Chirurgia plastyczna Zmarszczki

Technika stalagmitowa dla piękna oczu

technika-stalagmitowa-dla-piekna-oczu

Okolice oczu to najdelikatniejsze miejsce na naszej twarzy. Wiele kobiet właśnie w tym miejscu zauważa pierwsze oznaki starzenia. Kurze łapki oraz przebarwienia pod oczami, dzięki nowoczesnym metodą stosowanym w medycynie estetycznej, mogą zostać skutecznie zniwelowane.

Na czym polega technika stalagmitowa?

Z uwagi na wrażliwość skóry w okolicach oczu, stosowanie kremów o intensywnych właściwościach przeciwzmarszczkowych nie jest wskazane. Dostępne na rynku preparaty i kremy, mają zbyt małą dawkę składników ujędrniających, by przynieść spektakularne efekty.

Coraz częściej zmarszczki w okolicach oczu usuwa się za pomocą wiedzy i doświadczenia lekarzy medycyny estetycznej. Jednym z nich jest dr Javier Beut z Hiszpanii, który podczas kongresu, chirurgów zajmujących się medycyna estetyczną, zaprezentował swoje nowe odkrycie w walce ze zmarszczkami w delikatnej okolicy oczu.

Opracowana przez niego technika stalagmitowa to innowacyjne metoda pozwalająca bez użycia skalpela poprawić wygląd skóry. Polega na wstrzyknięciu w okolice oczodołu kwasu hialuronowego, który kształtem przypomina stalagmit. W efekcie pozbywamy się kurzych łapek, przebarwień oraz efektu zmęczonych oczu.

Niewątpliwą zaletą innowacyjnego zabiegu jest jego nieinwazyjność. Dzięki możliwości wstrzykiwania małej ilości kwasu hialuronowego, zabieg jest bardzo bezpieczny. Warto również podkreślić, że nie wymaga on okresu rekonwalescencji.

Anna 14-stek

Okolice oczu to najdelikatniejsze miejsce na naszej twarzy. Wiele kobiet właśnie w tym miejscu zauważa pierwsze oznaki starzenia. Kurze łapki oraz przebarwienia pod oczami, dzięki nowoczesnym metodą stosowanym w medycynie estetycznej, mogą zostać skutecznie zniwelowane.

W naszych klinikach

W Polsce, po raz pierwszy zastosowano technikę stalagmitową po konferencji, która odbyła się w marcu 2010 roku. Do tego momentu, lekarze w naszym kraju podchodzili sceptycznie do tej formy zabiegów, ponieważ dostępne źródła, były na tyle ubogie, że nie dostarczały żadnych, konkretnych informacji o skutkach ubocznych.

Każdej z nas zależy na młodym wyglądzie. Medycyna estetyczna poszerza pole swojego działania o miejsca tak delikatne jak oczy. Decydując się na zabieg korygujący zmiany w tym wrażliwym miejscu, wybierajmy takie techniki jak metoda stalagmitowa, ponieważ jest ona bezpieczna i nie naraża nas na przykre konsekwencje.

Anna 14-stek

Komentarze (9)

Mindi

11 lat temu

Każda kobieta chciałby ładnie wyglądać i pewnie trochę zazdroszczę tym pięknym, pewnym siebie kobietom. Jednak ja stawiam na naturalność i nie zdecyduję się na takie nowoczesne metody, trochę mniej inwazyjne, ale jednak.

pati25

11 lat temu

Technika stalagmitowa jest może bezpieczniejsza.Słyszy się,że lepiej wstrzykiwać kwas hialuronowy niż botoks.Nie będę sobie nic wstrzykiwać.Wolę stosować kremy z tym kwasem

summer

11 lat temu

W porównaniu do wstrzykiwania pod skórę trującego botoxu(!!!) technika stalagmitowa jest naprawdę łagodna, a efekt jest podobno porównywalny. Jeżeli dla kogoś kurze łapki są AŻ TAK deprymującym dodatkiem do własnej osoby, to myślę, że może zaryzykować. Ostatecznie człowiek podejmuje w życiu tyle głupich, szkodliwych działań /jak choćby wieloletnie faszerowanie organizmu nikotyną, podejmowanie drakońskich diet, nieodpowiednie odżywianie/, że wstrzyknięcie pod skórę odrobiny niewywołującego alergii kwasu hialuronowego – nie będzie strasznym przestępstwem;).

mejgosia

11 lat temu

bezpieczna, nieinwazyjna metoda, taaaak . a te wstrzyknięcia to pikuś? Pewnie za kilka lat się okaże , że nie taka bezpieczna! Też wolę pokochoć moje kurze łapki!

drobina

11 lat temu

Nawet jakbym miała kasę, to nie zdecydowałabym się na taki zabieg. Jestem jaka jestem i jak dopadną mnie kurze łapki, to podobnie jak Inga, po prostu je pokocham;)

Inga

11 lat temu

Bardzo interesująca ta technika i pewnie warto byłoby ja zastosować.Agresywne kremy pod oczy faktycznie podrażniają,a lekkie nie działają.Może to jest jakieś wyjście…
Albo po prostu pokochać kurze łapki!

filodendron

11 lat temu

Miejmy nadzieję ,że z biegiem czasu ta metoda stanie się bardziej dostępna dla kobiet. Ciekawe ile kosztuje taki zabieg?Może nie tak duzo jak myslimy ,a tymczasem używajmy kremów z kwasem hialurynowym.

dulcynea

11 lat temu

To ciekawe ,powstają coraz to lepsze metody odmładzania skóry .I bardzo dobrze .
Z zainteresowaniem przeczytałam artykuł,sądzę ,że to nie dla mnie ………choćby z powodów finansowych.
Jednak nie bardzo ubolewam z tego powodu:)

Zostaw komentarz