Gdzie się przebadać? Cytologia Mammografia

Zaawansowane stopnie NTM

23.09.2013

Komentarzy: 2

Zaawansowane stopnie NTM
Nietrzymanie moczu dotyka wielu kobiet. Większość z nich cierpi na lekką odmianę NTM, jednak może się zdarzyć, że nieleczony problem pogłębi się. Jakie są objawy zaawansowanych stopni tego zaburzenia i jak je leczyć?

Niezależnie od tego, co jest przyczyną nietrzymania moczu, może mieć ono różne nasilenie. Aby określić, jaki jest stopień zaawansowania NTM), należy orientacyjnie określić ilość moczu wydalonego w sposób niekontrolowany w ciągu 4 godzin.

Stopnie zaawansowania NTM

Najczęściej spotyka się kropelkowe oraz lekkie nietrzymanie moczu: niekontrolowany wyciek liczy mniej niż 100 ml, zazwyczaj podczas wysiłku. Taka ilość wydaje nam się niewielka, wręcz niegodna uwagi, dlatego często lekceważymy problem. Niestety, jeśli nie zadziałamy na samym początku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że NTM przybierze bardziej zaawansowaną formę.

Przy średnim stopniu NTM niekontrolowany wyciek ma objętość od 100 do 200 ml, a w przypadku ciężkiego nietrzymania moczu: 200-300 ml. Dla porównania – zwykła szklanka ma pojemność około 250 ml. Nie jest to ilość, którą można łatwo zignorować. Niekontrolowane wycieki mogą występować nawet przy lekkim wysiłku fizycznym.

Ostatni stopień zaawansowania NTM to bardzo ciężkie nietrzymanie moczu. W ciągu 4 godzin wycieka ponad 300 ml, może nastąpić całkowite opróżnienie pęcherza w niekontrolowany sposób, a nawet ciągły wyciek (nawet w pozycji leżącej czy podczas snu).

Bardzo ciężkie nietrzymanie moczu statystycznie zdarza się najrzadziej i dotyka praktycznie tylko osób obłożnie chorych, które nie kontrolują swoich czynności fizjologicznych. Może również występować u osób z zaburzeniami psychicznymi, demencją, zanikami pamięci, Alzheimerem, mechanicznym uszkodzeniem mózgu.

Seni Lady

Przeczytaj też:
  • Tess avatar napisał(a) jakiś czas temu:
    Mam nadzieję, że wszystkie kobiety, które przeczytają ten artykuł rozpoczną intensywną terapię i ćwiczenia zapobiegające. Mam przykład w rodzinie, że całkiem jeszcze zdrowa starsza kobieta chodzi w pampersie dla dorosłych bo już podpaski urologiczne nie wystarczają
  • pati25 avatar napisał(a) jakiś czas temu:
    NTM to wstydliwy problem.Można jemu zapobiegać stosując odpowiednie ćwiczenia.A w razie pojawienia się tego problemu jest wiele możliwości radzenia sobie z nim
Dodaj komentarz
Przed dodaniem komentarza prosimy o lub rejestrację
Banner Higienaosobista
Sonda:

Jak często odwiedzasz nasz serwis?

Banner Zdrowaseniorka
FacebookTab