s-o-s-dla-tlustej-skory

Problem z przetłuszczającą się cerą, to przede wszystkim domena młodości. Jednak coraz częściej, u pań powyżej 40 roku życia zaczyna występować owa tendencja. Aby przeciwdziałać nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry, należy wiedzieć czym jest to spowodowane i jak należy pielęgnować cerę aby wyglądała zdrowo i pięknie.

Dlaczego się świeci?
Oczywiście, za świecenie cery odpowiedzialne są gruczoły łojowe, które nadmiernie wydzielają sebum co prowadzi do łojotoku. Bardzo często takie zachowanie się skóry jest dziedziczone z pokolenia na pokolenie. Przyczyną takiego jej stanu może być zbyt duża liczba wydzielanych hormonów progesteronu.
Najbardziej znamienne dla tego typu karnacji jest tworzenie się na twarzy tzw. litery T, czyli przetłuszczania się skóry w okolicy czoła, nosa oraz brody. Należy również zaznaczyć, że osoby z tą skłonnością mają problemy z wypryskami na plecach, klatce piersiowej oraz dekolcie.

Jak wygląda?
Skóra tłusta charakteryzuje się szarą barwę. Jest bardzo słabo ukrwiona a na jej powierzchni pojawiają się tzw. wągry, które jeżeli maja czarny kolor, są otwarte. Te wszystkie objawy są znamienne również dla trądziku pospolitego.
Zaletą posiadania tłustej skóry jest bez wątpienia grubsza warstwa lipidowa, która chroni twarz przez czynnikami zewnętrznymi. Jest to bardzo istotne latem, gdyż trudniej narazić się na zgubne działanie promieni słonecznych, natomiast zimą tworzy barierę ochronną przed zimnem i mrozem.

Cera dojrzała
Jeżeli chodzi o posiadaczki cery tłustej, które skończył 40 lat, są one w mniejszym stopniu narażone na powstawanie zmarszczek. Natomiast mankamentem jest to, że tworzą się fałdy. Bardzo starannie należy również dobierać kremy przeciwzmarszczkowe, które przeważnie są tłuste i bardzo nawilżające.

Zadbaj o siebie szczególnie!
Należy wyeliminować nadmiar sebum, jednak nie pozbawiając skóry całej warstwy lipidowej. Jest to najważniejsze w utrzymaniu zdrowego wyglądu i prawidłowego poziomu nawilżenia skóry.
Bardzo istotną sprawą jest dobór odpowiednich kosmetyków, które są opatrzone specjalną etykietą, informującą że produkt jest przeznaczony do cery tłustej. Owe kosmetyki cechuje to, że produkty np. do oczyszczania twarzy, powinny mieć konsystencję żelu a nigdy nie powinno być to mleczka bądź mydło.
Kremy tłuste należy zastąpić nawilżającymi i dwa razy w tygodniu stosować peeling. Polecam również, raz na dwa, trzy miesiące wizytę w gabinecie medycyny estetyczne, aby w bezpieczny sposób oczyścić cerę i pozbyć się zaskórników.
Jeżeli chodzi o makijaż unikajmy ciężkich podkładów obniżających kondycję naszej skóry.

Posiadanie cert tłustej ma zarówno swoje zalety jak i wady. Aby cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem należy odpowiednio pielęgnować swoją skórę, używając do tego prawidłowo dobranych kosmetyków.

Anna 14-stek