3 skuteczne i sprawdzone metody na powiększenie i pogrubienie przyrodzenia

Powiększenie przyrodzenia to temat interesujący wielu mężczyzn. W jaki sposób można rzeczywiście wpłynąć na długość swojego przyrodzenia?

Rozmiar członka ma dla panów spore znaczenie – większość z nich uważa, że tylko szczodrze obdarzeni mężczyźni mogą posiadać satysfakcjonujące życie seksualne, co prowadzi do częstych kompleksów na punkcie własnej męskości. Na szczęście istnieją metody, dzięki którym można powiększyć penisa nawet o kilka centymetrów.

Rozmiar członka: średnia długość i grubość penisa

Rozmiar członka stał się tematem wielu badań1, które były prowadzone na świecie już od 1940 roku. Naukowcy próbowali ustalić średnią długość i grubość penisa wśród mężczyzn różnych narodowości, jednak początkowe wyniki nie były miarodajne, ponieważ opierały się na informacjach przekazywanych słownie przez badanych lub nie posiadały jednolitego sposobu mierzenia prącia.

Ostatecznie wiedzę na temat przeciętnego rozmiaru członka usystematyzowały badania Davida Veale2, który przeanalizował dane pochodzące z 17 testów przeprowadzonych zgodnie z podobnymi wytycznymi, co zapewniło ich większą dokładność. Informacje zebrane dzięki przebadaniu ponad 15 tys. mężczyzn z całego świata wykazały, że:

 • średnia długość penisa we     wzwodzie to ok. 13 cm,
 • średni obwód penisa we wzwodzie to ok. 11 cm.

Przeciętny penis w stanie spoczynku posiada ok. 9 cm długości i ok. 9 cm w obwodzie.

Dlaczego aż 40% mężczyzn rozważa powiększenie penisa?

Powiększanie penisa cieszy się sporą popularnością – dlaczego aż tylu panów jest niezadowolonych z rozmiaru swojego członka?

Wynika to przede wszystkim z utożsamiania sporego przyrodzenia z wyznacznikiem męskości, przez co panowie nieco słabiej obdarzeni przez naturę często boją się, że nie spełnią oczekiwań swoich seksualnych partnerek. Panuje powszechne przekonanie, że większy penis zapewnia lepsze doznania podczas zbliżenia, dlatego mężczyźni zmagający się z kompleksem małego członka zazwyczaj mają niską samoocenę i cechuje ich brak pewności siebie – szczególnie w relacjach z kobietami.

Kompleksy dotykają także panów, których penis posiada przeciętne rozmiary – wynikają najczęściej z porównywania się z gwiazdami filmów dla dorosłych lub znajomymi, którzy chwalą się dużym przyrodzeniem. Z tego względu spora liczba mężczyzn rozważa powiększenie członka choćby o kilka centymetrów.

Dostępne metody na powiększenie penisa: TOP 3

Można skutecznie wpłynąć na rozmiar swojego penisa – poniżej znajdują się aż 3 najlepsze metody pozwalające powiększyć członka i pozbyć się związanych z nim kompleksów. Przedstawione sposoby różnią się pod względem kosztów, długości oczekiwania na efekty i spodziewanych rezultatów, dzięki czemu każdy może znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Zabiegi medycyny estetycznej: kwas hialuronowy, nacięcie więzadeł wieszadłowych

Zabiegi medycyny estetycznej są dość skuteczną metodą, choć wiążą się z wysokimi kosztami – są więc polecane dla panów, u których wielkość penisa utrudnia odbywanie stosunków seksualnych lub jest źródłem poważnych kompleksów.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym pozwala na uzyskanie dodatkowych 1-3 cm na długości i 2-5 cm w obwodzie członka. Zabieg wykonuje się poprzez wstrzyknięcie w prącie żelu zawierającego kwas hialuronowy – składnik naturalnie występujący w ludzkim organizmie, dzięki czemu jest przez niego bardzo dobrze przyjmowany i nie powoduje powikłań.

Koszt tej metody to ok. 3000-6000 zł. Ponieważ kwas hialuronowy z czasem ulega rozkładowi, dla utrzymania efektów należy powtarzać zabieg co 1-2 lata.

Zalety:

 • natychmiastowy efekt,
 • duża skuteczność,
 • niewiele skutków ubocznych.

Wady:

 • wysoka cena,
 • konieczność powtarzania zabiegu.

Nacięcie więzadeł wieszadłowych to operacja chirurgiczna, dzięki której można wydłużyć penisa o 2-5 cm. Polega na wysunięciu członka spod powłok ciała poprzez podcięcie trzymających go więzadeł. Jest to jeden z najbardziej inwazyjnych sposobów powiększania penisa i wiąże się z ryzykiem wystąpienia wielu powikłań, w tym zaburzeń erekcji lub zmniejszonego czucia w okolicach intymnych.

Ceny operacji zaczynają się od 5000 zł.

Zalety:

 • można wydłużyć członka nawet o 5 cm.

Wady:

 • możliwość wystąpienia powikłań,
 • wielomiesięczna rekonwalescencja,
 • wysoka cena.

Tabletki powiększające penisa

Tabletki powiększające penisa to świetna propozycja dla wszystkich panów, którym zależy na bardziej satysfakcjonującym rozmiarze przyrodzenia. Na rynku można znaleźć wiele naturalnych preparatów, które dzięki odpowiedniemu połączeniu składników realnie wpływają na długość i obwód członka.

W przeciwieństwie do innych metod suplementy diety oddziałują na organizm od wewnątrz, dostarczając mu składników stymulujących wzrost prącia. Wiele z nich podnosi poziom testosteronu – najważniejszego męskiego hormonu, który odpowiada m.in. za sprawność seksualną i rozwój płciowy. Dzięki temu nie tylko przyczyniają się do naturalnego wydłużenia członka, ale także pomagają zwalczyć problemy z erekcją i podnoszą libido.

Tabletki mogą też wspierać pracę układu krwionośnego, który ma ogromny wpływ na potencję oraz rozmiar członka. Warto wiedzieć, że za wzwód odpowiadają ciała jamiste umieszczone wzdłuż prącia. Pod wpływem podniecenia seksualnego następuje rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a ciała jamiste wypełniają się krwią, prowadząc do erekcji. Dużą rolę w całym procesie gra tlenek azotu, który pobudza receptory powodujące rozszerzanie się naczyń. Suplementy diety regulują poziom tego pierwiastka oraz poprawiają krążenie, dzięki czemu zapewniają mocniejszą erekcję. Długotrwałym skutkiem ich stosowania jest też uzyskanie dodatkowych centymetrów na długości i w obwodzie członka podczas wzwodu.

Wybierając tabletki na powiększenie penisa, warto szukać sprawdzonych środków o dobrych opiniach. Najlepsze efekty zapewniają naturalne preparaty korzystające z roślinnych ekstraktów o działaniu wspierającym męskie funkcje seksualne – dzięki nim można zwiększyć rozmiar członka nawet o kilka centymetrów. Są przy tym bezpieczne dla zdrowia i nie powodują żadnych skutków ubocznych oraz stanowią o wiele tańszą alternatywę dla zabiegów medycyny estetycznej.

Zalety:

 • wysoka skuteczność,
 • stosunkowo niska cena,
 • bezpieczeństwo stosowania,
 • dodatkowe pozytywne efekty związane z poprawą sprawności seksualnej.

Wady:

 • duży wybór środków tego typu na rynku, co może utrudnić znalezienie odpowiedniego dla siebie preparatu.

Przed wyborem konkretnych tabletek rekomendujemy zapoznać się z rankingiem opublikowanym na łamach BioCity.pl.

Ćwiczenia rozciągające: jelqing i inne

Do domowych sposobów na powiększenie penisa zaliczają się ćwiczenia rozciągające, w tym przede wszystkim popularny jelqing. Jest to pochodząca z krajów arabskich technika masażu członka podobna w swojej formie do masturbacji, chociaż jej celem nie jest wytrysk, a rozciągnięcie tkanek prącia.

Jelqing należy wykonywać regularnie, najlepiej codziennie, poświęcając na to ok. 30 minut. Podstawową techniką jest mocne złapanie dłonią członka u nasady, a następnie przesunięcie jej w górę, w kierunku żołędzi. Ma to spowodować zwiększenie ciśnienia krwi wewnątrz prącia i stopniowe rozciągnięcie tkanek. Ćwiczenie należy wykonywać bez osiągania pełnego wzwodu – inaczej nie będzie skuteczne. Konieczne jest również użycie lubrykantu, by nie doprowadzić do podrażnienia i otarć skóry.

Można skorzystać także z innych ćwiczeń – prostą metodą jest złapanie penisa przy żołędzi i rozciągnięcie go do pełnego naprężenia, ale tak, by nie pojawił się ból czy dyskomfort. Po kilkunastu sekundach należy zwolnić uchwyt, po czym można kilkukrotnie powtórzyć ruch. Takie ćwiczenie również przyczynia się do rozciągnięcia tkanek.

Jeśli chodzi o skuteczność tego typu metod, nie jest ona potwierdzona badaniami, choć wielu mężczyzn zauważyło u siebie zadowalające rezultaty przy dłuższym ich stosowaniu. Z tego względu ćwiczenia na dłuższego penisa cieszą się sporą popularnością.

Zalety:

 • całkowicie darmowa metoda,
 • niektórzy mężczyźni wskazują na jej skuteczność,
 • bezpieczny, nieinwazyjny sposób.

Wady:

 • długotrwałe oczekiwanie na rezultaty,
 • konieczność regularnego powtarzania ćwiczeń.