Seks

6 powodów, dla których warto regularnie uprawiać seks

udany seks

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni różnią się temperamentem seksualnym. Jedni lubią często oddawać się erotycznym igraszkom. Drudzy nieco rzadziej. Przedstawiamy 6 powodów, dla których warto regularnie uprawiać seks.

Odprężenie

Nic tak nie relaksuje, jak erotyczne igraszki z partnerem, do którego mamy pełne zaufanie. Z facetem, który niesamowicie nas podnieca i wie, jak obchodzić się z naszym ciałem. W jaki sposób nas dotykać, pieścić. Udany, regularny seks stanowi prostą receptę na szczęście. Niweluje  bowiem poziom stresu i chroni przed depresją oraz chorobami serca.

Budowanie więzi

Seks sprzyja także budowaniu więzi emocjonalnej między partnerami. Przytulając się i całując w intymnych chwilach, jak również po zakończeniu erotycznych igraszek, stajecie się sobie naprawdę bliscy. Podczas seksu wyzwala się okscytocyna, zwana też hormonem przywiązania.

Wzmacnianie poczucia atrakcyjności

Kobieta, która często uprawia seks, czuje, że działa na swojego mężczyznę. Widzi, jak jej facet jej pragnie i w pełni akceptuje. Nie ma do niej pretensji o to, że jest za gruba/chuda, ma za duże/małe piersi, za dużą/małą pupę. On po prostu ją akceptuje taką, jaką jest.

Lepsze poznanie wzajemnych potrzeb

Im częściej uprawiacie seks, tym lepiej znacie swoje ciała i potrzeby. Mężczyzna wie, że potrzebujesz dużo pocałunków w trakcie seksu, aby doznać orgazmu. Sama penetracja to dla ciebie za mało. A jego pocałunki nieźle cię rozgrzewają. Ty z kolei wiesz, gdzie go pieścić, aby i on sięgnął orgazmicznego raju.

Trening czyni mistrza

Im częściej uprawiasz seks ze stałym partnerem, tym lepiej sobie z tym radzisz. Seks ma wiele wspólnego z nauką języka obcego. Naprawdę tak jest, bowiem im dłużej jesteś abstynentką, tym trudniej przychodzi ci odnaleźć się w intymnej sytuacji. Analogicznie im częściej się kochasz, tym czujesz się swobodniejsza i pewniejsza siebie. Wszystko idzie wam jak z płatka.

Czysta przyjemność

Seks to przede wszystkim czysta przyjemność fizyczna, której trudno się oprzeć. Podczas erotycznych igraszek, nawet jeśli nie zakończą się one orgazmem, ale trafisz na faceta, który umie cię dotykać i cię podnieca, i tak zaliczysz niezły odlot.

Dodaj komentarz