pasta-i-szczoteczka-bez-kubka-cieplej-wody

Wiele pań w wieku okołomenopauzalnym skarży się na nadwrażliwość i stan zapalny dziąseł. Jak sobie radzić z takimi dolegliwościami?

Próbując sobie poradzić z krwawiącymi dziąsłami skracamy czas i dokładność ich szczotkowania. Zanim pojawią się bardziej nieprzyjemne objawy powinnyśmy skonsultować się z lekarzem stomatologiem, który poleci nam odpowiednią pastę, ziołową płukankę, lub nawet przepisze antybiotyk. Przy wrażliwych zębach i dziąsłach bardzo istotny jest wybór szczoteczki o włosiu miękkim lub średnim.

Należy pamiętać, iż powinna ona być wymieniona po trzech miesiącach. Warto również obserwować jak w trakcie użytkowanie zmienia się nasza szczoteczka. Jeżeli po 6 tygodniach od zakupu nie ma na niej śladu żadnego użytkowania, oznacza to, że siła nacisku podczas mycia jest zbyt mała. Przeciwnie- mocno zużyte włosie świadczy o zbyt dużym nacisku.

Przy wyborze past obok smaku i właściwości, powinniśmy kierować się jej zawartością fluoru, czyli sprawdzić czy nasz faworyt ma 1000 do 14500 PPM. Niestety niektórzy producenci utrudniają konsumentom sprawdzenie tej informacji podając jedynie procentową zawartość fluoru lub po prostu używając bardzo małego druku. Sprawdzając podany przez nas parametr pamiętaj ze fluor może kryć się pod takimi nazwami jak: amino fluorek, fosforan sodu, monofluorofosoran sodu.

Polecamy również: Dieta dla zębów

Anna J