy wiedzieć wcześniej, pod warunkiem oczywiście, że tego chcemy.

Europejski Bank DNA (www.ebdna.pl)