Dbaj o twarz Uroda

Pielęgnacja cery mieszanej z Sephora

sephora maseczka z białą glinką

Pielęgnacja twarzy to absolutna podstawa, dobierając odpowiednie kosmetyki możemy nawilżyć skórę lub zredukować produkcję sebum. Jakich produktów należy używać, aby poradzić sobie z nadmiernym blaskiem w strefie T?  Jak wygląda pielęgnacja cery mieszanej z Sephora?

Sephora błotna maseczka oczyszczająco-matująca cynk i miedź

Błoto wykazuje właściwości ściągające, matujące i przeciwbakteryjne. W związku z tym powinny sięgać po nie osoby, które borykają się z trądzikiem oraz nadmiernym przetłuszczaniem. Maseczki błotne są też bardzo odżywcze, dostarczają bowiem skórze cennych minerałów, w tym cynku i miedzi. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w tym naszej cery. Sephora błotna maseczka oczyszczająco-matująca cynk i miedź pozostawia długotrwałe uczucie świeżości. Po jej użyciu twarz jest idealnie czysta, uwalnia skórę z zaskórników otwartych. Na dodatek przyspiesza ona gojenie pryszczy i innych drobnych niedoskonałości cery.  Zgodnie z opisem producenta maseczka błotna Sephora matuje strefę T. Stosowana zgodnie z zaleceniami producenta nie wysusza skóry. Jest już rozrobiona i ma postać pasty, dlatego korzystanie z jej dobrodziejstw przebiega komfortowo. Sephora błotna maseczka oczyszczająco-matująca cynk i miedź jest dostępna wyłącznie  w perfumeriach Sephora oraz na stronie internetowej, gdzie kosztuje 29 zł/30 ml.

sephora maseczka błotna oczyszczająco matująca

Sephora maseczka z białą glinką

Choć mogłoby się wydawać, że glinka to maseczka wyłącznie dla cery tłustej, istnieje kilka rodzajów tego naturalnego surowca. Biała glinka przynosi skórze ukojenie i dlatego może być stosowana nawet przez właścicielki suchej skóry.  Sephora maseczka z białą glinką dzięki zawartym w niej pierwiastkom przywraca skórze równowagę mineralną i tym samym zapewnia jej prawidłowe funkcjonowanie.  Kosmetyk ma postać pasty, którą wyciska się przez specjalny dzióbek w saszetce. To praktyczne rozwiązanie, ponieważ z dobrodziejstw maseczki możemy korzystać przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. Dzięki zakręcanemu otworowi nic się nie marnuje. Sephora maseczka z białą glinką delikatnie oczyszcza skórę, łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia. Regularnie stosowana sprawia, że twarz wygląda młodo i świeżo. Sephora maseczka z białą glinką to świetny kosmetyk, ponieważ jest niezwykle delikatny dla skóry. Właścicielki cery mieszanej często pogarszają jej stan, nadużywając zielonej glinki. Gdy masz problem z błyszczącą się strefą T, lepiej sięgnąć po białą glinkę, gdyż jest dużo delikatniejsza. W perfumerii internetowej Sephora za 35 ml maseczki z białą glinką zapłacimy 25 zł.

Dodaj komentarz