Uroda

Wszystko o laserowym leczeniu trądziku w Krakowie

x )speckfechta z unsplash

Trądzik spowodowany jest stanem zapalnym gruczołów łojowych i blokadą przewodów. Problem dotyczy nie tylko nastolatków w okresie dojrzewania i aktywnego wydzielania sebum, ale także 80% dorosłych mężczyzn i kobiet. Powstaje w wyniku dysfunkcji układu pokarmowego, niezrównoważonej i złego odżywiania, zaburzeń hormonalnych lub przewlekłego stresu. Również złe nawyki mogą sprowokować pojawienie się tej patologii dermatologicznej.

Leczenie trądziku za pomocą produktów kosmetycznych lub ziół jest jednak nieskuteczne. Dodatkowo może pogorszyć sytuację i doprowadzić do powstania trądziku pospolitego, którego znacznie trudniej się pozbyć. Najskuteczniejszą metodą jest laserowe leczenie trądziku, które wykonywane jest w Krakowie w Centrum Kosmetologii Laserowej «Laser house» przez wykwalifikowanych specjalistów, szybko, bezboleśnie i bez zbędnych komplikacji.

Laserowe leczenie trądziku: jak to działa?

Ponieważ trądzik rozwija się w wyniku aktywnego procesu rozmnażania się patogenów, leczenie trądziku ma na celu przede wszystkim ich zniszczenie. Można to osiągnąć za pomocą działania światła lasera. Na tym opiera się laserowe leczenie trądziku. Aparat generuje strumień światła, który w kontakcie z powierzchnią skóry zamienia się w energię cieplną i działa na patologiczną tkankę.

W wyniku szybkiego nagrzewania zabijane są sebocyty (komórki wyściełające przewody łojowe) i bakterie chorobotwórcze, a także aktywowane jest miejscowe krążenie krwi, co powoduje zatrzymanie procesu zapalnego.

Wiązka laserowa ma działanie kompleksowe:

 • przeciwzapalne – zatrzymuje stan zapalny i normalizuje wydzielanie sebum;
 • odmładzające – stymuluje procesy regeneracyjne, w wyniku czego następuje aktywna odnowa skóry, wygładzenie jej powierzchni;
 • rozjaśniające – strumień światła jest pochłaniany przez melaninę, co prowadzi do jej zniszczenia i rozjaśnienia plam pigmentowych po trądziku.

Zalety laserowej korekcji trądziku w Krakowie

 1. Bezbolesność. Podczas zabiegu wykorzystujemy laser diodowy z systemem chłodzenia, dzięki czemu zabieg jest komfortowy i bezbolesny.
 2. Skuteczność. Metoda ta wykazuje dobre wyniki w leczeniu trądziku w stadium 1 i 2.
 3. Długotrwały efekt. Jeśli zastosować się do zaleceń specjalisty i usunąć początkowe przyczyny choroby, możliwe jest osiągnięcie stabilnej remisji i pozbycie się pryszczy na zawsze.
 4. Uniwersalność. Laserowe leczenie trądziku nie ma ograniczeń dotyczących płci i wieku. Metoda jest stosowana do likwidacji trądziku na dowolnym obszarze twarzy i ciała. Dla maksymalnego efektu leczenia zaleca się połączenie procedury z innymi technikami lub zastosowanie dodatkowych serów leczniczych.
 5. Bezpieczeństwo. Wiązka lasera wnika w głąb skóry na określoną głębokość i oddziałuje na skórę punktowo, dzięki czemu nie ma negatywnego wpływu na funkcjonowanie narządów wewnętrznych i układu krążenia. Metoda jest nieinwazyjna, nie powstają po niej blizny.
 6. Efektywność. Zabieg trwa od 15 do 45 minut.
 7. Brak reakcji alergicznych i skutków ubocznych.

Jak przygotować skórę do zabiegu laserowego leczenia trądziku?

Okres przygotowawczy nie zawiera żadnych skomplikowanych zasad. Należy przestrzegać kilku zaleceń, aby zabieg przebiegł bez komplikacji i skutków ubocznych:

 1. Dwa tygodnie przed zabiegiem nie należy korzystać z solarium, opalać się, wykonywać peelingów, stosować antybiotyków z grupy tetracyklin, fluorochinolonów oraz sulfonamidów.
 2. Trzy dni przed laserowym oczyszczaniem skóry nie wolno przecierać okolicy preparatami zawierającymi alkohol, ani chodzić na basen, do sauny.

Dla kogo wskazany jest zabieg?

Laserowe usuwanie jest wskazane w przypadku następujących objawów trądziku:

 • zaskórniki, czarne wągry, pryszcze;
 • tłuste błyszczenie i rozszerzone pory;
 • nierówności  pozostawione przez wysypki;
 • nierównomierny koloryt skóry;
 • opuchlizna.

Przeciwwskazania do leczenia trądziku laserem

Jeśli mają Państwo któreś z poniższych przeciwwskazań, najlepiej wstrzymać się z zabiegiem:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • choroby nowotworowe;
 • choroby zakaźne w fazie ostrej;
 • cukrzyca w fazie dekompensacji;
 • łuszczyca, egzema i opryszczka

Urządzenia do wykonywania zabiegu

Zabiegi usuwania trądziku w Centrum «Laserhouse» są wykonywane przy pomocy lasera diodowego Light Sheer ET renomowanej amerykańskiej firmy Lumenis. Ze względu na wysoką skuteczność i absolutne bezpieczeństwo, sprzęt ten uznawany jest na całym świecie za „złoty standard” laserowej kosmetologii sprzętowej. Jakość urządzenia potwierdzają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz liczne badania kliniczne.

Lumenis Light Sheer ET pozwala prowadzić terapię na każdym rodzaju skóry dzięki temu, że wyposażony jest w szafirową optykę oraz system chłodzenia kontaktowego. Chroni to nawet najbardziej delikatną skórę przed poparzeniami i przegrzaniem. Intensywność światła, głębokość i długość fali można dostosować do rodzaju skóry.

W jaki sposób przebiega zabieg?

Zabieg laserowy na trądzik w Krakowie przebiega w kilku etapach:

 1. Konsultacja ze specjalistą. Kosmetolog ogląda dokładnie skórę, określa stopień zaawansowania choroby i wyklucza przeciwwskazania. Następnie ustala indywidualne parametry sprzętu.
 2. Oczyszczenie obszaru poddanego zabiegowi z kosmetyków, zanieczyszczeń i sebum.
 3. Antyseptyczne oczyszczanie skóry.
 4. Zastosowanie żelu kontaktowego, który poprawia poślizg manipulatora.
 5. Naświetlanie chorych tkanek za pomocą lasera Light Sheer ET. Oprócz tego można stosować formuły w ampułkach.
 6. Zastosowanie środka regenerującego («Panthenol», «Bepanthen») i filtru przeciwsłonecznego.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Przez 14 dni po zabiegu należy chronić skórę przed bezpośrednim działaniem światła słonecznego i nie opalać się na słońcu. Należy unikać peelingów chemicznych i podobnych procedur przez pierwsze siedem dni.

 • Trzy dni po laserowym leczeniu trądziku zabronione jest:
 • odwiedzania sauny, łaźni i basenów z chlorowaną wodą;
 • Używanie produktów na bazie alkoholu do oczyszczania tego obszaru;
 • Branie gorącej kąpieli.

Aby zapobiec fotowrażliwości i chronić skórę, przed wyjściem na zewnątrz należy aplikować krem z filtrem przeciwsłonecznym o współczynniku ochrony co najmniej 35.

Jaki jest efekt laserowego leczenia trądziku i jak długo się utrzymuje?

Pozytywne zmiany można zauważyć już po pierwszej wizycie, ponieważ po zabiegu zmniejsza się liczba bakterii chorobotwórczych, a tym samym stan zapalny. Po pełnym kursie leczenia można osiągnąć następujące efekty:

 • skóra jest czysta i zdrowa;
 • jej koloryt i relief  są wygładzone, nierówności są usunięte, a plamy pigmentowe rozjaśnione;
 • Gruczoły łojowe ulegają normalizacji;
 • Znika tłusty połysk, a pory stają się mniej widoczne;
 • zmniejsza się opuchlizna.

Czas trwania laserowego leczenia trądziku zależy od stopnia zaawansowania choroby i indywidualnych cech pacjenta. Pełny cykl zabiegów składa się z 4-6 seansów wykonywanych w odstępie 1-2 tygodni.

Cena laserowego leczenia trądziku zależy od dwóch czynników – obszaru poddawanego zabiegowi oraz zastosowania serum. Dokładne ceny można znaleźć na dole tej strony oraz w odpowiednim dziale na stronie internetowej. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu +48732100224 oraz przez messengera.

Gdzie można wykonać zabieg w Krakowie?

Laserowe peelingi twarzy w Krakowie można wykonać w naszym Centrum Kosmetologii Laserowej i Depilacji «Laserhouse», które znajduje się przy ulicy Mogilskiej 120B. Posiadamy licencję wydaną przez Ministerstwo Zdrowia oraz akredytację pierwszej kategorii, która uprawnia nas do wykonywania zabiegów o charakterze medycznym. Wszyscy specjaliści mają wyższe wykształcenie medyczne oraz duże doświadczenie praktyczne.

Znają wszystkie szczegóły i zasady wykonywania zabiegów sprzętowych, iniekcyjnych i kosmetologicznych, ponieważ regularnie uczestniczą w zaawansowanych szkoleniach, a podczas seansu przestrzegają wszystkich międzynarodowych protokołów. Nie warto zwlekać z leczeniem trądziku i już teraz można umówić się na wizytę aby w sposób bezbolesny i skuteczny wyleczyć trądzik i inne jego objawy.

Dodaj komentarz