Dbaj o zdrowie Zdrowie

Serce nie sługa, czyli bez kwasów Omega-3 ani rusz

serce-nie-sluga-czyli-bez-kwasow-omega-3-ani-rusz

Choroby układu krążenia należą do chorób cywilizacyjnych. Wciąż wzrastające tempo życia, stres, palenie papierosów oraz uleganie innym nałogom oraz nieprawidłowo zbilansowana dieta sprawiają, że serce pracuje nie tak, jak powinno. Ludzie w sile wieku borykają się z objawami tachykardii, podwyższonym ciśnieniem tętniczym oraz arytmią. Objawy te znacznie obniżają komfort życia, często wręcz uniemożliwiają normalne codzienne funkcjonowanie i podejmowanie obowiązków zawodowych. Jeśli dodać do tego fakt, że z wiekiem nasze serce oraz cały układ krwionośny ulegają naturalnemu zużyciu, nie dziwi konieczność dbania o siebie w na każdym etapie życia. Dieta dla serca nie jest wydumaną potrzebą osób, które mają tendencje hipochondryczne. To warunek, bez którego nikomu nie uda się żyć długo i szczęśliwie.

Zdrowe nawyki albo suplementacja

Nasze serce szczególnie upodobało sobie kwasy tłuszczowe Omega-3, dzięki którym prawidłowo funkcjonuje. Ryby morskie, bogate w Omega-3 rzadko goszczą na stołach Polaków – preferujemy mięso i to na dodatek nie białe (drób), a czerwone (wieprzowina, wołowina). Serce jednak nie ma czasu czekać, aż zmienimy nasze żywieniowe nawyki i dieta dla serca stanie się faktem. Już w okolicy czterdziestego roku życia można mieć serce zużyte niczym sześćdziesięciolatek! Jeśli więc nie udaje nam się nad sobą popracować i nie narzucamy sobie prawidłowej diety, pomyślmy przynajmniej o suplementacji. Wśród rozlicznych preparatów aptecznych znajdziemy MegaRed, zawierający olej z kryla bogaty w kwasy Omega-3. Kwasy te muszą być organizmowi dostarczane z zewnątrz – sam ich nie wytwarza. Dostarczane w postaci oleju z ryb, często budzą opór pacjentów: rybi zapach i posmak kapsułek jest dla nich nie do przyjęcia. Olej z kryla – maleńkiego skorupiaka – jest bezwonny i można zapomnieć o nieprzyjemnościach związanych z aplikacją Omega-3 pochodzącego z ryb.

Rybi fetor? Zapomnij!

Dieta dla serca (więcej informacji) dla wielu z nas wiąże się z poważnymi wyrzeczeniami: pilnując poziomu cholesterolu, zmuszeni jesteśmy do rezygnacji z ulubionych tłustych potraw, co nie każdemu przychodzi z łatwością. Nie przekonują nawet złe wyniki badań i dokuczliwe dolegliwości. Tymczasem jedna kapsułka MegaRed dziennie pomaga utrzymać właściwy poziom cholesterolu oraz usprawnić działanie układu krążenia. Olej z kryla zawarty w łatwej do połknięcia kapsułce wchłania się z łatwością i jest łatwo przyswajalny. Maleńka kapsułka może okazać się wielkim pomocnikiem, zwłaszcza dla tych z nas, którzy wszystkie prozdrowotne decyzje odkładają na jutro.

Artykuł sponsorowany

Megared

Komentarze (5)

pati25

7 lat temu

Dbam o serce,układ krążenia,aby nie mieć problemów.Uwielbiam ryby i staram się je jeść jak najczęściej.Stosuję suplement z oleju z wątroby rekina Iskial

drobina

7 lat temu

Moja suplementacja to urozmaicona dieta. 🙂 Od „suplementowych” tabletek trzymam się z daleka:-X Między innymi staram się jeść dużo ryb. Nawet nielubiana kiedyś przeze mnie makrela została doceniona. Często robię makrelowe sałatki z dodatkami (papryką, ogórkiem, rzodkiewką…) i rybka nabiera całkiem innego smaku:-X

elle@elle

7 lat temu

ja lubie rybke pod roznymi postaciami ,a nie znosze tabletek zastepujacych jedzenie ,tych wszystkich suplementow diety ,wole rozsadek w jedzeniu :)))

filodendron

7 lat temu

Ja codziennie pije olej lniany bogaty w te kwasy. Nie lubie jego smaku ,szybko łykam i popijam jakims sokiem . Natomiast makrele bardzo lubie ,a one takze pełne sa kwasów omega 3. Dobry jest olej rzepakowy ,ja przez wiele lat uzywałam słonecznikowego i to był błąd.

alimaslarz

8 lat temu

Wróciłam ze szpitala z chorobą układu krążenia i dzięki za informację, dotyczącą ryb morskich, bo chcę się wziąć za siebie, żeby się podleczyć chociaż.

Zostaw komentarz