Uroda

9 powszechnych błędów w makijażu oczu

błędy w makijażu oka

Makijaż oczu to najchętniej wybierany make-up przez Polki. Nie przepadamy za malowaniem ust i konturowaniem twarzy, ale powiekę trzeba podkreślić. Niestety, często robimy to dość nieudolnie. Przedstawiamy 9 powszechnych błędów w makijażu oczu.

Czarna kreska na linii wodnej

O ile jasna czy kremowa powiększa optycznie oko, o tyle czarna je pomniejsza i sprawia, że wyglądamy staro. Tak, czerń w okolicy zmarszczek mimicznych pod okiem dodaje nam lat i sprawia, że wyglądamy jak stare baby.

Rozpoczynanie od jasnego, połyskującego cienia

On zdąży się wszędzie osypać, poza tym będzie bury, gdy nałożysz ciemniejsze cienie do powiek. Nasza rada: zaczynaj od nakreślenia ciemniejszej smugi nad załamaniem powieki, a dopiero potem nakładaj jasny cień. Makijaż będzie czystszy i mniej bury.

Malowanie kreski przy naciąganiu powieki

Gdy naciągasz powiekę, twoja kreska wychodzi idealnie, ale tylko do czasu, aż puścisz skórę, wtedy wychodzi całe jej wykoślawienie. Dlatego maluj kreskę przy patrzeniu przed siebie, wtedy z pewnością dostosujesz jej kształt do kształtu swojej powieki.

Zaniedbywanie brwi

Wiele z nas w ogóle ich nie maluje, a przecież nieuporządkowane pomniejszają nam oko i pozbawiają wyraźnej ramy makijażu. Brwi warto zaczesywać od dołu do góry, powiększasz w ten sposób przestrzeń pod łukiem brwiowym. Warto też przyciemnić lekko brwi np. tuszem do brwi.

Niezabezpieczenie przestrzeni pod okiem

Cienie osypują się podczas aplikacji, przez co przestrzeń pod okiem wygląda buro i brudno. Radzimy zaczynać od makijażu oka, wycierać tę przestrzeń, po czym nakładać podkład lub puder.

Nieużywanie bazy pod cienie

To ona utrwala makijaż, bez niej cienie zaczną blednąć, zbierać się w załamaniu powieki, a kreska spłynie nam w ciągu dnia. Nie masz bazy, użyj chociaż korektora pod oczy. Nałóż matowy cień i dopiero rysuj kreskę.

Rozcieranie kreski zbyt grubym pędzelkiem

Jeśli pędzelek do rozcierania będzie duży, to uzyskasz burą plamę, zamiast perfekcyjnego roztarcia. Warto kupić jeden malutki pędzelek kuleczkowy, który pozwala zachować precyzję w trakcie wykonywania makijażu.

Nakładanie ciemniejszego brązu w załamaniu powieki zamiast nad nim

W ten sposób optycznie pomniejszasz oko i jeśli masz opadającą powiekę, to podkreślasz jej nieestetyczny kształt. Pamiętaj, aby ciemniejszy odcień nałożyć nad załamaniem powieki i tylko tam, rysując takie półkole. Oko od razu będzie wyglądało na większe.

Używanie zbyt małej liczby pędzelków

Najpierw beż, potem średni brąz i ciężki brąz – koniec końców twój makijaż jest tak brudny, że nie da się w nim wyjść z domu.  Polecamy kupić kilka tanich, a dobrych pędzelków. Wiele polskich marek produkuje pędzle w przyzwoitej cenie, z którymi pracuje się naprawdę przyjemnie.

Dodaj komentarz