Zdrowie

Przeźroczyste nakładki ortodontyczne – poznaj ich zalety!

Przeźroczyste nakładki ortodontyczne

Panthermedia

Wady zgryzu stanowią problem nie tylko natury estetycznej, ale też wpływają na nasze zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie uzębienia. Gdy zęby nachodzą na siebie, rodzi to liczne trudności. Jedną z nich jest chociażby odkładanie resztek pożywienia w szczelinach między nienaturalnie wygiętymi zębami. Sprzyja to rozwojowi próchnicy. Leczenie ortodontyczne cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków. Stanowi ono najlepszą inwestycję w swoje zdrowie i wygląd. W naszym artykule przedstawiamy przeźroczyste nakładki ortodontyczne i ich zalety.

Spis treści:

 1. Dlaczego leczenie ortodontyczne jest tak ważne?
 2. Czy leczenie wad zgryzu u dorosłych jest możliwe?
 3. Przeźroczyste nakładki ortodontyczne, czyli rozwiązanie dla zapracowanych
 4. Leczenie nakładkowe, które przynosi szybkie rezultaty
 5. Wady zgryzu skorygują nakładki clear aligner
 6. Niewidoczne nakładki na zęby, czyli dyskretne leczenie ortodontyczne
 7. Czy nakładki ortodontyczne clear aligner można zdejmować do posiłku?
 8. Leczenie nakładkami clear aligner – od czego się rozpoczyna?
 9. Indywidualne nakładki ortodontyczne, czyli leczenie skrojone na miarę potrzeb pacjenta
 10. Leczenie ortodontyczne w DR SMILE
 11. Gwarancja satysfakcji z leczenia i pięknego uśmiechu
 12. Aplikacja mobilna DR SMILE a oszczędność czasu

Dlaczego leczenie ortodontyczne jest tak ważne?

Leczenie ortodontyczne często stanowi konieczność. Nienaturalna krzywizna zębów, ich nachodzenie na siebie – wszystko to sprawia, że nasz uśmiech nie tylko prezentuje się mało atrakcyjnie, ale też możemy odczuwać dolegliwości bólowe i częściej zmagać się z próchnicą. Współczesna ortodoncja oferuje nam różne rozwiązania. Za najbardziej komfortowe i innowacyjne uchodzą przeźroczyste nakładki ortodontyczne.

Czy leczenie wad zgryzu u dorosłych jest możliwe?

Wady zgryzu potrafią odebrać pewność siebie. Na szczęście można je korygować. Dawniej aparaty ortodontyczne zakładano jedynie małym dzieciom. Obecnie jednak dysponujemy na tyle innowacyjnymi rozwiązaniami, iż korzystać mogą z nich również osoby dorosłe. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ nie każdy urodził się w czasach, gdy leczenie ortodontyczne było powszechne i łatwo dostępne. Na szczęście zaległości w tym zakresie wciąż można nadrobić.

Przeźroczyste nakładki ortodontyczne, czyli rozwiązanie dla zapracowanych

Dorosłe kobiety, które cierpią na wady zgryzu, często skorzystałyby z usług ortodonty, gdyby dysponowały większą ilością czasu wolnego. Niestety, większość z nas żyje dziś w nieustannym biegu. Mamy na głowie mnóstwo obowiązków zawodowych, szkoleń poszerzających nasze kompetencje i spraw domowych. Często trudno znaleźć nam wolne popołudnie na kawę z przyjaciółką. Perspektywa comiesięcznych wizyt u ortodonty może przerażać, podobnie jak kilkuletnie leczenie. Na szczęście dziś istnieją rozwiązania dla osób zapracowanych, które pragną poddać się korekcie wad zgryzu. Przeźroczyste nakładki ortodontyczne clear aligner stanowią odpowiedź na potrzeby wielu pacjentów.

Leczenie nakładkowe

Panthermedia

Leczenie nakładkowe, które przynosi szybkie rezultaty

Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem nakładek clear aligner jest adresowane do osób pełnoletnich. Posiada ono liczne zalety. Można do nich zaliczyć m.in. krótki czas leczenia, który waha się od 4 do 9 miesięcy. Dawniej na efekty musieliśmy czekać kilka lat, co demotywowało wiele osób. Na dodatek nakładki ortodontyczne clear aligner pozwalają znacznie zredukować ilość wizyt u specjalisty, które często pochłaniają wolne popołudnie. Dawniej leczenie wad zgryzu trwało kilka lat. W tym czasie comiesięczne wizyty u ortodonty stanowiły konieczność. Obecnie korekta wad zgryzu doczekała się znacznego uproszczenia. To zasługa nowych technologii.

Wady zgryzu skorygują nakładki clear aligner

Pod terminem clear aligner kryje się przeźroczysta nakładka na zęby, która jest wykonana z niezwykle cienkiego tworzywa, wolnego od szkodliwych substancji, w tym bisfenolu A o działaniu zbliżonym do ludzkich estrogenów. W związku z tym możemy stosować ją bez obaw o swoje zdrowie. Choć przeźroczyste nakładki na zęby prezentują się dość niepozornie, to potrafią one przesunąć zęby i tym samym poprawić zgryz.

Niewidoczne nakładki na zęby, czyli dyskretne leczenie ortodontyczne

W związku z tym, iż przeźroczyste nakładki na zęby clear aligner są praktycznie niewidoczne, polubią je wszystkie kobiety, które cenią sobie dyskrecję. Nasi współpracownicy i klienci nie widzą, że korzystamy z usług ortodonty. Gdy przyzwyczaimy się do nakładek i nauczymy się w nich mówić, możemy nawet pracować w zawodach wymagających nienagannej dykcji i prezencji. Czasy, gdy wstydziłyśmy się aparatów ortodontycznych, na szczęście już minęły. Teraz leczenie wad zgryzu odbywa się w sposób dyskretny i niewidoczny dla naszego otoczenia.

nakładki ortodontyczne clear aligner

Panthermedia

Czy nakładki ortodontyczne clear aligner można zdejmować do posiłku?

Jeśli przeraża cię perspektywa jedzenia i mycia zębów podczas leczenia ortodontycznego, to w przypadku nakładek na zęby clear aligner możesz zapomnieć o tych niedogodnościach. Pacjent sama zakłada i zdejmuje nakładki. Powinien nosić je przez co najmniej 22 godziny na dobę. Ze względu na ich niewidoczność nie stanowi to większego problemu. Niemniej na czas spożywania posiłków, picia napojów innych niż woda i mycia zębów, można zdejmować nakładki, co niewątpliwie zapewnia wyższy poziom komfortu. Decydując się na wyżej wspomniane nakładki ortodontyczne, możesz spożywać swoje ulubione dania, w tym sięgać po kolby kukurydzy czy kromki chrupiącego chleba. W związku z tym, iż clear aligner zdejmujemy na czas posiłków, a po ich zakończeniu możemy dokładnie wyszczotkować zęby, a nawet wynitkować trudno dostępne przestrzenie międzyzębowe, nie musimy obawiać się, iż zalegające resztki pokarmowe staną się pożywką dla bakterii, co groziłoby rozwojem próchnicy.

Leczenie nakładkami clear aligner – od czego się rozpoczyna?

Jak wygląda przebieg leczenia nakładkami clear aligner? Rozpoczyna się ono od bezpłatnego wykonania skanu 3D zębów w 1 z ponad 20 miast w całej Polsce. Ta metoda diagnostyczna pozwala lekarzowi dokładnie określić wadę zgryzu i dobrać odpowiednią metodę leczenia. Następnie przygotowuje się symulację efektów leczenia i zestawia się ją ze stanem obecnym. Później nakreślony zostaje plan leczenia, który klient otrzymuje na podany przez siebie adres e-mail. Na koniec konsultant DR SMILE kontaktuje się z pacjentem, aby wytłumaczyć szczegóły leczenia i udzielić odpowiedzi na jego pytania. Ten etap ma charakter niewiążący i całkowicie bezpłatny.

 

Indywidualne nakładki ortodontyczne, czyli leczenie skrojone na miarę potrzeb pacjenta

Gdy pacjent zdecyduje się na rozpoczęcie leczenia zaproponowanego przez DR SMILE, następuje proces indywidualnego wytwarzania przeźroczystych nakładek. Po ich przygotowaniu ma miejsce wysyłka na adres wskazany przez pacjenta. Każda nakładka jest ponumerowana, co ułatwia jej założenie na odpowiedniego zęba.  Nakładki ortodontyczne clear aligner zdejmujemy na czas spożywania posiłków, picia napojów innych niż woda i codziennych zabiegów obejmujących prawidłową higienę jamy ustnej. Poza tymi trzema przypadkami należy je nosić przez co najmniej 22 godziny na dobę, aby mogły skorygować wady zgryzu. Nakładki ortodontyczne wymieniamy na nowe co 14 dni. W tym miejscu warto podkreślić, iż każda nakładka wyróżnia się nieco innym układem, dzięki czemu po każdej wymianie zęby stopniowo przesuwają się do finalnej pozycji. Postępy leczenia ortodontycznego podlegają stałemu monitoringowi. Pozwala na to aplikacja mobilna DR SMILE, do której pacjent co 7 dni powinien wgrywać aktualną fotografię swojego uśmiechu.

Leczenie ortodontyczne

Panthermedia

Leczenie ortodontyczne w DR SMILE

Nakładki ortodontyczne clear aligner, które oferuje DR SMILE, charakteryzują się brakiem ukrytych kosztów leczenia. Cała procedura obejmuje: wizytę, zestaw nakładek i akcesoriów, stały kontakt ze specjalistami poprzez aplikację mobilną oraz dodatkowe zabiegi, których wykonanie w trakcie leczenia okaże się niezbędne.

Gwarancja satysfakcji z leczenia i pięknego uśmiechu

Leczenie wad zgryzu znacznie poprawia samoocenę, ponieważ po jego zakończeniu możemy pochwalić się pięknym uśmiechem. Noszenie nakładek na zęby clear aligners jest praktycznie niewidoczne, przez co nie czujemy się skrępowani spojrzeniami innych ludzi, z którymi kontaktujemy się w codziennym życiu. DR SMILE zapewnia gwarancję satysfakcji z leczenia. Jeśli efekt końcowy odbiega od zakładanego na etapie planowania, dalsze korygowanie wad zgryzu odbywa się na koszt firmy.

Aplikacja mobilna DR SMILE a oszczędność czasu

Nakładki na zęby clear aligner nie wymagają od nas comiesięcznych wizyt u ortodonty. To stanowi znaczną oszczędność czasu, zwłaszcza dla osób pracujących. Postępy leczenia można monitorować poprzez cotygodniowe wgrywanie zdjęcia uzębienia do aplikacji mobilnej DR SMILE. Jeśli w trakcie korekty wad zgryzu pojawią się dolegliwości bólowe lub inne niepokojące objawy, pacjent może bezpłatnie skonsultować się ze specjalistą i wybrać się na bezpłatną wizytę kontrolną.  Leczenie nakładkowe może pochwalić się kilkudziesięcioletnią tradycją, w Polsce ortodonci stosują je od niedawna, niemniej ze względu na liczne zalety zyskuje ono coraz większą popularność wśród osób dorosłych, które pragną poprawić swój zgryz.

Koszt leczenia nakładkowego waha się od 6790 do 11390 zł. Kwotę tę można rozłożyć także do 24 rat o zerowym oprocentowaniu  lub do 72 oprocentowanych rat.

Dodaj komentarz