Kosmetyk polecany przez redakcję Uroda

Pure Colors – mineralne pigmenty do makijażu

Pure Colors pigmenty mineralne

Kosmetyki mineralne to samo dobro dla skóry, są bezpieczne w użyciu, nie zrobimy sobie nimi krzywdy. Nie zapychają cery, nie podrażniają oczu, ponieważ mają bardzo proste i naturalne składy. Znajdziemy w nich same składniki pochodzenia mineralnego, wyodrębnione ze skał. Ostatnio miałyśmy przyjemność testować mineralne pigmenty do makijażu Pure Colors. Jak wypadły? Co możemy o nich powiedzieć?

Jak aplikować pigmenty sypkie?

Praca z pigmentami mineralnymi znacznie różni się od aplikacji cieni. Te z Pure Colors są dość suche i dlatego potrzebują odpowiedniej bazy, aby przetransferować się na skórę powiek.  Najlepiej jest nałożyć na powiekę korektor w płynie lub bazę pod cienie. Następnie na primer nakładamy cielisty cień możliwie jak najbardziej zbliżony kolorystycznie do odcienia naszej skóry. Na tak przygotowany grunt aplikujemy pigment mineralny przy pomocy palca. Robimy to ruchem dociskowym, wówczas unikamy prześwitów, a pigmenty Pure Colors są bardzo nasycone.

Pure Colors pigmenty mineralne

Pigmenty mineralne Pure Colors – wybór wykończeń i odcieni

Do dyspozycji mamy mnóstwo odcieni różniące się wykończeniem. Znajdziemy tutaj zarówno maty, jak i perły. Te drugie dają naprawdę ładny, wielowymiarowy połysk, zmieniają kolor w zależności od kąta padania promieni świetlnych. Przy czym nakładamy je tylko na powiekę ruchomą. W załamaniu zawsze aplikujemy maty, aby optycznie powiększyć oko.

Pure Colors pigmenty mineralne

Wybór kolorów w przypadku pigmentów mineralnych Pure Colors jest naprawdę ogromny, znajdziemy tutaj zielenie, odcienie błękitu, różu, żółci, szarości, brązów, fioletów etc.  Nasze redaktorki miały okazję przetestować kobalt, jasną zieleń, łososiowy róż, jasny liliowy fiolet o perłowym wykończeniu oraz jaśniutki róż. To bardzo ładne kolory, idealne na wiosnę i lato. Pięknie podkreślają tęczówkę, są stosunkowo chłodne, dlatego sprawdzą się nawet u kobiet o urodzie Śnieżki, którym ciężko dobrać cienie w stacjonarnych drogeriach, gdzie królują brązy.

Pure Colors pigmenty mineralne

Makijaż zacznij od oczu

Pigmenty się ze sobą łączą, tworząc ciekawe przejścia kolorystyczne. Charakteryzują się wysoką wydajnością, wystarczy niewielka ilość sypkiego produktu, by uzyskać makijaż oczu. Radzimy jednak zacząć make-up od oczu. Pigmenty mineralne Pure Colors troszkę się bowiem osypują, ale w przypadku sypkich produktów nie da się tego w ogóle uniknąć. Trzeba po prostu mieć to na uwadze i zacząć od malowania oczu, wytrzeć skórę twarzy, a następnie nałożyć na nią podkład.

 

Pure Colors pigmenty mineralne

Pure Colors pigmenty mineralne

Pure Colors pigmenty mineralne

Pigmenty mineralne Pure Colors są dostępne w sklepie internetowym Ikor.pl

Komentarze (2)

Zostaw komentarz