Boże Narodzenie 2018 Gorący temat!

Paczka dla Zwierzaczka

paczka dla zwierzaczka

Zostań Świętym Mikołajem dla psa lub kota w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie. Spraw, by zbliżające się Święta były lepsze, cieplejsze, pełne radosnego mruczenia i merdających ogonów.

HO! HO! HO! – zawołał radośnie Św. Mikołaj przeglądając swoją listę grzecznych zwierząt. – Muszę zaplanować więcej czasu na Przytulisko dla Zwierząt w Głownie, bo jest tam bardzo dużo psów i kotów, które zasłużyły na piękne prezenty. Tylko czy znajdę czas, żeby osobiście z każdym z nich zamienić choć słówko? Chyba będę potrzebował pomocy…

Z prędkością światła myśl od Mikołaja dotarła do Głowna, do uszu Wolontariuszy w Przytulisku, którzy kolejny raz postanowili zakasać rękawy i zorganizować akcję „Paczka dla Zwierzaczka”.

– Już trzeci raz będziemy pomagali Św. Mikołajowi w obdarowywaniu podopiecznych naszego Przytuliska. Mamy nadzieję, że i w tym roku Darczyńcy dopiszą i wszystkie nasze zwierzęta otrzymają prezenty. – mówi Zosia Barańska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie, które opiekuje się Przytuliskiem.

Psy i koty z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie już mają wprawę z pisaniu listów do Św. Mikołaja. Proszą więc o karmę, witaminy, zabawki, nowe posłania… choć tak naprawdę głęboko w sercu każdego z nich jest dom. Rozumieją jednak, że zwierzęta nie mogą być prezentami świątecznymi, tylko świadomą, przemyślaną decyzją o nowym członku rodziny, dlatego ogromną radość sprawią im prezenty, które dostaną. Pomóżmy wspólnie napełnić ich budy i kojce świąteczną magią, sprawmy, by ten szczęśliwy czas był dla nich również wyjątkowy.

Jak zostać Świętym Mikołajem?

Aby przygotować prezent dla psa lub kota należy wejść na stronę: www.przytuliskoglowno.pl/paczkadlazwierzaczka, wybrać sobie zwierzę (lub kilka!), przeczytać list do Św. Mikołaja i zabrać się do działania. Pierwsze, co należy zrobić, to wysłać mail na adres: kasia@przytuliskoglowno.pl i podać w nim imię (imiona) wybranego zwierzaka. Następnie przygotowujemy paczkę lub przekazujemy na konto TPZ „Arkadia” w Głownie darowiznę na jej zakup.

Jak przekazać Mikołajowi prezent?

Przygotowane paczki można przywozić osobiście do Przytuliska lub wysyłać na adres ul. Piaskowa 37, 95-015 Głowno, koniecznie z dopiskiem PACZKA DLA ZWIERZACZKA – imię psa/kota, dla którego jest prezent. Paczki można również przekazywać naszym Wolontariuszom, którzy będą je odbierali m.in. w Łodzi, Zgierzu, Warszawie, Opolu, Wrocławiu, Pruszkowie, Strykowie, Walewicach, Bielawach. Jeśli chcecie skorzystać z pomocy Wolontariuszy, napiszcie o tym w mailu.

Odpowiadając na prośby Darczyńców z poprzednich edycji, akcji informujemy, że zamiast wysyłać prezenty, można przekazywać darowizny na ich zakup. Koniecznie w tytule należy napisać: PACZKA DLA ZWIERZACZKA – imię psa/kota.

Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie

49 8787 0000 0024 6482 2000 0001

ul. Bielawska 7 m. 2

95-015 Głowno

Na prezenty czekamy do 21 grudnia 🙂 A co będzie się działo później?

FINAŁ

Zapraszamy wszystkich Darczyńców i Przyjaciół Przytuliska dla Zwierząt w Głownie na wielki finał, podczas którego wspólnie rozpakujemy prezenty i wręczymy je zwierzakom. Spotykamy się na miejscu w Przytulisku 23 grudnia o godzinie 11.00. Pamiętajcie, żeby wziąć ze sobą czapki Mikołajów.

Wszystkim, którzy zdecydują się włączyć do naszej akcji dziękujemy za wielkie serca!

O Przytulisku

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach. Niektóre zwierzęta przebywają w Przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.

W Przytulisku przebywa średnio około 80 psów i około 60 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt z ludźmi. www.przytuliskoglowno.pl

Komentarze (5)

Mindi

6 lat temu

Naprawdę podoba mi się ta akcja. Co roku biorę z moją rodziną udział w takich świątecznych akcjach dla rodzin, więc może w tym roku dla odmiany można zrobić coś dla zwierząt 🙂

Zostaw komentarz