Dbaj o ciało Uroda

Poznaj wyjątkowe opinie użytkowniczek portalu Menopauza.pl, które testowały emulsję prOVag®!

Przy wyborze kremu do twarzy zwracamy uwagę na szereg czynników, w tym jego skład, ponadto coraz częściej szukamy recenzji w internecie, ponieważ chcemy ponieważ chcemy kupić najlepiej dopasowany do nas produkt. Niestety, płynom do higieny intymnej nie poświęcamy już tyle uwagi, choć mają one bezpośredni kontakt z delikatną skórą miejsc intymnych i błonami śluzowymi pochwy. Zakup niewłaściwego produktu może doprowadzić do naruszenia naturalnej bariery hydrolipidowej miejsc intymnych i zaburzeń ilościowo-jakościowych w składzie mikroflory pochwy, co może mieć przykre skutki np. świąd, alergie, infekcje. Fizjologiczny odczyn pochwy jest kwaśny – to zasługa bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, które wytwarzają kwas mlekowy i w ten naturalny sposób chronią miejsca intymne przed infekcjami.  Idealny płyn do higieny intymnej powinien skutecznie, a zarazem delikatnie usuwać zanieczyszczenia, nie naruszając przy tym bariery ochronnej i hydrolipidowej pochwy, promując wzrost „dobrych” bakterii, przy jednoczesnym hamowaniu namnażania potencjalnych patogenów. Polska firma Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A. niedawno wprowadziła na rynek niezwykły preparat do higieny intymnej. Jak nasze czytelniczki oceniają działanie emulsji prOVag®, którą miały okazję testować przez kilka tygodni? Czy kosmetyk ten okazał się dla nich idealnym płynem do higieny intymnej?

Aż 100% uczestniczek testu uznało emulsję za skuteczną. Tyle samo poczuło się świeżo w trakcie jej stosowania. 100% pań uznało produkt za komfortowy i lepszy niż dotychczas stosowane preparaty do higieny intymnej. Wszystkie panie zgodnie stwierdziły, że sięgną po nią ponownie. Chętnie też polecą ten wyjątkowy produkt swojej przyjaciółce!

Emulsję prOVag® opracowali polscy naukowcy z myślą o codziennej higienie intymnej kobiet i dzieci, w tym osób borykających się z alergią. Kosmetyk ten może być stosowany już u dzieci, które ukończyły 1. rok życia. Stosowany regularnie chroni przed wystąpieniem infekcji intymnych, a obecność łagodnych, naturalnych środków myjących pozwala skutecznie usunąć zanieczyszczenia bez naruszenia naturalnej bariery hydrolipidowej skóry. Emulsja prOVag® skutecznie łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację oraz nawilża miejsca intymne, jednocześnie eliminując nieprzyjemne zapachy. To jedyny na rynku płyn do higieny intymnej, który zawiera naturalne metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus. Hamują one rozwój patogenów, w tym grzybów z rodzaju Candida, paciorkowców oraz bakterii Escherichia coli, przy jednoczesnej promocji wzrostu  „dobrych” bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus. Emulsja prOVag® zawiera aloes, który wspomaga naturalne procesy regeneracyjne skóry, jednocześnie ją nawilżając. Pantenol w połączeniu z alantoiną skutecznie łagodzi podrażnienia, a gliceryna likwiduje dyskomfort związany z suchością skóry.  Z kolei kwas mlekowy pomaga zachować fizjologiczny, kwaśny odczyn pochwy, który zapobiega namnażaniu się niekorzystnych mikroorganizmów. Emulsja ma podwójne działanie hipoalergiczne: 1) nie zawiera szkodliwych substancji typu SLES, SLS, detergenty, konserwanty, silikony, pochodne ropy, 2) chroni mikroflorę oraz kwaśny, hydrolipidowy płaszcz ochronny skóry.

W sierpniu na portalu Menopauza.pl przeprowadziliśmy nabór do testów konsumenckich emulsji prOVag®.  Napłynęło wiele zgłoszeń, spośród których w oparciu o wypełnione ankiety rekrutacyjne  wyłoniono 30 uczestniczek akcji.  Aż 96% z nich przyznało, że zdarzyło im się zmagać z problemami związanymi z miejscami intymnymi. Nawet 64% pań doświadczyło przykrego uczucia pieczenia okolic pochwy, a 61% borykało się z uciążliwym świądem. Przed testami na infekcje intymne cierpiała blisko połowa naszych respondentek. Często towarzyszyło im uczucie suchości w pochwie – na tę dolegliwość skarżyło się aż 43% kobiet. Każda z nich otrzymała pełnowymiarowe opakowanie emulsji prOVag®. Następnie poprosiliśmy uczestniczki testu konsumenckiego o wypełnienie ankiety wynikowej, w której oceniły one działanie produktu.

Kompleksowe działanie emulsji prOVag®: łagodzenie podrażnień, nawilżenie i uczucie świeżości

Nasze czytelniczki zgodnie stwierdziły, że dzięki emulsji prOVag® stan ich miejsc intymnych uległ poprawie. Aż 100% pań, które przed testowaniem borykało się z infekcjami, alergią lub podrażnieniami okolic pochwy, przyznało, że preparat wpłynął na zmniejszenie przykrych odczuć i złagodzenie dokuczliwych podrażnień. Wszystkie uczestniczki uznały, że emulsja prOVag® doskonale spełnia swoje podstawowe zadanie – zapewnia długotrwałe uczucie świeżości. Kosmetyk ten neutralizuje przykre zapachy, dzięki czemu kobieta może czuć się pewnie i komfortowo. 100% kobiet stosujących preparat zauważyło poprawę w tym zakresie. Co więcej, emulsja prOVag® sprawdza się także u dziewczynek, które wciąż noszą pieluszki.

emulsja provag

Preparat jest również idealny dla dojrzałych pań. Wskutek stosowania niewłaściwych środków do higieny intymnej, jak również antybiotykoterapii i niedoboru estrogenów może dojść do rozwoju suchości pochwy, której towarzyszy spory dyskomfort. Także z tym problemem poradziła sobie emulsja prOVag®. Aż 92% uczestniczek testowania cierpiących na suchość pochwy zauważyło, że ich okolice intymne są bardziej nawilżone.

emulsja provag

Emulsja prOVag® – jak chroni przed infekcjami intymnymi?

Emulsja prOVag® to jedyny płyn do higieny intymnej dostępny na polskim rynku, który zawiera metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus. Wspomagają one wzrost korzystnych dla naszego zdrowia bakterii Lactobacillus, jednocześnie ograniczając namnażanie potencjalnych patogennych bakterii i grzybów. Działanie to potwierdzają nasze czytelniczki. Przed testowaniem aż 96% z nich doświadczało uczucia dyskomfortu okolic intymnych. 64% pań skarżyło się na pieczenie, a 61% na świąd, z kolei u 50% pojawiały się nieprzyjemne upławy. W niwelowaniu objawów uczestniczkom pomogła emulsja prOVag®. Dzięki niej nie rozwinęło się u nich także zakażenie bakteryjne ani grzybicze. 100% pań zadeklarowało, że po włączeniu preparatu do codziennej higieny intymnej nie pojawiła się u nich infekcja pochwy.

emulsja provag

Nasze respondentki, które testowały emulsję w czasie leczenia infekcji lub miały jej początkowe objawy, zauważyły natomiast, że preparat przyspiesza walkę z zakażeniem oraz niweluje jego dokuczliwe symptomy. 96% pań przyznało, że emulsja prOVag® złagodziła u nich uczucie pieczenia i swędzenia. 96% zaobserwowało za to, że zmniejszył się dyskomfort związany z podrażnieniem okolic intymnych. Co więcej, u 94% uczestniczek infekcja intymna ustąpiła. Panie testujące produkt zauważyły wszystkie trzy główne funkcje preparatu – mycie, ochrona i pielęgnacja. Ich obserwacje potwierdzają, że prOVag® emulsja wprowadza nową jakość na rynek produktów do higieny intymnej. 

emulsja provag

Higiena intymna dla alergików – jak oceniają emulsję prOVag®?

Na uwagę zasługuje również hipoalergiczność kosmetyku. Emulsja ma bezpieczny, naturalny skład i nie zawiera substancji podrażniających, SLES, SLS, parabenów, konserwantów i potencjalnych alergenów. 18% uczestniczek zadeklarowało, że przed przystąpieniem do testów pojawiło się u nich uczulenie na składniki obecne w środkach do higieny intymnej. Podczas stosowania emulsji prOVag® panie te nie zauważyły u siebie uciążliwych objawów alergii.

emulsja provag

Preparat jest bezpieczny dla alergików także dlatego, że chroni mikroflorę oraz kwaśny, hydrolipidowy płaszcz ochronny skóry. Dzięki temu nie tylko sama nie uczula, ale również chroni przed podrażnieniami wynikającymi z noszenia zbyt obcisłej bielizny czy wcześniejszego stosowania niewłaściwych kosmetyków. Delikatność emulsji prOVag® sprawia, że stosować mogą je panie o bardzo wrażliwej skórze. Nadaje się również do pielęgnacji miejsc intymnych u dzieci powyżej 1. roku życia.

emulsja provag

Komfort stosowania emulsji prOVag®

Płyny do higieny intymnej powinny być bezwonne lub zawierać niewielką ilość hipoalergicznych substancji zapachowych, ponieważ ich nadmiar może wykazywać działanie drażniące. Ważny jest również komfort stosowania preparatu – jego konsystencja, opakowanie czy dozowanie. Jak pod tym względem nasze testerki oceniają emulsję prOVag®? Ich aprobatę zyskał delikatny zapach kosmetyku. Dla 63% pań jego woń była przyjemna, pozostałe 37% uczestniczek uznało ją za neutralną.

emulsja provag

Uczestniczki testowania doceniły również konsystencję emulsji prOVag®. Uznały, że ma ona odpowiednią gęstość, dzięki której łatwo się rozprowadza, jest lekka i klarowna. 96% pań stwierdziło również, że preparat dostatecznie się pieni. Do tego łatwo się spłukuje, a także jest bardzo wydajny. Zawdzięcza to dozownikowi, który pozwala na odmierzenie optymalnej ilości płynu. Zapobiega on rozlaniu się preparatu oraz pobraniu za jednym razem zbyt dużej jego dawki. 100% pań biorących udział w testach uznało, że emulsja prOVag® jest komfortowa w użyciu. Ponadto wyróżnia się estetycznym i atrakcyjnym wizualnie opakowaniem. Testerki uznały, że jest ono stabilne i wygodne, a jego pompka jest sprawna i ułatwia stosowanie emulsji.

emulsja provag

Zastosowanie emulsji prOVag® u dzieci powyżej 1. roku życia

Czytelniczki naszego portalu chętnie wykorzystywały emulsję prOVag® także do pielęgnacji okolic intymnych swoich dzieci, odnotowując bardzo dobre efekty. Preparat nie podrażnił delikatnej skóry maluchów oraz łagodził podrażnienia skóry. Dlatego aż 89% pań zadeklarowało, że stosuje lub zastosowałoby go u swojego dziecka. Emulsja przeznaczona jest dla alergików i dzieci powyżej 1. roku życia, ze względu na wyjątkową delikatność.

emulsja provag

Dla pań okazało się bardzo dużym plusem to, że mogły stosować ten sam preparat u siebie i swoich pociech. Emulsja prOVag® zyskała tak duże zaufanie wielu testerek, że stała się ich kosmetykiem rodzinnym.

Emulsja prOVag® – skuteczna ochrona okolic intymnych

Emulsja prOVag® oczyszcza, chroni przed problemami oraz wspomaga pielęgnację, regenerację i odżywienie skóry okolic intymnych. Jest bardzo skuteczna w działaniu – potwierdza to aż 100% użytkowniczek portalu Menopauza.pl biorących udział w testowaniu. Dlatego panie zamierzają sięgnąć po preparat w przyszłości. 100% pań zadeklarowało, że będzie używać emulsję do codziennej pielęgnacji swojej kobiecości.

emulsja provag

Wszystkie panie testujące emulsję prOVag® zadeklarowały bez wahania, że poleciłyby ją swojej przyjaciółce. 100% uczestniczek testowania twierdzi też, że stosowanie produktu pozwoliło im zapomnieć o przykrych objawach i podrażnieniach oraz zmniejszyło uciążliwe dolegliwości. Aż 96% pań potwierdziło, że po jego użyciu nie odczuwa już dyskomfortu ani żadnych nieprzyjemnych dolegliwości w obrębie okolic intymnych. Dlatego testerki doceniły wyjątkowe właściwości emulsji prOVag®– 100% z nich jest zadowolona z efektów jej stosowania. Nasze czytelniczki uznały też, że kosmetyk jest znacznie lepszy od tych, które dotychczas stosowały.

emulsja provag Tekst sponsorowany

Komentarze (7)

Zyśka

7 lat temu

Emulsja prOVag jest naprawdę bardzo dobra. Obecnie z niej korzystam, w zeszłym tygodniu otrzymałam ją od córki.

alibabka

7 lat temu

Nie miałam do czynienia z emulsją prOVag, ale opinie są tak pozytywne, że może kiedyś się skuszę. Zwłaszcza jeśli natknę się na jakąś promocję:)

kaczuszka

7 lat temu

Dobrze wiedzieć, że są takie płyny do higieny intymnej, które nie tylko myją, ale też chronią przed infekcjami intymnymi.

migotka

7 lat temu

Bardzo dobrze, że powstają takie preparaty – dość nadmiaru chemii w kosmetykach, które używamy na co dzień.

dulcynea

7 lat temu

Z zainteresowaniem przeczytałam wyniki testu czytelniczek emulsji proVag.
To bezpieczny preparat , do stosowania nawet przez alergików.
Muszę następnym razem kupić emulsję , bo te walory mnie przekonały .
Kolejny preparat do higieny intymnej to z pewnością będzie proVag 🙂

Zostaw komentarz