Uroda

Wybieramy idealny krem na dzień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

idealny krem na dzień

Grafika dostarczona przez partnera

Krem na dzień to bez wątpienia jeden z naszych ulubionych i najczęściej stosowanych kosmetyków. Przy minimalnym wysiłku, w większości drogerii znajdziesz produkt, który sprawi wrażenie dosłownie opracowanego z myślą o Tobie. Czym się kierować przy zakupie kremu na dzień? Sprawdź, co podpowiadają eksperci.

Kosmetyk-ideał, czyli krem na dzień. Co warto o nim wiedzieć?

Krem na dzień to powszechnie stosowany kosmetyk, po który coraz częściej sięgają nie tylko kobiety, ale też mężczyźni. Chociaż w zależności od konkretnego rodzaju i swojego specyficznego składu, może się różnić działaniem, zasadniczo jego funkcje są zawsze podobne: ma nawilżać cerę, przynosić jej ukojenie w ciągu dnia, poprawiać jej wygląd i kondycję. Jako że produkt tego typu towarzyszy Ci codziennie, warto przemyśleć jego wybór i postawić na taki, który autentycznie spełnia największe wymagania. Jak nie popełnić błędu podczas zakupu kremu na dzień? Oto wskazówki.

1. Dobierz krem na dzień do potrzeb swojej cery

Pierwsza, najważniejsza zasada: krem na dzień musimy zawsze dopasować do typu cery. Dzięki temu nie tylko poprawimy jej wygląd, ale przede wszystkim unikniemy nieprzyjemnych „niespodzianek” (typu świecąca się po godzinie skóra) i poważnych problemów (podrażnienie czy wypryski). Dobór kosmetyku nie będzie szczególnie trudny – w dzisiejszych czasach każda kosmetyczna marka dba o podkreślenie przeznaczenia kremu na dzień na jego opakowaniu, często tworząc całe linie produktów dedykowanych określonemu rodzajowi skóry. Wystarczy więc, że poznasz potrzeby swojej cery i poszukasz odpowiedniej „metki” w drogerii online bądź stacjonarnej.

2.Sprawdzaj skład kremu na dzień – postaw na jakość!

Jeśli chodzi o skład kremów na dzień, liczy się nie tylko to, czy będzie on dopasowany do Twojego typu cery, ale też po prostu… dobry. Dziś, w dobie takiej różnorodności kosmetyków na rynku, warto postawić na jakość i wybrać dla siebie coś wyjątkowego, na przykład produkty lokalnych marek, które bazują na naturalnych, czystych składach i powstają w poszanowaniu środowiska naturalnego. Przykładem mogą być, chociażby kosmetyki polskiej marki Veoli Botanica.

3.Upewnij się, że krem na dzień będzie odpowiedni pod makijaż

Krem na dzień ma za zadanie nie tylko dbać o piękno skóry. Jeśli lubisz się malować, powinnaś wybrać kosmetyk, który będzie dobrą bazą dla makijażu. Zbyt tłuste bądź przeciwnie, zbyt wysuszające cerę produkty mogą powodować na przykład „rolowanie się” podkładu bądź zdecydowanie skracać jego trwałość. W tym przypadku również kieruj się opisem producenta, jednak warto wybrany krem na dzień po prostu przetestować na sobie. Może się okazać, że nie będzie najlepszy na przykład pod podkład mineralny, który używasz.

Wybór kremu na dzień to bardzo ważna decyzja – kosmetyk tego typu powinien nie tylko pielęgnować cerę, ale też właściwie ją chronić, a co więcej, stanowić dobrą bazę pod makijaż. Skorzystaj z naszych wskazówek i spraw sobie krem, którego zakupu nie będziesz żałowała po tygodniu!

Dodaj komentarz