pielegnacja-paznokci

Dłonie uchodzą za wizytówkę człowieka. W związku z tym warto zadbać o paznokcie. Rozdwajająca się płytka i zadziorki nie dodają nam uroku. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja paznokci?

Piłowanie w jedną stronę

Wybór pilnika stanowi klucz do sukcesu. Powinnyśmy unikać metalowych akcesoriów, ponieważ te uszkadzają płytkę i zwiększają ich łamliwość. Podczas zakupów w drogerii warto sięgać po szklane i papierowe pilniki. Często zapominamy, iż kierunek odgrywa niezwykle istotną rolę. Paznokcie należy kierować w jedną stronę (od lewej do prawej lub od prawej do lewej). Osoby, które nie przestrzegają tej zasady, często skarżą się na słabe, połamane paznokcie.

Krem do rąk

Z ich dobrodziejstw należy korzystać kilka razy dziennie. Aplikując krem, nie należy pomijać paznokci. Wprawdzie są one zrogowaciałym wytworem naskórka, ale potrzebują nawilżenia. Warto pamiętać, iż myjąc ręce, wysuszamy paznokcie. W celu przywrócenia optymalnego poziomu nawilżenia musimy sięgać po odżywcze kremy.

Olejowanie skórek

Zadziorki stanowią zmorę wielu kobiet. Warto zapobiegać ich powstawaniu, ponieważ rany na palcach i dłoniach zwiększają ryzyko infekcji. Na co dzień korzystamy ze środków komunikacji miejskiej, odbiór paczki podpisujemy długopisem, który wcześniej dotykali inni ludzie. Wystarczy, że jeden z nich miał brodawki lub grzybicę, a drobna zmiana może okazać się źródłem poważnych infekcji. Osoby, które pragną pozbyć się zadziorków, powinny regularnie wcierać w skórki naturalne oleje. W tej roli doskonale sprawdza się oliwa z oliwek. Zadbane skórki nie wymagają dużych nakładów finansowych, wystarczy systematyczność.

Irmina