Dbaj o włosy i paznokcie Uroda

Pielęgnacja paznokci

pielegnacja-paznokci

Dłonie uchodzą za wizytówkę człowieka. W związku z tym warto zadbać o paznokcie. Rozdwajająca się płytka i zadziorki nie dodają nam uroku. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja paznokci?

Piłowanie w jedną stronę

Wybór pilnika stanowi klucz do sukcesu. Powinnyśmy unikać metalowych akcesoriów, ponieważ te uszkadzają płytkę i zwiększają ich łamliwość. Podczas zakupów w drogerii warto sięgać po szklane i papierowe pilniki. Często zapominamy, iż kierunek odgrywa niezwykle istotną rolę. Paznokcie należy kierować w jedną stronę (od lewej do prawej lub od prawej do lewej). Osoby, które nie przestrzegają tej zasady, często skarżą się na słabe, połamane paznokcie.

Krem do rąk

Z ich dobrodziejstw należy korzystać kilka razy dziennie. Aplikując krem, nie należy pomijać paznokci. Wprawdzie są one zrogowaciałym wytworem naskórka, ale potrzebują nawilżenia. Warto pamiętać, iż myjąc ręce, wysuszamy paznokcie. W celu przywrócenia optymalnego poziomu nawilżenia musimy sięgać po odżywcze kremy.

Olejowanie skórek

Zadziorki stanowią zmorę wielu kobiet. Warto zapobiegać ich powstawaniu, ponieważ rany na palcach i dłoniach zwiększają ryzyko infekcji. Na co dzień korzystamy ze środków komunikacji miejskiej, odbiór paczki podpisujemy długopisem, który wcześniej dotykali inni ludzie. Wystarczy, że jeden z nich miał brodawki lub grzybicę, a drobna zmiana może okazać się źródłem poważnych infekcji. Osoby, które pragną pozbyć się zadziorków, powinny regularnie wcierać w skórki naturalne oleje. W tej roli doskonale sprawdza się oliwa z oliwek. Zadbane skórki nie wymagają dużych nakładów finansowych, wystarczy systematyczność.

Irmina

Dłonie uchodzą za wizytówkę człowieka. W związku z tym warto zadbać o paznokcie. Rozdwajająca się płytka i zadziorki nie dodają nam uroku. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja paznokci?

Unikanie cążków

Wiele osób usuwa zadziorki za pomocą cążków i radełka. Warto jednak pamiętać, iż większość z nas nie posiada stosownych umiejętności. Wyrywając skórki, możemy doprowadzić do powstania głębokich ran. Jednocześnie warto pamiętać, iż to rozwiązanie na dłuższą metę nasila problemy. Zadziorki stają się coraz grubsze, a ich usuwanie przy pomocy specjalnego płynu i drewnianego nie przynosi pożądanych rezultatów.

Rola bazy

W związku z tym, iż kolorowe lakiery często odbarwiają płytkę, warto zainwestować w dobrą bazę. Na rynku można spotkać preparaty, które nie tylko zabezpieczają paznokcie, ale też przedłużają trwałość lakieru.

Lakier nawierzchniowy – zalety

Niewiele osób korzysta z lakierów nawierzchniowych. Tymczasem dobry top coat przedłuża trwałość lakieru, nadaje mu blask i utwardza paznokcie. Niektóre lakiery nawierzchniowe sprawdzają się jako wysuszacze kolorowych emalii. Za ich sprawą kilka minut po aplikacji możemy powrócić do swoich obowiązków.

Niektóre osoby mają silne paznokcie. Zawdzięczają to genom odziedziczonym po przodkach. Warto jednak pamiętać, iż wiele zależy od nas. Osoby, które dbają o paznokcie, cieszą się zdrową płytką.

Irmina

Komentarze (7)

Emilly27k

7 lat temu

Jestem zwolenniczką krótkich paznokci. Próbowałam wile razy zapuścić dłuższe, ale niestety nie udało się, gdyż mi przeszkadzały przy pracy. Obecnie uważam,ze są zadbane, a płytki nie zniszczone. Dbam o nie i stosuje odpowiednich kosmetyków, odżywek, witamin powoduje to wzmocnienie moich paznokci.

pati25

9 lat temu

Dobre rady 🙂 NIe zwracałam dotąd uwagi na wybór pilniczka ani na to jak piłować paznokcie.Teraz wiem,że trzeba to zmienić

sirena46

9 lat temu

Zazdroszczę tym osobom, które mają mocne paznokcie. Całe dorosłe życie cały czas walczę, aby moje paznokcie się nie łamały , nie rozdwajały i by były zadbane. Bez odżywki i systematycznej pielęgnacji nie wiem jak wyglądały by moje kruche paznokcie. Rady z artykułu są bardzo pomocne 🙂

Mindi

9 lat temu

Mam zniszczone dłonie, niestety nie szanowałam ich i nie zakładałam rękawiczek ochronnych. Przydadzą mi się te rady, może choć trochę będą w lepszym stanie.

Zostaw komentarz