Miłość i związki

8 powodów, dla których mężczyzna boi się okazać zainteresowanie

dlaczego mężczyzna boi się okazać zainteresowanie

O mężczyznach zwykło się mówić, że zawsze wiedzą, czego chcą, są odważni i gdy zależy im na kobiecie, to o nią walczą.  Tyle o facetach mówią telenowele, komedie romantyczne i opowieści naszych babć. Jak jest w rzeczywistości?  Czy zawsze brak inicjatywy ze strony mężczyzny jest równoznaczny z brakiem zainteresowania? Przedstawiamy 8 powodów, dla których mężczyzna boi się okazać zainteresowanie.

Nie wie, czy jesteś wolna

Mężczyźni są odważni, ale nie chcą też wyskakiwać przed szereg i wchodzić na cudze terytorium. Pod tym względem facetom nie można odmówić lojalności. Na ogół mężczyzna, który wie, że kobieta ma partnera, nawet nie próbuje do niej startować, bo uważa taką postawę za nieetyczną.  Jeśli więc facet ma wątpliwości, czy jesteś stanu wolnego, czy spotykasz się z kimś innym, może utrzymywać w stosunku do ciebie bezpieczny dystans. Chciałabyś, aby zaprosił cię na spacer do parku, ale on nie robi nic. Co najwyżej odpowiada w kulturalny sposób na twoje pytania. Być może jest tobą niezainteresowany, a być może nie chce się zbłaźnić i sprzeniewierzyć się własnym zasadom.

Wysyłasz mu sprzeczne sygnały

Faceci też mają często mętlik w głowie, analizując nasze zachowanie. Czasem jesteśmy zbyt zachowawcze, bo nie chcemy do siebie zrazić mężczyzny. W rezultacie on czuje się jak nasz dobry kolega, z którymi lubimy porozmawiać, a który zupełnie nas nie pociąga. Warto uświadomić facetowi, na czym nam zależy. Można to zrobić w subtelny sposób, np. całując przy pożegnaniu w policzek.  Taki prosty gest może dać mu do zrozumienia, że jednak chodzi nam o coś więcej, jednocześnie jest na tyle subtelny, że nie przekraczamy dopuszczalnych granic.

8 powodów, dla których mężczyzna boi się okazać zainteresowanie. Boi się odrzucenia

Mężczyźni też boją się odrzucenia. Nie chcą usłyszeć: „przecież ja nic ci nie obiecywałam, jesteś moim kolegą, a tak w ogóle jak śmiałeś sobie cokolwiek wyobrażać”.   Niestety, niektóre kobiety robią mężczyznom nadzieje, a potem dają im kosza, zachowując się przy tym w mało elegancki sposób. Brud, jaki zostawiła po sobie jego eks lub kobieta, z którą spotykał się przed tobą, może psuć wasze relacje. On boi się zrobić krok do przodu, w którym zdradzi swoje zainteresowanie, ponieważ kiedyś to zrobił i nieźle oberwał. Do dziś pamięta ból, jaki czuł, gdy ona go odrzuciła.  Jeśli naprawdę ci na nim zależy, to nie poddawaj się i sama okaż mu zainteresowanie.

Uważa, że kto pierwszy powie: „kocham”, ten przegrywa

Niektórzy mężczyźni, ale nie tylko oni, uważają, że osoba, która pierwsza okaże zainteresowanie, znajduje się na przegranej pozycji. Druga strona bowiem nie doceni jej gestu, ba, uzna ją za mało interesującą. Skoro króliczek jest już złapany, to staje się bezwartościowy. Najgorzej, gdy obie strony zaparcie idą w swoje. Żadna  nie pokaże, że jej zależy, bo przecież przestanie być atrakcyjna. Warto pamiętać, że osoba, która okazała zainteresowanie, nie jest już nasza raz na zawsze. Ona może w każdej chwili odejść, gdy stwierdzi, że coś jej nie odpowiada. O osobę, która okazuje zainteresowanie, wciąż trzeba walczyć.

Jest nieśmiały i ma niską samoocenę

Tak, mężczyźni na co dzień mogą świetnie radzić sobie w pracy i awansować nawet na fotel prezesa, a w życiu uczuciowym kompletnie nie radzić sobie z kobietami.  Nieśmiałość może bowiem dotyczyć tylko relacji damsko-męskich. To w obrębie kontaktów z kobietami czują się niepewnie i wtedy też wychodzą z nich wszystkie kompleksy.  Nieśmiały mężczyzna często zdaje się nie zauważać oczywistych oznak zainteresowania, które wysyła mu kobieta. Ona się na niego patrzy i uśmiecha – pewnie po prostu jest miła. Chce się spotkać? Jest towarzyska, lubi ludzi, dlatego pisze. Interesuje się tym, co porabiamy –pewnie po prostu jest miła. Nieśmiałym mężczyznom często nie przychodzi do głowy, że te niepozorne gesty, którym oni przypisują niewielką wartość, dla pań są czymś naprawdę ważnym. Kobieta w ten sposób dość jawnie demonstruje swoje zainteresowanie.

Nie ma zbyt dużego doświadczenia z kobietami

Mężczyzna, który nie miał kobiet na pęczki, może trochę się wstydzić i skrywać w sobie swoje prawdziwe emocje.  Taki facet nie chce się ośmieszyć ani zrazić do siebie kobiety. Nie wie, kiedy może pozwolić sobie na obejmowanie jej w talii, pocałunek etc.  Nie wie też, w jaki sposób dyskretnie wyrazić zainteresowanie i czekać na bieg zdarzeń. Kobiety często uważają, że taki facet jest nimi ewidentnie niezainteresowany, a on po prostu nie wie, jak pokazać swoje zainteresowanie.

Boi się, że nie sprosta twoim oczekiwaniom

Mężczyźni często boją się, że nie są w stanie sprostać oczekiwaniom kobiety. Tak bardzo często postępują ci najbardziej wartościowi faceci, którzy uważają, że największym atrybutem mężczyzny są pieniądze, których oni nie mają.  Mężczyzna może obawiać się też, że nie zaspokoi kobiety w łóżku, nie da jej tego, czego ona pragnie, przez co ona odejdzie do innego.  Prawda jest jednak taka, że zakochanie to przede wszystkim silne emocje, które sprawiają, że nie liczy się nikt inny, tylko ten jedyny facet.  Obawy przed zbyt wysokimi oczekiwaniami kobiet często wynikają z niskiej samooceny. Facet uważa, że kobieta jest za ładna, mądra, dobrze wykształcona, zdolna i wygadana, żeby być z kimś takim jak on. Tymczasem ona nie chce nikogo innego, tylko jego.

Bardzo mu zależy i boi się, że coś zepsuje

Cóż, w życiu zdarzają się także takie paradoksy. Mężczyzna tak bardzo jest zauroczony kobietą, że nie chce okazać jej zanadto zainteresowania, ponieważ boi się, że zrobi coś za szybko i ją do siebie zrazi. On tak bardzo nie chce zepsuć tego, co jest między nim a kobietą, że woli trzymać się bezpiecznych, dość oficjalnych kontaktów.  Uważa, że w ten sposób stopniowo może zyskiwać jej przychylność i ją w sobie rozkochać.

Magdalena Kukurowska

 

Dodaj komentarz