Life Style Psychologia

Co się ze mną stało?!

co-sie-ze-mna-stalo

Zauważyłaś, że coraz więcej czasu spędzasz w domu przed ekranem telewizora? Twoja elegancja, szyk i styl zapodziały się gdzieś w czeluściach codzienności. Jak znów stać się kobiecą i elegancką?

Eleganckie garsonki zamieniłaś na wygodny dres i kapcie, a na uwagi rodziny, że mogłabyś o siebie zadbać reagujesz bardzo nerwowo. Zdajesz sobie sprawę, że twoje negatywne samopoczucie jest związane z objawami menopauzy jednak nie bardzo wiesz jak sobie z nią poradzić.

Nigdy nie przestałaś być kobietą

Stań przed lustrem i zastanów się, gdzie podziała się ta uśmiechnięta i pełna życia kobieta. Czy nie masz wrażenia, że każdego ranka patrzysz na odbicie mumii ubranej w szlafrok? Jeśli tak, pora na zmiany. Czas płynie nieubłagalnie i nigdy trwale nie cofniemy powstałych zmarszczek oraz siwizny. Ale czy oznacza to, że nie możemy być szczęśliwe i spełnione? Realizować się? Uśmiechać każdego dnia i cieszyć z małych rzeczy?

Co się ze mną stało? Piękno zaczyna się w głowie

Wiele zależy od nas, a nasze szczęście zaczyna się „w głowie”. Powinnyśmy zdawać sobie sprawę, że na pewne sprawy nie mamy wpływu, a skoro go nie mamy – to po co się tym zamartwiać? To banalne założenie jest od wieków przekazywane przez mędrców wielu nurtów filozoficznych oraz religijnych na całym świecie. Skorzystajmy z tej mądrości i zastanówmy się, co tak naprawdę nam przeszkadza? Przed czym uciekamy? Dlaczego w wielu sytuacjach przyjmujemy postawę bierną, zamiast działać i iść przed siebie?

Natalia Herzog

Zauważyłaś, że coraz więcej czasu spędzasz w domu przed ekranem telewizora? Twoja elegancja, szyk i styl zapodziały się gdzieś w czeluściach codzienności. Jak znów stać się kobiecą i elegancką?

Właściwa dieta

Stare przysłowie mawia, że jesteśmy tym co jemy. Jeśli stale zapychamy się ciasteczkami i innym niezdrowym jedzeniem nie powinien dziwić nas fakt, że czujemy się ociężałe i ospałe. Nadmiar cukru w organizmie właśnie tak na nas działa. Może warto więc dokładnie przyjrzeć się jakości spożywanych przez nas produktów?

Suplementy

W okresie menopauzy kobiety są narażone na niedobory różnych witamin i mikroelementów. Dlatego też tak ważna w tym okresie jest właściwa suplementacja. Nowoczesne preparaty dostępne w aptekach zawierają w swoim składzie między innymi fitoestrogeny. Są to roślinne związki przypominające swoją budową żeńskie estrogeny. Wybierzmy się do swojego lekarza ginekologa lub zasięgnijmy opinii farmaceuty, którzy doradzą nam odpowiedni preparat. Do najbardziej skutecznych i polecanych przez specjalistów należą Ligunin, Soyfem, Menoprim, Remifemin, ProLady Menopauza, Clime i Menostop.

Bardzo dużo jednak zależy od Twojego nastawienia. Jeśli będziesz uprawiać tzw. „czarnowidztwo” – wiele rzeczy w twoim życiu nie ulegnie zmianie. Postaraj się patrzeć na świat nieco bardziej przychylnym okiem, a stopniowo zauważysz różnicę.

Natalia Herzog

Komentarze (6)

filodendron

7 lat temu

Czasem przychodzi taki czas ,że kobiecie przestaje zależeć na wszystkich,, a na mężu przede wszystkim, dba tylko o podstawowe sprawy bo na inne nie ma już siły po prostu. Najważniejsze, żeby te siłły wróciły – do tego potrzeba jakiegoś radosnego wydarzenia,, jakiegoś światełka w tunelu , dobrej perspektywy na przyszłość. Jeżeli tego sie nie ma to nadal zostanie sie w dresach i bez fryzury. Kobieta powinna sie z tego wyrwać i zmusić się do dbania o siebie , powinna zacząć być trochę egoistka ,żeby jej świat nie zamęczył. W niektorych sytuacjach jest to bardzo trudne,ale trzeba sie przemóc.

gogi

7 lat temu

Ostatnio właśnie sama postanowiłam zmienić ,,coś” w sobie,zarówno w zachowaniu,myśleniu jak i wyglądzie.To prawda trochę przytyłam,to prawda nie przywiązywałam wagi do ubioru i daleko było mojemu stylowi do kobiecości.Ale postanowiłam działać i przestać się wreszcie zamartwiać.Do zmian dojrzałam w zeszłym tygodniu a artykuł tylko utwierdził mnie w słuszności podjętego wyzwania.Mam już trzy nowe sukienki…w kąt poszły nieśmiertelne dżinsy i bluzy.Chodzę w sukienkach,butach na obcasie,dobieram dodatki,o których zapomniałam zupełnie.A dodatki potrafią zdziałać cuda.Do tego nowa fryzura i piękny uśmiech.Naprawdę da się…potwierdzam.Na początku nie jest łatwo,bo w głowie tkwi blokada…ale stopniowo dojrzewa się do zmian …no a potem to już tylko ,,z górki”.
Artykuł pouczający i inspirujący.:-d

pati25

7 lat temu

Ciekawy artykuł.W czasie menopauzy dopada nas zniechęcenie do życia,nie dbamy o siebie..Dopadają nas czarne myśli.Musimy wziąć się za siebie.Zmienić to.Bo warto..Uwierzmy w siebie i cieszmy się każdym dniem 🙂

Mindi

7 lat temu

Bardzo chciałoby się być taką wieczną optymistką. Tylko jak to zrobić? Przecież nie wystarczy powiedzieć sobie, że od jutra nie będę się martwiła. Postaram się bardziej dbać o siebie ale czy nauczę się nie myśleć o przyszłości na zapas? I czy będę umiała uśmiechać się w środku gdy robi mi ktoś przykrość?

Zostaw komentarz