8-zasad-ktorych-powinnas-przestrzegac-farbujac-wlosy-w-domu

Piękny i wyjątkowy kolor włosów jest marzeniem każdej nowoczesnej kobiety, która dba o swój wygląd. Dla wszystkich, którzy lubią zmiany, zabieg koloryzacji jest możliwością efektownej metamorfozy.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów do koloryzacji włosów, dzięki którym można uzyskać wymarzony kolor lub ukryć siwe włosy. Zabieg koloryzacji włosów można przeprowadzić bezpiecznie i skutecznie w domowym zaciszu, stosując się do poniższych zasad farbowania włosów.

Przemyślany wybór farby do włosów

Zanim przystąpimy do koloryzacji, musimy wybrać odpowiedni preparat koloryzujący włosy o odpowiedniej sile i odpowiednim czasie utrzymywania koloru na włosach. Rynek kosmetyczny oferuje nam różne kosmetyki koloryzujące: szamponetki, kremy koloryzujące oraz farby trwałe. Preparaty te mają różną siłę działania, dlatego zakup kosmetyku koloryzującego musimy dokładnie przemyśleć.

Próba uczuleniowa

Przed farbowaniem włosów powinniśmy zrobić próbę uczuleniową, gdyż każda z nas ma inną wrażliwość skóry. Próbę uczuleniową najlepiej wykonać na łokciu, gdyż wrażliwość skóry w tym miejscu, odpowiada tej na głowie. Taka czynność jest szczególnie ważna, jeśli nigdy wcześniej nie farbowałyśmy włosów.

Przygotowanie włosów do koloryzacji

Nie należy myć włosów przed koloryzacją, ponieważ ważne jest, aby na włosach powstał naturalny płaszcz lipidowy, który będzie chronił włosy przed wniknięciem szkodliwych składników chemicznych zawartych w preparacie. Ten zabieg ochroni włosy przed zniszczeniem i pomoże uzyskać piękny i unikalny kolor włosów, dlatego też warto nie myć włosów przed planowaną koloryzacją 2-3 dni.

Środki ostrożności

Należy pamiętać, żeby nie stosować kosmetyków na podrażnioną lub pokaleczoną skórę głowy, gdyż może to wywołać dodatkowe podrażnienie skóry. Osoby z alergią powinny uważać na tego typu produkty. Zanim kupimy farbę, zapoznajmy się z jej składem.

Farbowanie według instrukcji

Podczas przygotowania preparatu koloryzującego należy postępować zgodnie z instrukcją, którą zawiera opakowanie kosmetyku. Zalecenia producenta w tej kwestii są bardzo istotne, gdyż od tego będzie zależeć jaki kolor uzyskamy oraz czy nie podrażnimy skóry głowy.

Zabieg koloryzacji z wykorzystaniem odpowiednich akcesoriów

Preparat koloryzujący powinniśmy nakładać grzebieniem lub pędzelkiem, by kosmetyk rozłożyć równomiernie na strukturze włosa. Narzędzie, którym posłużymy się podczas nakładania farby, będzie wpływać na efekt końcowy koloryzacji.

Stosowanie zaleceń producenta

Kosmetyk koloryzujący należy trzymać na włosach odpowiednią ilość czasu według zaleceń producenta zawartych w instrukcji. Od tego, jak długo będziemy trzymać kosmetyk na włosach, zależeć będzie odcień jaki uzyskamy na włosach.

Domowe farbowanie bez problemów

Podczas nakładania farby, może się zdarzyć, że zabarwimy skórę na czole lub na szyi. Ciemne plamy na skórze można w takim przypadku przetrzeć spirytusem lub sokiem z cytryn, który szybko je usunie.

Angelika Lis