Menopauza Menopauza w umyśle

Kochanie, to już chyba klimakterium…

kochanie-to-juz-chyba-klimakterium

Krótko, rzeczowo i na temat. Bez owijania bawełny. Po prostu powiedz swojemu mężowi, że wkraczasz w nowy etap życia.

Kiedy od czasu do czasu nawiedzają Cię smutne, dręczące myśli czy nagłe napady płaczu lub złości, to sama ze sobą zapewne czujesz się źle. Niewątpliwie objawy nadchodzącej menopauzy nie są przyjemne. Skoro Tobie samej ze sobą jest czasem fatalnie, to inni to widzą i …czują. Życie z Tobą może nie być łatwe. Zwłaszcza dla osób, które są z Tobą najbliżej, czyli dla Twojego męża.

Menopauza to wciąż temat krępujący i wiążący się z wieloma mitami (dlatego robimy wszystko, aby to zmienić). Często, kobiety, dla których ten temat teoretycznie nie powinien być obcy, mylą podstawowe pojęcia i ulegają powszechnym, błędnym stereotypom. Skoro dla niektórych przedstawicielek płci pięknej klimakterium i wszystko, co się z nim wiąże, jest czarną magią, to co dopiero dla mężczyzn?!

Twój mąż lub partner może naprawdę nie wiedzieć, że Twoje napady złości, brak ochoty na seks, czy nieustanny ból głowy to nie fanaberie tylko sygnały, które wysyła do Ciebie Twój organizm. Dlatego musisz mu wyjaśnić, co właśnie przeżywasz i co się dzieje z Twoim ciałem i duszą.

Zuzanna Górka

Komentarze (2)

summer

12 lat temu

Myślę, że trzeba go uświadamiać o wiele wcześniej, przygotowywać go! Pokazywać mu przykłady innych kobiet, które już w „to” wkroczyły, a przecież wciąż są cudownymi kobietami, może cierpią, ale są wciąż wspaniałe, te same, chociaż nieco inne, tak samo, jak dojrzewający, przekwitający mężczyzna! Bo w sumie niby się o tym wie, ale świadomość doświadczenia czegoś osobiście to coś innego, niż sucha wiedza, przykłady z życia, z bliskiego otoczenia mogą być cennym źródłem poznania i zrozumienia problemu.

pati25

12 lat temu

Ten artyykuł powinny przeczytać wszystkie Panie.I te w okresie menopauzy jak i te,które dopieero wejdą w ten etap życia.Nie wstydźmy się mówić swoim facetom o menopauzie.On na pewno nas zrozumie

Zostaw komentarz